Aman Dikkat.! Kazalı Eski Aracım,Temiz Olarak Satışta

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarergun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,566

yasarergun

Dünyayı değiştirebilirsin
Yer
Antakya-Hatay ama O bir Antep'li :)
Web
www.yiyenbilir.com
Arkadaşlar aşağıdaki ilandaki araç 183 000 kmde kaza nedeniyle pert olmuş ve kazalı olarak kısmi hasarım karşılanmak üzere sigorta tarafından satılmıştır (arka ortadaki sherpa yazısına dikkat sitedeki eski gezilerde var). Şu an malum sitede temiz diye satışta haberiniz olsun.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-1997-model-suzuki-x90-1-6i-16v-4x4-71055576/detay

Etiketler
Ynt: Aman Dikkat.! Kazalı Eski Aracım,Temiz Olarak Satışta

malum sitedeki malum ilanın altında şikayet et butonu var.sayfaya girip gerekli şikayette bulunabilir, aracı temiz diye almak isteyen kişilerinde zararının önüne geçmiş olursunuz...

Yaşar Hocam ,

Ben malum siteden foto kopyaladım.

Sizde arşivinizden 1-2 foto bulup yollar mısınız.?

[attachment=1]

Hasarl Ara Ama

Teknik olarak ilanda "yanlış veya yanıltıcı" bilgi yok. Sadece gerçekleri "tamamen" yansıtmıyor.
Bunun gibi onlarca, yüzlerce araç satılıyor.

nkurtkaya' Alıntı:
Teknik olarak ilanda "yanlış veya yanıltıcı" bilgi yok. Sadece gerçekleri "tamamen" yansıtmıyor.
Bunun gibi onlarca, yüzlerce araç satılıyor.

Evet aslında kazasız değişensiz gibi bişey yazmıyor. Pert kayıtlı ama çok temiz arabalarda var işinize gelirse ;D

Tempus' Alıntı:
Evet aslında kazasız değişensiz gibi bişey yazmıyor. Pert kayıtlı ama çok temiz arabalarda var işinize gelirse ;D

+1 işine gelen alsın sonuçta emek harcanıp o hale getirilmiş yaşar bey zaten uyarmış

İlanda yazana, galericinin lafina bakarak arac alnmaz bu memlekette. Guvendigin ustaya gosterip al derse alacaksin.

nkurtkaya' Alıntı:
İlanda yazana, galericinin lafina bakarak arac alnmaz bu memlekette. Guvendigin ustaya gosterip al derse alacaksin.

hiçbir km ye inanmıyorum artık ben mesela :smiley:

Tempus' Alıntı:
hiçbir km ye inanmıyorum artık ben mesela :smiley:

Telekom ihalesinde satılan Defender'ları hepimiz incelemişizdir. 230,000'den düşük km'li yoktu hatta bazıları 300,000 üzerindeydi.
İyi durumda olanları genelde kullanıcılar aldı ama "arızalı" ya da "faal değil" diye çıkanlar alıcı bulamamış ve muhammen bedelin 10 TL üzerinde hepimzinm tanıdığı ve ticaretine(!) laf etmediğimiz bir şahıs aldı. Şimdi sahibinden.com'a girip bakım bu şahsın satılığa çıkardığı 300Tdi'lar nasıl dikkat edin. 98 model 163 bin km'de :D :D :D Ne diyeyim ki???

nkurtkaya' Alıntı:
Telekom ihalesinde satılan Defender'ları hepimiz incelemişizdir. 230,000'den düşük km'li yoktu hatta bazıları 300,000 üzerindeydi.
İyi durumda olanları genelde kullanıcılar aldı ama "arızalı" ya da "faal değil" diye çıkanlar alıcı bulamamış ve muhammen bedelin 10 TL üzerinde hepimzinm tanıdığı ve ticaretine(!) laf etmediğimiz bir şahıs aldı. Şimdi sahibinden.com'a girip bakım bu şahsın satılığa çıkardığı 300Tdi'lar nasıl dikkat edin. 98 model 163 bin km'de :D :D :D Ne diyeyim ki???

Aslında bunu ispatlamak kolay ispatlayıp büyük ceza almasını sağlamak lazım uğraşıp

asla galeriden almayın derim yada mekanik ve kaporta ustasıyla gidin galericiler arac satmak icin ne ler yapıyorlar bir bilseniz

iki suzukimi de istanbuldan aldım
ikisini de suzuki grand oto baktı ben görmeden adamlara aldım dedim gidip parasını ödeyip sadece binip geldim
hele son grand vitarada adanada serviste yapılan ekspertiz vardı ki iki sayfa hasar listesi vardı :smiley: adam abi sadece yüzeysel boya var demişti. hatta ben yola çıkmıştım raporu beklemeden
istanbulda grand otonun baktığı bir başka araçta önden muhtemelen tırın altına girmişti Ahmet Usta'ya kızmış ne diye işimi bozuyorsun ikimiz de esnafız diye :D tabi sağolsun Ahmet Usta "Esnaf" olduğundan ben kazık yememiş oldum.

eski model arazi aracların cogu resmi kurumlardan cıkmıstır
benim aldıgım toyota 900 bin km de aldıgım galeri (abi bunun motoru yeni yapılmıs biz onun icin bunu aldık) dedi
arac düzceden boluya gelemedi bunların yatacak yeri varmı acaba
bu arada düzce KURT OTOMOTİVE saygılarımla

yasarergun' Alıntı:
iki suzukimi de istanbuldan aldım
ikisini de suzuki grand oto baktı ben görmeden adamlara aldım dedim gidip parasını ödeyip sadece binip geldim
hele son grand vitarada adanada serviste yapılan ekspertiz vardı ki iki sayfa hasar listesi vardı :smiley: adam abi sadece yüzeysel boya var demişti. hatta ben yola çıkmıştım raporu beklemeden
istanbulda grand otonun baktığı bir başka araçta önden muhtemelen tırın altına girmişti Ahmet Usta'ya kızmış ne diye işimi bozuyorsun ikimiz de esnafız diye :D tabi sağolsun Ahmet Usta "Esnaf" olduğundan ben kazık yememiş oldum.
bu tip kunular buradan paylasalimki kimse kandirilmasin ...benim fikrim böyle ... :eek: ??? ???

Merhabalar,
Çoğumuzun uzmanlık alanımıza girmeyen bir konu. " Satın alınacak araçtan anlamak ". son 15 senede 4-5 araç satın alıp kullandım. Hepsi farklı markalar.
Yıllar önce, tanımadığım bir kaporta ustasına, danışmanlık ücreti ödeyerek bana araba seçmesini istemiştim. Kriterleri verdim. 1 hafta araştırdı, 3 araba bulup haber verdi. Hepsine gidip baktık. Hiç bir tanesi de olumsuz çıkmadığı gibi, sıkı pazarlıkla en uygun fiyata Honda CRV olanı almıştım. Ve Emeğin karşılığı da400- TL. ydı.
Verdiğime de değdi, çünkü piyasadan 1.000-1.500- TL. daha ucuza aldığım gibi, araçlar da çok temiz çıktı.

Kısacası, on binlerce lira verip alacağınız aracın riskine girmektense, 400-500 TL. verin, ama mutlu olun.

Şimdiki aracım ise, Tahoe.

Yavuz UYAN

Yavuz UYAN

TAHOE YIKAMA 8

Yavuz Beyin mesajını çok doğru buldum.

Doğru usta bulmak dileği ile.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR