Android Sistemler için GPS Programları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aydın Akar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,553
Ynt: Android Sistemler için GPS Programları

Iphone 4 üzerinde GpsKit yükledim 9,99$ a
Google earth ile işlediğin rotanın kmz sini kendime mail atıyorum.

Iphone da gps kit ile açıp gelen kmz yi
Google earth üzerinde kendimi ve rotayı da görüyorum.

Gsm Şebekesi olmasa bile sistem çalışmaya devam ediyor.

Etiketler

Bir süredir oruxmaps uygulamasını test ediyorum. Bir kaç ayarı yapınca oldukça kullanışlı bir program oldu. Uygulama üzerinden maksimum 250 mb'lik haritalar oluşturulabiliyor. İsterseniz bilgisayar üzerinden mobile atlas creator programı yardımıyla oruxmaps formatında istediğiniz boyutta uydu görüntülerini indirip programın harita klasörüne attığınızda babalar gibi çalıştırabiliyor. Ben 1.5 gb boyutunda haritayı yükledim sorunsuz çalıştı. Oldukça kullanışlı bir program. İlk ayarları yapma safhası biraz sancılı ama ondan sonrası oldukça işlevsel.. Biraz daha tecrübe edinince konu ile alakalı bloğumda bir test yazısı paylaşacağım.

Taranmış ve koordinatlandırılmış topoğrafik 1/25000 lik haritaları altlık olarak kullanabileceğim bir android program varmıdır. Galaxy Not 10.1 tabletim ile arazide mühendislik çalışmalarında kullanabilmek istiyorum. Yani tyaranmış bu haritaları altlık olarak kullanarak arazide gezebilmemi sağlayacak bir program varmıdır. Çok şey mi istiyorum acaba. Konu uzmanı arkadaşların affına sığınarak cevap bekliyorum

Yeni keşfettiğim navigasyon yazılımı IGO Primo (My Way değil).
Bir macar yazılımı ve çok başarılı; ama en önemlisi, hedefinize giden rota alternatiflerini o anki trafik durumuna bakarak belirliyor.
Türkiye için bunu yapabilen başka yazılım var mı bilmiyorum.
Sırf bu özelliği nedeniyle yolunu adım gibi bildiğim hedeflere giderken bile navigasyon sistemini kullanıyorum :smiley:
Rota üzerindeki radarları ve hız limitini 1km önceden bildirmesi de cabası...
Şiddetle tavsiye ederim.

O anki trafik durumunu nereden alıyor. İnternet bağlantısı gerekiyor mu? Trafik durumu ile ilgili avrupada radyo sinyalleri ile çalışan sistemler var ama Türkiye de böyle bir altyapı yok.

O anki trafik durumunu internet üzerinden kendi serverinden alıyor. Ayrıca kullandığınız sürece siz de bilgi veriyorsunuz server a bulunduğunuz yoldaki hız ile ilgili. İnternet bağlantısını kapatırsanız standart pasif bir navigasyon yazılımına dönüşüyor.
Veri tabanında olmayan adresleri bile Google üzerinden buluyor :smiley:
Radarların yerleri için de güncel dosyalar bulunuyor nette.
Kullanacağınız telefonun çözünürlüğüne uygun versiyonunu indirmeniz gerek.
İnternette bir aratın, pek çok yerde var. Yalnız hepsinde trafik durumu çalışmıyor.
Örneğin:
http://yesilcin.com/android-igo-primo-v967235654-tts-tum-cozunurlukler-gja-skin-800480-t9522.0.html
da var; ben bir çok kaynaktan "sentezledim" :smiley:

Sözünü ettiğim programın geçen perşembe Erenköy tarafındaki hedefime giderken verdiği ekran görüntüsü...
Ortadaki ikonlardan biri kaza da bildiriyor trafik sıkışıklığının yanısıra.

"Yolda ne işin var" diyor aslında görüntü :smiley:

Screenshot 2012 12 06 19 05 45

Ben en iyisi olarak gaia gps diyorum online olarak hafızaya aldığınız ekranda gezdiğiniz uzaklaştırma yakınlaştırma yaptığınız her alanı off line olarakda görmek mümkün .ofline ve online mode ları var.

iz takibi nokta kaydı oluşturulabiliyor.

Yalin beyin bahsettigi gaia gps programi android uygulamalari icerisindeki en basarili harita programi;(bence)tamamen yaya etkinlikler dusunulerek hazilanmis.
Bunun yaninda her ne kadar resmi surum olmasada kisisel gelistiricilerin hazirladigi garmin streetpilot uygulamasi ile garmin haritalari android telefonlarda kullanabiliyorsunuz.(programi telefona kurmak biraz beceri gerektiren bir islem google da "garmin streetpilot android"seklinde aratirsaniz bulabilirsiniz)ben garmin uygulasiyla basarsoftun 10m lik topografik turkiye haritasi ve karayollari haritasini kullaniyorum.uygulama android ICS surumlerinde kullanilabiliyor.sadece uygulamayi kurmak mesakatli ama androidte garmin olmasi sahane.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR