Ankara Çevresinde Trekking Rotaları*öneri*

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alperbow123 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,829

alperbow123

Ana Kamp
Merhaba,
Ben Ankara'dan bir üniversite kazandım ve 4 sene boyunca Ankara'da bulunacağım.Gelmeden önce birçok yer gezdim memleketimde ama burada nereleri gezeceğim konusunda bir fikrim yok.Bana öneride bulursanız çok iyi olur.Tek başıma gezmeyi seviyorum.İnsanlardan uzak olursa iyi olur.Ama fazlasıyla kendimi tehlikeye atacak kadar da olmamalı.Günübirlik bir şeyler istiyorum.Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.(Tecrübem var bilgiliyim)

Etiketler
Ynt: Ankara Çevresinde Trekking Rotaları*öneri*

Bende trekking e yeni başlamak isteyenlerdenim... Ankaradayım bende fakat çokta profesyonel olmayan yürüyüşler gerçekleştirmek istiyorum. Yapan, birlikte yapmak isteyen varsa buradayım efenim =)

Arkadaşlar, blog sayfamda bu konu ile ilgili bir paylaşımım var bakabilirsiniz.
http://omerdisdis.blogspot.com/2012/04/ankara-da-bilinen-belli-basl-yuruyus.html

uda4a' Alıntı:
Arkadaşlar, blog sayfamda bu konu ile ilgili bir paylaşımım var bakabilirsiniz.
http://omerdisdis.blogspot.com/2012/04/ankara-da-bilinen-belli-basl-yuruyus.html

İnceliyorum şuan... Ellerinize sağlık, emeğinize sağlık teşekkürler =)

ben de Ankarada oturyorum ve uzun süredir ara verdiğim doğa yürüyüşlerine tekrar başlamak istiyorum.

Gezenbilir topluluğu olarak belli aralıklarla tekrarlanan (haftada bir,15 günde bir..vs) bir doğa yürüyüşü organizasyonu var mıdır ?

Öğrenciyken böyle bir doğa yürüyüşü kulübünün haftalık gezilerine katılırdım hep , gezenbilirde de var mı acaba ?

Varsa evet katılmak güzel olur ... Yoksa da bizler burada birleşip bir grup oluşturabiliriz diye düşünüyorum . Ama deneyimli arkadaşların olması şart diye düşünüyorum. Bende ne bilgi , ne de deneyim söz konusu...

Sitedeki arkadaşların yardımlarını bekleriz ...

Merhaba,
Önceden gezenbilir ailesi olarak Zerrin hn. liderliğinde yürüyüşler düzenleniyordu, sanırım babasının vefatından sonra henuz yuruyüşlere başlamadı.
Şahsım adına zaman zaman bireysel yürüyüşlere gidiyorum, arzu ederseniz bu zamanlarda size buradan bilgi verebilirim.
Bilgi konusuna gelince bende amatörüm, doğayı seviyorum.Doğa da oldukça bilgimizi daha çok pekiştiriyoruz, öğreniyoruz.

yürüyüşlere bende katılmayı isterim . gecen sene başka bir gruptan tanıdıgım arkadaşalarla her hafta günü birlik biryerlere gidiyorduk ..ama bu sene malesef kimse birşeyler yapmıyor. buradan belki yine ufak bir grup olustura biliriz.

Doğa yürüyüşü,özellikle günübirlik olacaksa ilk akla gelen Kazan'ı geçince sağa Pazar yolundan girip 10 km sonra ulaşacağınız muhteşem doğada hem yürüyüş yapmak,hem Kızılcahamam doğasına uygun bir doğa bulmak mümkündür.
2. Alternatif:Kızılcahamam Işık Dağı Karagöl,Yünlü yaylaları civarında hem tehlike yaşamadan (vahşi hayvan vs) hem de "Ankarada böyle yerler de varmış dedirten güzellikler içerisinde yürüyüş yapmak mümkündür.Hem de Hard/soft tercihinize göre parkur seçimi mümkündür.
3.Alternatif: Beypazarı Karaşar Çokören yaylaları,Dumluca,Manukyan çiftliği,Saray yaylası,Baş yayla civarı sizi ayrı bir dünyaya götürür.
İlgilenen arkadaşlar yazarsa detay verebilirim.

Merhaba

Bu pazar (02.02.14) bir arkadaşımla birlikte hava yağışlı olmaz ise ışık dağı yürüyüşü yapmayı planlıyoruz. Hiç bir deneyimimiz ve ekipmanımız yok; Dönebilir isek deneyimlerimizi paylaşırız. :smiley:

Merhabalar,
Ben de uzun zamandır ara verdim doğa yürüyüşlerine Off Road tutkusu doğa yürüyüşlerine biraz engel oldu.
Daha önce Zerrin Yiğiter hanımla yürüyüşlere gidiyorduk,babası rahmetli olunca ara verdi,şimdi yeniden başladı.
Facebooktan arayabilirsiniz Ceranus Ceranus ismiyle.
Yine Eryaman Doping Doğa Sporları var Nilgün hanım da yürüyüşler yapıyor,onunla da irtibata geçebilirsiniz.Önceki hafta sözleştik ama yoğun sis nedeniyle Işık Dağı tırmanışı iptal oldu.
Umarım faydam olmuştur.
Ankara bir çok grup var,internetten de arayabilirsiniz.
Selamlar.

bu hafta sonu 5 arkadaş kapodokya gidecegiz . ondan sonraki haftalarda hava güzel olursa inşallah başka rotalarda görüşürüz..salih beye ve mustafa beye öneriler için teşekkür ederim.

merhaba. ben de ankara ve çevre illerde trekking yapabileceğim birini arıyorum. eğer düşünürseniz özel'den görüşebiliriz. iyi forumlar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri