Amasra-cide-pınarbaşı-küre-inebolu-çatalzeytin-ayancık-erfelek-sinop-gerze-yakakent-alaçam-bafra....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan i.güneş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 461
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 134,123
Ynt: Amasra-cide-pınarbaşı-küre-inebolu-çatalzeytin-ayancık-erfelek-sinop-gerze-yakakent-alaçam-bafra...........hopa,-ba

ince999' Alıntı:
Yurdumuza hoş geldiniz.
Batumdaki o resimde de gözüken kocaman dönme dolaba binmediniz mi?
Gori,Kaşuri yörelerinde yol kenarında satılan yerli,uzunumsu karpuzdan almadınız mı?Galiba Borjomiden geçmediniz?Batuma dönerken karayolu tünelinden geçtiniz gibi.Tünele girmeyip birazda uzun olsada eski yoldan yukarıya tırmanıp göçmen kuşların tespiti yapılan kuş sayım köyünden geçseydiniz aşağılara doğru ayaklarınızın altında uzanan müthiş tabiat manzarasını da görecektiniz canınız sağ olsun başka bir sefere artık.
Saygılar
Hoş bulduk, Tbilisi'deki dönme dolaba bindik, Kaşuri'den geç geçtik, eğer gerçeçleşirse haziran başı, Azarbeycan gidişinde düşünürüz.
Bizden de saygılar

Etiketler
Ynt: Amasra-cide-pınarbaşı-küre-inebolu-çatalzeytin-ayancık-erfelek-sinop-gerze-yakakent-alaçam-bafra...........hopa,-ba

Kemalpaşa'daki arkadaşımdan emanet bıraktığımız, fazla ilaçlarımızı geri alıp, Hopa'ya geç vakit girdik, eski pideci Hızır Pide Salonunu bulduk ama kapalıydı, az ileri de çarşı içi, ikinci kat Kristal pideye ilk defa girdik. Temiz, saygılı iyi bir işletme, piza-pide arası bir sunum, doyurucu, ilk defa tatma şansına vardık. Yemek sonrası Hopa'yı kalabalık bulduğumuzdan, Borçka'ya devam ettim.
Borçka'da PO'dan temiz su ihtiyacını karşılayıp, Karagöl yönünde ırmak kenarına yerleştim.

20140916 232018

Gezi amaçlı dolaşırken; ben prensip olarak hava aydınlık iken hareket halinde oluyorum çünkü bir yerden bir yere giderken etrafı seyretmekte keyif veriyor.
Batumda Azerbeycan konsolosluğuna gidip ülkelerini kendi arabamla ziyaret etmek istediğimi söyledim,yeşil pasaport için bir şey gerekmez ama arabanız için 25.000 dolar depozito yatırmanız gerek dediler.Dondum kaldım ısrarla tekrar tekrar sordum aynı cevap peki neden dedim Ya arabayı orada bırakıp dönersem imiş sebeb.Peki dedim çıktım tabiki Azerbeycana gitme fikrinden de vaz geçtim.Ben böyle bir şey yaşadım umarım bu doğru degildir.
Borçkaya gittiğinize göre istikamet Artvin.
Saygılar

ince999' Alıntı:
yerden bir yere giderken etrafı seyretmekte keyif veriyor.
Batumda Azerbeycan konsolosluğu

arabanız için 25.000 dolar depozito yatırmanız gerek dediler.Dondum kaldım ısrarla tekrar tekrar sordum aynı cevap peki neden dedim Ya arabayı orada bırakıp dönersem imiş sebeb.Peki dedim çıktım
Görmediğim yer ise mecbur kalmadıkça ben de gün ışığında seyahati tercih ederim.
Azarbeycan elçiliğine gittiğim de karavanlı gezi belirtmeme rağmen, sadece ''Gardaş forum doldur, tel yaz, bakarsın yarın ararız, Biz gardaşız, bunlar hep siyaset'' cevabını verdi.

Karagöl/Borçka

Vakıf işletiyor, minibüs giriş 15 TL. (Sakın minibüs ile karavan bir mi diye düşünmeyin, birinde 14 kişi, diğerinde 2 kişi var diye, karavan deyince fiyatları ikiye katlamadıklarına şükredin.)

20140917 132201

20140917 150642

20140917 150623

20140917 152118

20140917 152245

Araçlar göl kenarına bırakılmıyor. Masa, temiz su, sosyal tesis, yasakta olsa balık hatta sanırım kıl çadır da var.

20140917 152453

20140917 152608 001

20140917 152635

20140917 152842

20140917 152945

Gölü seyretmeye doyamadım, gece park yerinde konakladım, alanda ışık yaktırmadım, gecenin sessizliğini dinledim.
Balıklar, otların ucunu yemekle kurutmuşlar.

20140917 160843

20140917 160936

Ekli dosyalar

• 20140917_160811.jpg
    20140917_160811.jpg
    118.7 KB · Görüntüleme: 298

Göl kenarında, piknikçiler için çeşmeler var, üzerinde deterjan kullanmayın uyarısı var, Kullananlar kurala uymadıklarından, avlanması yasak olan balıklar, deterjana kurban gidiyor.

20140918 070350

20140918 070240

20140918 070810

20140918 072428

Ekli dosyalar

• 20140918_071229.jpg
    20140918_071229.jpg
    303.8 KB · Görüntüleme: 223

Borçka Karagölü yöredeki diğer göller gibi harika bir yer,gidilmeli, görülmeli,orada nefes alınmalı derim.
Kesintiler oldu biraz vakit geçti ama bizlerde sizler gibi batumda aynı kişilerin misafiri olmuşuz haydi bir anlığına Batuma geri dönelim.

20140915_221326_1.jpg

S6302218.jpg

S6302222.jpg

Çok güzel resimler çekmişsiniz. Beni tekrar oralara götürdünüz .
Teşekkür ederim.

01.11.2014 tarihinden beri sayın İlhan GÜNEŞ bey siteye girmemektedir.Umarım sağlığı ilgili bir sorunu yoktur.
Saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR