Akü Tavsiyesi ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozanyur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,888

ozanyur

Zirve
Yer
ankara
cj 5 de kullanabileceğim sorunsuz kaliteli bir akü tavsiye edebilirmisiniz
şu anda yeni sayılabilecek 72 amper mutlu akü kullanıyorum, soğuk havalarda çok zayıflıyor doğal olarak marş basmıyor.
daha önce şarja verdim pek faydası olmadı.
winç ve sis farıda takmayı düşünüyorum, sağlam bir aküye ihtiyacım var. tavsiyelerinizi bekliyorum

Etiketler
Ynt: Akü Tavsiyesi ??

selamlar
bence mutlu iyi bir seçin 2 ay önce aracımızdaki aküyü değiştirdik önceki akü 72 amper mutlu aküydü ve tam 9 yıl kullandık duyanlar inanamıyor. aküyü değiştirdiğimiz bayi görünce şaşırdı.. yerine yine 72 amp mutlu akü aldık eğer sizin aracınızda akü yeri uygun ise yani 90 amper sığıyor ise almanızı tavsiye ederim.. birde bana tavsiyede bulunanlar eğer aracınız eski ise her akü değiştirmede kullandığınız aküden yüksek amperli almamı tavsiye ettiler..

sığarmı bilmiyorum ama gerekirse biraz tadilatla 90 amper takabilirim ama mutlu konusunda emin değilim iyi diyenlerde var çok arıza yapıyor diyenlerde
bu arada benim 72 lik aküyü, zayıf haliyle herhangi bir bineğe takdığımda tek marşda hemen çalıştırıyor ;D

teşekkür ediyorum akü sorunumu hallettim
marş dinamosunun burcu bozulduğundan dinamo düzgün basmıyormuş
bugün dinamoyu tamir ettik ve aküyü iki gün şarjda bıraktıık şu anda tek marşda alıyor sanırım akü bir süre daha idare eder
ama optimanın metini çok duyuyorum bir daha sorun yaşarsam optimayı tercih edicem

Çankayada geçen ay bir lastik bayiinde optima red top deep cycle akü gördüm 450 ytl istiyorlardı, ellerinde stok varmış, imkanın varsa , arabayıda satmayacaksan 1 numara.
normal aküler boşalınca ölür bu hem sıcağa hem sarsıntıya hemde defalarca sıfıra kadar boşaltıp doldurmaya müsait aküde son nokta. özellikle vinç için kullanılan bir akü cinsi.

Selamalr

teşekkürler yavuz abi
eğer satmazsam winç ve sis farı ilavesi düşünüyorum ozaman optimayı kesin alırım
duruma göre senden bilgi alırıım
bu arada 450 ye çok uygunmuş ben 600 küsür biliyodum

Arkadaşlar ;

Defender 2,5 Dizel 110 SW aracım için aşağıdaki akülerden birini tercih edeceğim..Yorumlarınızı bekliyorum..

http://www.inciaku.com/pages/product_detail.aspx?PID=756&Brand=HUGEL

http://www.boschaku.com/12-Volt-95-Amper-S4-Silver,PR-52.html

Saygılar

Cenk

marine tip akü de olur araç duruyorsa soğukta vs de. onlar daha geç deşarj olurlar.

arkadaşlar selamlar...
elimde aşağıya resmini ekledğim aküyü bizzat kullanıyorum herkesede tavsiye ederim.
aracım suzuki vitara 1.6 jlx.
aracımdadonanım olarak 4 adet hella rallye 3000 ve t-max 9000 vinç var hiç bir sorun yaşatmadı.
akü 12 yıl ömürlüdür ve suzuki vitaralara rahat oluyor.
akü elimde yeterince mevcuttur.
fiyatı:400 TL.

Swl 2500fr

Arkadaşlar akü ile ilgili bende bir kaç şey eklemek istiyorum aküde yazan 640A 700 A gibi değerler soğuk start akımı ,yani marş basma kapasite değeridir.Bu değer ne kadar yüksek olursa akünün marş anında zorlanması minimum seviyede olacaktır.Tabi bahsettiğim konu her iki akünün amper değerinin örnek 72 Ah olup CCA sının birisi 640 iken diğerinin 700 olmasıdır.
Bir de kafamıza göre neden 72 amper akü ile uğraşıyoruz 110 amper büyük bir akü takalım geçelim diyebilirsiniz , fakat bu da olmuyor.Bunun sebebi ise motorun üzerindeki şarj dinamosunun üzerindeki değerlerdir.Mesela dinamonun üzerinde 80 - 100 ah yazıyor ise biz de 110 Ah akü takar isek şarj dinamosu araç çalıştığında büyük olan bu aküyü uzun sürelerde şarj ederek kendine zarar verebilecektir...Yani kısacası zorlanacaktır.....

Pr 01 1917 max

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri