Akdeniz Gezimiz (2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,478
Ynt: Akdeniz Gezimiz (2009)

Masefef biz oradayken kaplumbağalar gitmişti.3.günün sonunda yine yoldayız.Bitmez tükenmez gözüken viraj ve rampalar sonunda
Taşucu'nda düzlüğe çıktık.Silifke ardından Kızkalesi.Her yıl en uzun kaldığımız ve çok sevdiğimiz Kervansaray mocamp bu sene zarar
ediyor gerkçesi ile kapanmış.Kapanan kmplara bir yenisi daha eklendi.[attachment=1][attachment=2]

KIZKALES 2

KIZKALES 07

KERVAN 07

Etiketler

Offf offf yurdumun her köşesi ayrı bir cennet velakin yurdum insanı kıymetini bilmez.Maşallah nefis görüntüler hepsini defalarca ayrı bir keyif alarak seyrettim.Saolasınız varolasınız

açıklamalarınız ve fotoğraflarınızla belgesel havasında bir sunum oldu emeğinize sağlık.paylaşım için teşekkürler

Akdeniz'den ayrılma vakti geldi.Her yıl dönüş zamanı beni bir hüzün kaplar.Bir yıl daha kendimi yaşlanmış hissederim.Bence yılın bitişi
dönüş zamanıdır.Kızkalesinden,Silifkye oradan Mut,Karaman,Konya güzergahını takip ettik.Karaman'a kadar yol yine virajlı ve rampalı.Ondan sonra duble yol.Konya'da belediye modern bir kamping yapmış.Tüm Mevlana ziyaretçileri karavanlarını buraya park ediyor.[attachment=1][attachment=2][attachment=3]

KONYA 07 2

MEVLANA07 3

MEVLANA 07 2

Geziniz ve gezinizden aktarımlarınız resimler ile birlikte muhteşem.Paylaşımınıza teşekkürler.

S.n cantunç emeklerinize ve ellerinize sağlık. karadeniz ve akdeniz gezilerinizi izlemem tam 3 saatimi aldı.büyük bir keyifle belgesel gibi seyrettim. inşaallah bende böyle bir havaya yavaş yavaş giriyorum,5 gün sonra ikinci ve son evladımızıda evlendiriyoruz. geriye yapmam gereken bazı işlerden sonra zannediyorum 2010 sonlarına doğru mevlamda sağlık verirse artık cennet vatanımın yollarına düşmek istiyorum. artık unu eledik eleği astık,hazırlık olarakta 2009 model uzun şasi bir t-5 transpoter aldım içinide bize yetecek kadar dizayn edip (mesleğim sebebi ile bu iş bana çok kolay) . şimdi gün sayıyorum sizin bize sunduğunuz bu güzelliklere ve yurdumun daha nice güzelliklere kavuşmayı. gerçi bu zamana kadar kısa gezilerle epeyce yer gezdim. ama en güzeli bu sürekli olan geziler sonrası insanı yine iş ve hayat mücadelesi beklememesidir. bende aynen sizin gibi geçilmesi zor ama en güzel yerleri seçen biriyim. mesela bodrumdan çıkıp muğla üzeri gökovaya gitmek yerine yolu o zamanlar çoğu yeri mıcır olan sahil yolunu tecih edip bütün güzellikleri müşahede ederek geze geze yolumuza devam ettik. ama manzara muhteşemdi ilk fırsatta bende resimlerle bir forum başlığı açmak istiyorum.lakin çok zaman aldığı gibi tarayıcıdan geçirip resimleri farklı formattan geçirip yüklemek epeyce uğraş istiyor. ama sonunda insanların keyifle izlediğini bilmek o yorgunluğu biraz olsun unutturuyor.
Bunca zamandır bütün gezilerimizin sonrasıda yine iş ve stres dolu çalışma hayatına geri dönmek insana yaşadığı o güzellikleri kısa sürede unutmasına neden oluyordu.artık öyle olmasını istemiyorum. belgeselinizi h.z. mevlana ile bağlamanız ise sanki şu mesajı veriyordu. " Gez Dünyayı Gör Konyayı "
s.n cantunç tekrar ellerinize sağlık derken,aileniz ile daha nice keyifli geziler diliyorum.
Ayrıca ailece görüştüğüm çok saygıdeğer (yaybek) yusuf kardeşime de buradan bu çok özlemini çektiği gezileri ve seyyahlığı sonuna kadar yaşamasını dileklerimle selam ediyorum.

Bir merakımı mazur görünüz resimler çok güzel hele sümela manastırını yakaladığınız pozisyonu bende ilk kez görüyorum.diyeceğim şuki buraya yüklerken resimlerin boyutu biraz fazla küçültülmüş gibi geldi bana,bence 50 kb veya biraz daha üstü olabilirdi. ama siz doğrusunu daha iyi bilirsiniz.
saygılar
KEMAL

Sayın Kemal bey,sizede nice sağlıklı,kazasız ve keyifli geziler diliyorum.İnşallah projenizi tez zamanda gerçekleştirip bol,bol gezilerinizin keyfini çıkartırsınız.Bu yıl 8000 km.yol kat ettik.Binlerce kare fotoğraf çektik.Saatler süren video kayıtları yaptık.Fotoğraf kayıtlarını çeşitli
makinalarda yaptığımızdan, özür dileyerek birazda tembelliğimizden düzeltmeden yayınladığımızdan dediğiniz aksaklıklar oluştu.Ben tüm
bunları amatörce yaşadıklarımızı paylaşmak için yayınladım.Profesyonelce olaya yaklaşmadığımızdan aksaklıklar oluştu.
Gezimiz henüz Mevlanada bitmedi.O ne olursan gel dedi diyerek onu ziyaret ettik.Gerçi 29 Ekimden önce olacak ama Atamızı ziyaretimiz
sonrası gezimiz bitecek.Takdirlerinize teşekkürler

Sn.Cantunç, gezi yazılarınız ilgiyle izliyorum, sizinle benzer rotaları ben de daha önce yapmıştım. Sayenizde tekrar yaşadım, elinize sağlık...

Tüm izleyenlere çok teşekkür ederim.Geziyi sizlerle yapmış kadar mutluluk duyuyoruz,

Son durak Ankara.Bir büyük alışveriş merkezinin otoparkında konaklayıp Anıtkabire gittik.Bu günlerde bu ziyarete ihtiyacımız varmışki çok iyi geldi.Her gidişimizde duyduğumuz heyecanı bir kez daha yaşadık.Bizim gibi yüzlerce ziyaretçi vardı.Güneşli bir Ankara gününde
Ankara'da yapılacak en güzel ziyaret bu oldu.
Ertesi sabah TEM'den İstanbul'a doğru yola çıktık.4 ay geçmişti aradan ve 8000 km.yol yapmıştık.Alman arkadaşlarımız geziye doyamamış olsalar gerek gelecek seneyi planlamaya çalışıyorlar.
Hem onlardan ayrılacağımızın hemde gezinin bitişinin hüznü kapladı bizleri.Yine kış gelmişti.İstanbul'un yağmurlu,serin,bulutlu havasına
gidiyorduk.Birde metropol yaşamı.Ne güzeldi bir şort bir tişortla,trafiksiz,gürültüsüz,stıressiz yaşam.
Her sabah güneşle uyanmak,masmavi havaya ve denize bakmak.Karavanın önünde çayı demleyip manzaraya karşı yudumlamak. Dalgalarla oynamak.Akşam mangalın üzerindeki balık.Bir iki kadehte rakı ile uzun sohbetler.
Ne kadar özgürdük,ne kadar keyifliydik.Şimdi bir yedi ay daha bunların hayaliyle,özlemiyle yaşamak.Gerçi özlenen şeylerin kıymeti daha
çok anlanıyor.
İnşallah aynı sağlık,dostlar ve keyifle seneye yine yollara düşeriz.
Paylaşan dostlar,bir gün bir yerlerde görüşmek,tanışmak dileğiyle hayalleriniz gerçek olsun......

Yıllardır aynı semtte denizi ve kemal isimini alma sebebim ve doğduğum yaşadığım florya sahillerinde mustafa kemal atatürk.

[attachment=1]

“Ben sporcunun
zeki, çevik ve aynı zamanda
ahlaklısını severim” mustafa kemal atatürk

"Türk sosyal bünyesinde spor hareketlerini düzenlemekle görevli olanlar, Türk çocuklarının spor hayatını yükseltmeyi düşünürken, sadece gösteriş için, herhangi bir yarışmada, kazanmak emeliyle, bir spor çizmezler. Esas olan, bütün, her yaştaki Türkler için beden eğitimi sağlamaktadır."

Atatürk her alanda olduğu gibi sporda da bilim yolundan ayrılmamayı tavsiye ederken, sporun önemi üzerinde de durmuş ve ona yeni bir benlik kazandırmıştır. "Müsbet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar, beden terbiyesinde de kabiliyeti arttırmış ve yükselmiş olan erdemli, kuvvetli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık dileğidir" sözleriyle de bunu kanıtlamıştır.
Çanakkale Savaşı sırasında keşif görevine çıkan bir Türk askeri, yakaladığı İngiliz askerini gırtlağından tutup Mustafa Kemal Paşa'nın karşısına getirir. Paşa, İngiliz askerine, memleketinden kalkıp buralara niçin geldiğini sorduğunda "Spor için" cevabını alır. Mustafa Kemal: "Bizim neferi nasıl buldun?" diye sorar. Esir asker, "Spor bilmiyor" diye cevaplar. Bunun üzerine Mustafa Kemal; "Bana spor nedir? diye sorarlarsa vereceğim cevap şudur: Spor, vatan ve milletin yüksek menfaatlerine tecavüz edenleri gırtlağından yakalayıp memleket ve millet hadimlerinin huzuruna getirebilmek kabiyet-i maddiyesi ve maneviyesidir" demiştir.

Atatürk, spor yapmaya da spora olan hayranlığı kadar önem vermiştir. İstanbul'a her gelişinde Florya'da denize girdiği, sık sık sandalla açılarak, bol bol kürek çektiği bilinmektedir.

Türk sporcusunda yalnız beden kuvveti ve yetenek değil, aynı zamanda iyi ahlak ve zekanın da bulunmasını istemiş ve bu düşüncesini de; "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim" sözleriyle dile getirerek, bir sporcunun nasıl bir insan olması gerektiğini anlatmıştır.

"Ata en iyi binen yalnız Türk erkekleri değildir. Türk kadını da bu işi çok iyi bilir" diyen Atatürk'ün sevdiği sporlardan biri de ata binmektir. Savaşlarda sürekli ata binmiş, sonra da fırsat buldukça serbest bir spor olarak yapmıştır

Atatürk'ün ölümü üzerine dönemin en ünlü günlük spor gazetesi L"Auto (Fransa)'da yayınlanan makale aynen şöyledir:

".....Dünyada ilk defa beden eğitimini zorunlu kılan devlet adamıydı. Söylev ve kağıt üzerinde kalmayan icraatlarıyla, stadyumlar ve spor tesisleri yaptırdı. Döneminde Türkiye'de spor gittikçe artan önem ve değer kazandı."

Ellerinize ve emeklerinize sağlık cantunç bey.
saygılar
KEMAL

MUSTAFA KEMAL ATATRK

Ellerinize ve emeklerinize sağlık cantunç bey. teşekkürler paylaşımınız için.

Ankara'ya her gidişimizde "ailemizin büyüğünün kabri"ni ziyaret edriz, Yapılması zorunlu işlerden birisidir bizim için. Anıtkabir her zaman gurur duyularak gezilecek bir abidedir.
Paylaşımınız için teşekkürler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

SON KONULAR

Geri