Anı Turla Benelux Tur Tecrübem Gitmeden Önce İki Kez Düşünün

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sekodemo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,731

sekodemo

Yeni Üye
7 – 14 eylül arası ANI TUR firması ile benelux turunu alan 33 mağdur kişiden biriyim.Her şey tur firmalarının tur programlarını incelerken diğer turların Amsterdam 2 gün anı turun ise 3 gün vermesi sebebiyle turu satın almamla başladı.Satın alma işleminden sonra vize başvurusunu kendim yapacağım için kalacağım otellerin bilgilerini ve kaşeli imzalarını içeren konfirmelerini aldım.Vizemden sonra sebest zamanlarımda Amsterdamda ve Parisde yapacaklarımı otellerin ulaşımlarını ve amsterdamda gideceğim müzelerin rezervasyonlarını yaparak tur tarihine kadar bekledim.
Tur zamanı geldi ilk şok rehber herhangi bir rehberlik eğitimi almamış bir bayan.Luxemburgdan sonra amsterdama kadar yol boyunca nerden geçtik nerelere geldik habersiz,Panoromik turlarda yetersiz bilgilerle yolculuğumuzu sonlandırdı.internetten topladığım bilgiler olmasa vay halimize.Lüxemburg tan sonra parisde kaldığımız otel temiz ancak şehre çok uzaktı otobusle 40 dk yol gittikten sonra metronun son durağına ulaşıp yaklaşık 20 dk metro yolculuğu sonrası merkeze vararak parisi gezdim.Belçikadan sonra Sabırla bütün tur esas şehir olan Amsterdamı bekliyoruz tabi.
Ve esas şok ;
amsterdamı gezdikten sonra akşam otelimize gitmek üzere araçlara bindik herkes Gece Amsterdam hayalleri kurarken Amsterdam ile Roterdam sınırında rehberimizden bir anons Amsterdamdaki otelimizde yer bulamadık Roterdamda kalacağız.Başka bir otel değişimini anlarım ama sözleşmedeki gibi müşterinin onayı alınarak yapılması gerekliydi ki kaldıki aynı şehir değil başka bir şehirde kalmak zorunda bırakıldık.Özellikle sınırda söylenerek geri dönmememizi imkansız hale getirerek
Turda küçük çocuklar olduğu için bütün itirazlarımıza (anıtur yurt dışı sorumlusu hakan beyi aradık telefon suratımıza kapandı ve bir daha açılmadı) rağmen otelde kalmak zorunda kaldık.Bir sonraki günkü müze biletlerim yandı sadece son gün rijkmuseumu gezebildim diğer müzelere geçecek vaktim kalmadı 23.55 olan uçuş için 8 de havalanına transfer ettiler Hatta rehber normalde tur programında olan havalanı transferini istersem yapmam diyerek bizi tehdit bile etti.Ne amsterdamı gece yaşayabilidik nede serbest günümüzde rahat gezebildik.Bu arada otelle ilgili rehbere yaptığım konfirmedeki rezervasyonu hatırlattığımda vize için yapılır normal dendi Yani bir otelin kaşesini kullanarak rezervasyon varmış gibi göstermek evrakta sahtecilik olmuyormu?
Amsterdamda yaşadığımız 3 günün maddi telafisi adına Müşteri hizmetlerine mail attık bakalım nasıl dönüş yapılacak . Yoksa yasal yollardan hakkımızı arayacağız.Tur rehberinden yazdırdığımız tutanak Roterdamda otelde kaldığımıza dair belgeler,Otelle aramızda geçen zorunlu kalmamıza ait diyologları kanıtlayan videolarla.Bu hak araması bir yıl boyunca hayalini kurduğum günleri geri getirecekmi hayır ancak başka mağduriyetlerin yaşanmaması için bir adım atabilirsem ne mutlu bana….

Etiketler
Ynt: Anı Turla Benelux Tur Tecrübem Gitmeden Önce İki Kez Düşünün

Doğaldır ki çok kızgınsınız :( sizin adınıza bizde üzüldük, hedefinize ulaşıp ANI TUR'a bedelini ödetirsiniz lakin;

geçen zaman yerine konmuyor,belki harcamalarınızın bir kısmını kurtarsanızda hayaller yerle yeksan olmuş. Gezginin
dünyası başlığında sorununuzu paylaşsanız daha fazla ses getirebilir malum yazdığınız bölüm karavancıların buluştuğu
sayfalar. Bizler tur firmaları ile gezmeyiz ANI TUR ile değil tur şirketleriyle işimiz olmasın diye evimizi sırtımızda taşıyan
gezginleriz. Üzüntünüzü bir kez daha paylaşıyorum,selamlar.

Ynt: Anı Turla Benelux Tur Tecrübem Gitmeden Önce İki Kez Düşünün

haklısınız ;Tüketici hakları birimine dilekçe vereceğim aynı zamanda tur olarak Türsaba başvuruda bulunduk.
Normalde bende uçak biletimi kendim alıp hostel tren otobus üclemesi ile dolaşıyorum ancak Tur ile gitmeyi tecrübe etmek istemiştim ilk ve son turum oldu :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR