Alkoven (yapma Kasa) Yapım Ücretleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sergant Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,892

Sanırım bahsedilen aşağıdaki gibi birşey. Türkiye de bu şekilde karavan yapan pek fazla şirket yok zaten. Yeteri kadar bütçeniz varsa İmaj karavan'ın karavanları oldukça güzeldir. Son zamanda yaptığı karavanlardan incelediğim kadarıyla ModaKaravan'ın güzel çalışmaları bulunmakta.
Alkovenli karavan üreten firmalar bildiğim kadarıyla, İmaj, Moda, Dolphin, Saly, Başoğlu ve Erba Karavan. Karavan yapım fiyatları seçilen donanımlara ve bu donanımların orjinallik durumlarına göre değiştiği için verilen veya ulaşacağınız fiyatlar sizin için yeterli ve doğru bilgi olmayabilir.

9692238810

Sanırım bahsedilen aşağıdaki gibi birşey. Türkiye de bu şekilde karavan yapan pek fazla şirket yok zaten. Yeteri kadar bütçeniz varsa İmaj karavan'ın karavanları oldukça güzeldir. Son zamanda yaptığı karavanlardan incelediğim kadarıyla ModaKaravan'ın güzel çalışmaları bulunmakta.
Alkovenli karavan üreten firmalar bildiğim kadarıyla, İmaj, Moda, Dolphin, Saly, Başoğlu ve Erba Karavan. Karavan yapım fiyatları seçilen donanımlara ve bu donanımların orjinallik durumlarına göre değiştiği için verilen veya ulaşacağınız fiyatlar sizin için yeterli ve doğru bilgi olmayabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 54410

Evet, kesinlikle bundan bahsediyordum. En alt donanım fiyatı yaklaşık nedir acaba?

Bugün bir kaç yer ile konuştum. 85000 TL ortalama açılış fiyatı ve çoğu firma Mercedes ve Iveco harici araçlara alkoven yapmıyor. Ortalama kurulum süresi ise 5-6 ay.

Bugün bir kaç yer ile konuştum. 85000 TL ortalama açılış fiyatı ve çoğu firma Mercedes ve Iveco harici araçlara alkoven yapmıyor. Ortalama kurulum süresi ise 5-6 ay.
Genelde fiyatlar, kamper karavan dizayn paket fiyatı + 40 -50 bin tl gibi rakamlardan başlıyor anlaşıldığı kadarıyla. Mercedes ve iveco yu tercih eden firmalar muhtemelen Sakarya grubudur. İmaj ın yaptığı karavanlarda Mercedes ve Fiat tan alkoven yaptıklarını çok gördüm. Aynı şekilde Moda Karavanı ziyaretlerim de Fiat, Mercedes, İveco vs alkoven karavan yaptıklarına şahit oldum. Hatta en son Defender 130 kamyonet kasası üzerine alkoven yapmışlardı.
Böyle 1 -2 marka ile kendilerini sınırlayan firmaların muhtemelen ellerinde bu modeller için uygun karavan kasası kalıpları vardır ve bu kalıpların pek dışına çıkmak istemezler diye düşünüyorum.

Merhabalar.

İstanbul firmasının birinden araç dahil, tüm malzeme ithal olacak sekilde 185 ile 195 bin arası fiyat aldım.

Saygılarımla.

Genelde fiyatlar, kamper karavan dizayn paket fiyatı + 40 -50 bin tl gibi rakamlardan başlıyor anlaşıldığı kadarıyla. Mercedes ve iveco yu tercih eden firmalar muhtemelen Sakarya grubudur. İmaj ın yaptığı karavanlarda Mercedes ve Fiat tan alkoven yaptıklarını çok gördüm. Aynı şekilde Moda Karavanı ziyaretlerim de Fiat, Mercedes, İveco vs alkoven karavan yaptıklarına şahit oldum. Hatta en son Defender 130 kamyonet kasası üzerine alkoven yapmışlardı.
Böyle 1 -2 marka ile kendilerini sınırlayan firmaların muhtemelen ellerinde bu modeller için uygun karavan kasası kalıpları vardır ve bu kalıpların pek dışına çıkmak istemezler diye düşünüyorum.
Evet Mustafa bey, aynen öyle. 3-4 şirketle konuştum, sadece Moda Karavan araç konusunda sınır tanımadı. Diğer karavan firmaları kendi menfaatlerini düşünüp, müşteriye samimiyetten uzak fabrikasyon ürünler sunuyor bence. Ben kendi karavanımın tasarımının ve seçiminin bana ait olmasını isterim.
Bu arada daha uygun camper tasarımı yapan firmalar da var ankarada. Mobilya, güneş paneli, proje falan dahil 23000 liraya buldum. Ama benim gönlüm ya çekme karavandan ya da alkovenliden yana. Keyfime göre uygun bir alkovenli bulursam, çekme karavanımı satacağım.

Evet Mustafa bey, aynen öyle. 3-4 şirketle konuştum, sadece Moda Karavan araç konusunda sınır tanımadı. Diğer karavan firmaları kendi menfaatlerini düşünüp, müşteriye samimiyetten uzak fabrikasyon ürünler sunuyor bence. Ben kendi karavanımın tasarımının ve seçiminin bana ait olmasını isterim.
Bu arada daha uygun camper tasarımı yapan firmalar da var ankarada. Mobilya, güneş paneli, proje falan dahil 23000 liraya buldum. Ama benim gönlüm ya çekme karavandan ya da alkovenliden yana. Keyfime göre uygun bir alkovenli bulursam, çekme karavanımı satacağım.
Merhaba Sergant..sitede yeniyim.konulari okumaya takip etmeye calisiyorum.23000 tl aldiginiz fiyatta tam olarak neler var.yapmak montaj ve çizim gibi kisimlari biraz detayli anlatirsaniz sevinirim.baktigimiz zaman avrupadaki emsalleri kasar kaliteli olsa diye eşimle arastiriyoruz motokaravan modellerini.tesekkurler

İveco tercih etmelerinin en büyük sebebi 7 ton taşıma kapasitesi olması ve arkadan çekiş olduğundan biraz daha fazla rağbet görüyor. Dezavantajı ise kamyon ehliyeti gerekli ve o sayılan diğer markalardan fazla yakar.

Yurtdisinda Karavanlar bu kadar uygunken Türkiyedeki fiyatlara sasmamak mümkün degil.
Düsünsene, Almanyada ikinci el Motokarvanlarin fiyati 4000 5000 ila 10.000 EUR arasinda ( yaklasik olarak 2000 2004 Model arasi ) Bizde adam bir Alkoven kasa icin 95.000 100.000 TL para istiyor
Ful entegre Motokaravanlar 2009 2010 Model 35000 EUR civarinda.
Almanyanin milli gelirine bak, birde bizim gelirimize bak.
Burdakiler bir servet istiyor resmen.

İstanbulda bir karavan firması yarı entegre (semientegre) karavanı 230 binden başlayan fiyatlarla yapıyor. Bir karavancı arkadaşımız kendi fiat ducato karavanını satıp bundan yaptırıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri