Aldıysak Başlayalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lyna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 80
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,956
open

open

open

Bugün karbüratörü söktüm. Şu ucu eritilerek yapıştırılmış hortum neyin girişini kapatmak amacı ile kullanılmış çözemedim.
Diğer sıkıntım karbüratörün içi inanılmaz kötü durumda fotoğraftaki hali yağ çöz ve bezle kaba şekilde temizlediğim hali fakat içindeki kir katranlaşmış taşlaşmış artık ne ile temizleyeceğim konusunda emin olamadım tel fırça vb. aşınmaya sebep olacak ürünler kullanmayı düşünmüyorum.

Etiketler
fotoğrafı göremiyorum ancak karbüratörde ucu eritilerek kapatılmış bir hortum varsa benzin pompasının oradaki diyaframın ucuna takılan hortumdan bahsediyorsundur diye düşünüyorum.....

kaliteli yanmaz benzin hortumlarından al bir ucunu dediğim yere diğer ucunuda karbüratördeki tıkalı yere tak ve kelepçele foto bulursam hemen atarım bulamazsam da hafta sonu atarım

Aynı hortumdan bahsediyoruz fotoğrafları siteye yükleyemedim çok büyük dedi drive a yükleyip ekledim ama çıkmamış. Benzin pompamda boşta hortum girişi hatırlamıyorum.

ya pardon o an niye benzin pompası yazdım aklımdan distiribitor diye geçiriyordun ama benzin pompası yazmısım simdi okuyunca farkettim ...

takman gereken yer distiritör üzerindeki yuvarlak diyaframın ucu bir ucu oraya takılacak diğer ucu karbüratöre takılacak

Karbüratörü dağıtıp tamir seti ile yenileyip yeniden topladım. Benzin pompası söküldü bakım ve temizliği yapıldı bi eksik benzin hortumlarını yenilemek kaldı.
Aküm kenarda yattığı için boşalmış. Acaba diğer aracıma bağlayıp çalıştırsam şarj etme imkanım olur mu? Bulunduğu yer itibari ile ikinci bi araçtan takviye yapma imkanım yok.

boşalmış aküyü araç ile sarj edemezsin o nedenle de bir elektrikçide şarj ettirmen yararına olacaktır... diğer araçtan sök akünü defendere bağla aracı çalıştır aküyü tekara söküp kendi aküsü bağla doğru sanayiye :smiley: hem araç gezer hem akü azcık da olsa canlanır sonrasında şarj edersin

Diğer araç 2015 model olduğundan akü söktak yaptıktan sonra uğraştırır beni. :D Aküyü söküp götürmek daha mantıklı.

Erasta tarafındayım. Marşa basınca neyle karşılaşacağımdan emin değilim açıkcası karbüratörü dağıtıp baştan topladım :D. Bu sebeple şarja bıraksam daha iyi olacak gibi geliyor.Ama haftasonu falan uygun bi vakitte tanışmak isterim enson telefonda görüştüğümüzde siz İstanbul'a gittiniz iş güç derken bi denk gelemedik.:smiley:

yani izmirden bursaya gittiğimi biliyorsun antalyaya uça uça gelirim... Herşey bir tarafa senin yerin ayrı sen halepçede kaldım de oraya bile gelirim......

zaten o temenni enbaşta saklı hakkın olarak duyor ama olursa da anında basarız marşa....

bu arada kanolarla aran nasıl bişey buldum bir kaç gündür aklım hep onlarda :smiley: aracın üstüne koysam mı ki bir adet çift kişilik diye düşünüp duruyorum....

Hafta içi 7 gibi evde olduğumdan vakit olmuyor ama Cumartesi sizin içinde uygunsa neden olmasın :smiley:.

Ozan abi arıza olmasada gezmeye bekleriz.

Forumda bi konuda araç üstü çadır görmüştüm shell tarzında üst tarafı sökülüp ufak çaplı kayığımsı birşeye dönüşüyordu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri