Anadolu Vaşağı Kangallardan Ağaca Tırmanarak Kurtuldu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,813
Ynt: Anadolu Vaşağı Kangallardan Ağaca Tırmanarak Kurtuldu

sisdagili61' Alıntı:
Her canlı gibi onlarda çok güzel.Yaratıcımız onları ve binlercesini ne yazıkki insan kıllığına bürünmüş yaratıklardan korusun.(Adam gibi yapılan avcılık ayrı o avcıların yeri her zaman ayrı)
Benim dediklerim sadece öldürmeyi bilenler onlarki önlerine çıkan her şeyi öldürüp tatmin olanlar , birde utanmadan , sıkılmadan anlatanlar vede öbürleri onlarmı helal sane be diyip dinleyenler.
İşte onlar ömürlerinde bir kerecik o hayvanlarla yer değiştirseler varya neler olur neler.
Kalın sağlıcakla.
avcılık konusu hariç size katılıyorum katılmadığım av hususunda benim düşüncem farklı av uhud savaşında asker kıtlıktan kırılmasın diye çok katı kurallar dahilinde helal kılınmıştır oysa şimdi kıtlık yok açlık yok savaşta değiliz envayi çeşit otomatik tüfeklerle spor olsun diye hayvan katliamı yapıyorlar insanın malına canına zarar vermediği sürece hiç bir canlı öldürülmemeli selamlar

Etiketler

Hayvanlarla eşit şartlşarda yapılacaksa ben avcılığa karşı değilim. Pusuyu kurup bekleyerek hayvan avlamak marifet değil. Sıkıyorsa tüfeksiz ceylan avlayın bakalım ;D Değil ceylan, tavşan bile yakalayamazsınız ;D

Bu değerler bizim Anadolunun en önemli değerleridir.ama ne yazıkki halkımız bilinçsizce ve üstünden atamadığı ağır, ilkelliği ile bunları öldürmek için kendini vazifelendirmiş durumda.Av olup olmaması da önemli değil.Örnek,yılan yenmez ama gördüğü yerde başını ezmeye çalışır.Çünkü ona öyle öğretildi ve o da asla o öğretiden vaz gecmiyor gecmiyecek gibide gözüküyor.2003 mayıs ayı İğneada bulgar sınırı beğendik köyü dolaşıyorum.İğneada limanköy e ineyim bir iki laf bir çay icerim dedim.Tam köye yaklaşırken Çeylan önümden kacarak uzaklaştı.Ben de burada çiftlikleri falan var diye düşümdüm ,çünkü gercektende köyün içi sayılacak bir yerdi,etrafta köylülerin kendi malları da dolanıyordu.neyse köylülere sordum, ceylan gördüm nedir bu burada mümkünmü?Adam hemen nerede ? hangi tarafa gitti.e e ne yapacaksın gidip bulalım ,vuralım.Ağzıma geleni saydım.Be kalas iki adım ötesi deniz,git orada adam gibi avlan .kala kala bu zavallı yavru ya mı kaldın. Birşeyler anlattım dilimden geleni .Kem küm falan.umarım etkisi olmuş.(denizin de için ettiler).Neyse uzun ettim.af edin.Durum, malumunuz bundan ibaret.Elimizden gelince gezdiğimiz yerlerde bu konuları dillendirelim.Anlayan biri çıkar belki.Şimdi bu zavllı kedicik bir parca yiyecek için oralar kadar gelmis se oturup derince bir düşünmek gerekHhepinize saygı ve selamlar .iyi gezmeler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR