Alexa Eklentisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,504

YOL

SEDAT AÇIL
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
Arkadaşlar hepinize selamlar,

Sitelerin kullanılabilirlik gibi istatistikleri ölçülürken baz alınan kriterlerden biri de Amazon.com kuruluşu olan Alexa'nın raporları. Alexa'nın bu raporları hesaplayabilmek için küçük bir tarayıcı eklentisi var ve sitelerin populerliğini bu eklentinin yüklü olduğu bilgisayarlar üzerinden ölçüyor. Ben de Alexa'ya Gezenbilir için eklenti kaydı yaptırdım ve sizlerden ricam, bu eklentiyi internete bağlandığınız bilgisayarlara yüklemeniz. Böylece daha gerçekçi istatistiklere kavuşmuş olacağız...

Alexa Eklentisini kurmak için;

http://www.alexa.com/toolbar/policy?v=status

Bu eklenti bir trojan, spyware veya benzeri kötülükte bir yazılım değildir. Yaptığı şey sadece girdiğiniz web sitelerinin adreslerini Alexa'ya göndermek ve bu sitelerin istatistiklerini tutmak. Farkında olsanız da olmasanız da, virus programlarınız farketse de etmese de, bunu yapan bir sürü eklenti bilgisayarımıza zaten yükleniyor. Ayrıca dilediğiniz zaman tek tıklamayla Alexa'ya bilgi akışını kapatıp açabiliyorsunuz. Arka planda çalışan bir program olmadığı için internet veya bilgisayar hızınızı etkilemiyor...

Daha fazla bilgiyi Alexa'nın sitesinden alabilirsiniz;

Alexa nedir?
http://www.alexa.com/help/viewtopic.php?f=4&t=4

Alexa ne gibi bilgileri topluyor?
http://www.alexa.com/help/viewtopic.php?f=4&t=38

Etiketler
Arkadaşlar bir kişinin bile yüklemesi sıralamayı inanılmaz değiştiriyor. Lütfen Alexa Toolbar'ı yükleyin.

Bağlantıya tıkladıktan sonra açılan pencerede Install Now yazan düğmeye tıklıyorsunuz, sonra program indirilip kuruluyor.

Bağlantıdan "Install Now" çıkmıyor bende... :mad:

"Currently Alexa only has toolbars for Internet Explorer and Firefox. If you use either of those browsers please visit this page in either browser and download the toolbar." cümlesi çıkıyor...

Mac ve "Safari" kullandığım için mi acaba?... ???

Ynt: Alexa Eklentisi

Bende yükledim... alexa amazon.com'un uygulamasıymış, virüs olma ihtimali pek yok varsa'da Sedat Paşamın adresi belli ;D

Biriken mesajları yavaş yavaş okuyorum, konuyu şimdi farkettim.Hemen eklentiyi kurdum. :smiley:

Ben yüklemiştim, geçenlerde laptopa format attım. Şimdi tekrar yükledim, sorunsuz çalışıyor.

Türkiye'de hiç olmazsa ilk 10'a girelim yahu... :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri