Akdeniz Gezimiz (2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,480
Ynt: Akdeniz Gezimiz (2009)

Dün,bundan önce bir kaç kez gezmemize rağmen çok beğendiğimiz için bir kez daha gittiğimiz Phaselis'teydik.MÖ.2 YY.Likya şehri deniz,orman ve tarihi gibi üç önemli faktörü içinde barındırdığı için Türkiye'deki antik kentler arasında en çok rağbet görenlerden biri.
Hem antik kenti dolaşabiliyorsunuz hemde denize girip güneşlenebiliyorsunuz.İki limanı,caddesi,çarşısı,tiyatrosu ve hamamları ile görülmeye
değer tarihi bir kent.[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Phaselis Antik kent Plan

1

2

3

4

Etiketler

Phaselis resimlerine devam ediyorum.[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Phaselis liman

Phaselis 2

Phaselis 2

4

GetAttachment

Kaldığımıza kamptan Tekirova sahili.....[attachment=1][attachment=2[attachment=3][attachment=4]

Tekirova

Tekirova2

Tekirova3

Tekirova4

Buralara gelince tekne turu olmassa olmazlardan biri.Çok isabetli bir karar olarak Çıralı ve olimpos sahili yasaklanmış ama gerisi bize yeter
deyip kemerden tekneye bindik....[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Kemer Marina

Kemer koylar

Tekirova

Phaselis

Tahtal

HEPSİ,HERŞEY BİRBİRİNDEN GÜZEL. işte yaşam bu dedirtiyor insana.kış aylarına yaklaşırken güneye doğru bir sefer yapacağım..yazın bunu ailemle tekrar edeceğim belki ancak yeni heves ben beklemeyeyim diyorum,hele bu yerleri böyle görünce..teşekkürler paylaşımınız için..hoşçakalın,gezekalın...

cantunc kardeşim bugun ayın 14 kasımı bu gezın tabıkı çok iyi bir mevsimde gerçekleştırmissin ..bende yeni dondum 1 eylülde gittim 13 kasımda döndüm..resimlerdenkaşıgörünce kendime şöyle bir baktım.. ya ben buraları ne kaadr zor gectım bu yollar beni bitirdi dıye düşündüm..niye dersen kardeşim alkovanlı bir karavan için marmöaristen sahili devam edyim dedim ama sen gel görki o sahil yolu bizim araclar için deyilmiş..o çektığın resimlerin her yerinden gectim ne viraj ne cok rampa kardeşim..hele kemerden tırmandık o rampalar tabiki araca gor değişir ama benım arac yüklü aracda var 5 kişi arkada var 125kg motor yanı anlayacağın kemer rampası benı bıtırdı..helede konaklama dedık kam var hemen girişte solda adam demezmı sizin için 55tl olur.çıldırdım yukarıda bır kamp var oraya çıktım oda size 50tl olur deyınce ben hemen ordan ayrıldım kaşa girişteki eski limana konakladım saten orası eskıden çok ama cok guzeldi yol genısletmesı var dıye lımanı bozmuşlar gece olunca mecbur akldık konaklamaya ..yani söylemek istedığım resımlerin çok ama çok güzel sizi kutluyorum bız böyle güzel resimler gönderdınız diye inş allah bende bazı güzel resimler çektim becere bilirsem onlarıda sizlerle paylaşacam.aman büyük alkovanlı araclar bu yol çekilmez en guzelı antalyaya gıdeceksen marmarısteysen korkut elını kullan bas gıt sahıl sakat saygılar

IMGP2461

(CESUR EGELİM) karavanımın adı bu arkadaşlar.! evet AKDENİZ GEZİSİ planlarım biraz daha ötelendi. ve KASIM AYI bu gezi için en uygun tarih oldu.
Gelemem diyemeyeceğim iki toplantı nedeniyle,biri ADD'nin 23 ündeki toplantısı bir diğeride GÜLDER çevre derneğini akşam yemekli bir toplantısı oda ayın 30'unda.
Ben tek mi olurum, bilemiyorum,ancak kış koşullarını yaşamak istiyorum.Bana vereceğiniz her bilgiyi seve seve dinlerim.Şimdilik heyecan duyuyorum..herkese selam..

Sayın 58ayhan,Biz senede en az iki kez o yolları geçiyoruz.Alıştığımızdan olsa gerek zahmet çekmek bir yana keyif alıyoruz.Fethiye'den Korkuteli Antalya yolunu kullanırsanız cennet güzellikteki Kalkan,Kaş,Üçağız,finike,Çıralı,Phasellis'i göremezsiniz.Tatil bize göre gezmek,
görmek,bilmek olduğundan her türlü zorluktanda zevk alır olduk.Diğer taraftan bahsettiğiniz yollar artık genişletilmiş,düzeltilmiş halde.
Birkaç kez geçtikten sonra sizde alışırsınız.

Ara verdiğim yazıma geri dönersek,Kemer'den sonra rotayı Side'ye çevirdik.Maalesef kamp yeri olmadığından Antallya'yı transit geçiyoruz. Side'deki iki karavanlık İstanbul pansiyondayız.Tarihle turizmin iç içe olduğu nadir kentlerimizden biri Side.Sanki müze'de
kalıyorsunuz hissi yaratıyor insanda.[attachment=1][attachment=2]

IMGA0135

IMGA0136

Resim 010

Side'den yola devam ediyoruz.Alanya İncekum Orman kampına geliyoruz.Fiyat uçuk.Her yerde 20 liraya kalırken 35 lira istiyorlar.O kızgınlıkla yola devam kararı veriyoruz.Hedef Anamur.Gazipaşa'ya kadar yol güzel ancak bundan sonra Torosların üstünden geçen 70Km.lik yola sarıyoruz.İkinci ve üçüncü vitesle devamlı viraj ve rampalı yoldan 3 saat sonra Anamur'a vardık.Üç gün buradayız.[attachment=1][attachment=2][attachment=3]

MAMURE KALES 07

MAMURE 3

MAMURE 2

cantunc kardeşim doğrusun belkı ama alkovanlı bır karavanla arkasında motor olan vede aracta 5 kişi olursa sende benım gıbı bıraz sıtem edrsın tabıkı o yol ve manzara super ama karavn cok dolu rampaad bıraz zorlandık ama seen ınş allah karavın rahatlatacam..motor olmayacak ved kullanmadığım hıc bır esya olmayacak helede motor hıc olmayacak..bırda bırde duzeltme yapayım tarıhı yanlıs yazmısım..kasım deyıl ekım olacaktı ekımın sonuna doğru dondum cunku buda bır özür olsun saygılarımı sunuyorum..gorusmek uzere

Benim karavanımda alkovanlı.Bence sorun alkovandan değilde aşırı yükten kaynaklanıyor.Bendede 100 kg.lık motor olmak üzere toplam
4.5 T. ağırlık var.Ancak herhangi bir sorun yaşamıyoruz.Yinede iyi gezmeler dileğiyle..

sayın cantunc, mamure kalesinde suda kaplumbağalar vardı, onlar hala oradalarmı.?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri