Akçakıl Kamping-Mersin

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tango Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,495

tango

Zirve
Yer
SAKARYA
...

100 1685

100 1686

Etiketler

Fotoğraflarım hem büyük geliyor hende int. bağlantımda sorun var görsellerin devamı dönüşte halen Akçakıl Kampink'teyim.

Ynt: Akçakıl Kamping-Mersin

Selam. Memleketimize hoş geldiniz. Umarım memnun kalırsınız. Eğer yolunuz Yeşilovacıktan geçerse burayada bekleriz. Tanışmak isterim. Çevre gezisi yapıyorsanız, 1 km batıda İncekum ve ileride Boğsak var. Yapabileceğim bir isteğiniz olursa yardımcı olmaya çalışırım. İyi tatiller dilerim. 0 532 794 48 81

Biz geçen sene 1 gece akçakılda kaldık.Pek memnun kaldık diyemem.çadır yeri 40 tl.idi.Denizi adındanda anlaşılacağı gibi taşlık.Ancak işletmecileri ilgiliydiler.Boğsak daha güzel diye düşünüyorum
İyi tatiller...

Bu sene 20.09.2012 bizde Akçakıl Kampa uğradık 40 tl + kullandığınız elektrik kw 50 krş çok pahalı ve denizi taşlık oraya gelmeden önce kaldığımız kampta 21 tl elektrik dahil kalmıştık, orada kalmaktansa o fiyatlara yakın Taşucunda klimalı buzdolabı mutfak ve interneti olan pansiyonda kalmak daha mantıklı ve denizi kum ,sığ ve mükemmel olan Taşucu daha mantıklı biz öyle yaptık Meltem Pansiyon tavsiye ederim işletmecisi olan bayan çok ilğili ve güleryüzlü gidenler memnun kalır...

Ynt: Akçakıl Kamping-mersin

2014 Yazın'da Konakladığımız yer (Sahibinin vefat ettiği dönem)
Yabancı plakalı Karavanların uğrak yeri,Denizi çok temiz.
Günlük 45TL +Elektrik

594 2014

Ynt: Akçakıl Kamping-mersin

rubicon34' Alıntı:
Bu sene 20.09.2012 bizde Akçakıl Kampa uğradık 40 tl + kullandığınız elektrik kw 50 krş çok pahalı ve denizi taşlık oraya gelmeden önce kaldığımız kampta 21 tl elektrik dahil kalmıştık, orada kalmaktansa o fiyatlara yakın Taşucunda klimalı buzdolabı mutfak ve interneti olan pansiyonda kalmak daha mantıklı ve denizi kum ,sığ ve mükemmel olan Taşucu daha mantıklı biz öyle yaptık Meltem Pansiyon tavsiye ederim işletmecisi olan bayan çok ilğili ve güleryüzlü gidenler memnun kalır...

Slm
Bende mersine gitmeyi düşünüyorum. akçakıldan önceki kamp yeri neresiydi adres telefon verebilirmisiniz.

akçakıl mantıklı gelmişti aslında. aradım kişi başı 25 tl dediler. ama denize yakın mı bilmiyorum.

tşk

2006 yilindan bu yana Adana`da yasiyorum. Bu bolgede gercekten temiz bir denize girmek istiyorsaniz Anamur yonunde Tasucu ve daha batisina dogru gitmeniz gerekiyor. Tasucu deyince de insanin aklina ilk olarak Akcakil geliyor. Ancak yaklasik 4 yildir Tasucu`na gitmeyi biraktim. Bunun sebebi ise isletmede yapilan cok kritik bir hata oldu. Simdi bakiniz, bu guzel kucuk koy da gunluk ucret uygulamasi olmasi o kadar rahatsiz etmiyor beni. Bundan 4 yil once kisi basi fiyat 20 Tl idi. Bu fiyat da aslinda makul idi. Fakaaat:
-Iki gece boyunca orada konaklamis insanlarin, saat 11 gibi cikis yaptiktan sonra aksama kadar denizen tadini cikarmayi istemesi halinde isletme hemen kisi basi gunluk plaj hizmeti ucreti istiyor. Biz en son 3 aile kalmistik ve bizden bu ucret talep edilince bir daha donmemek uzere mekani terk ettik. Simdi yapilan hata matematiksel olarak da kendi kendilerini zarara sokuyor. Neden mi?
Bizler geceligi kisi basi 90 ya da 120 tl gibi bir ucretle bungalowlarda konakliyorduk ve buna sadece kahvalti dahildi. Ogle yemeklerinde veya aksam yemeklerinde en az 500-600 tl hesap birakiyorduk. Eger ki ucretsiz olarak pazar aksamina kadar denizden faydalaniyor olsaydik, ogle yemegi hatta belki de aksam yemegini bile orada yiyecektik. Bu uygulama karsisinda sinirlenip, mekani terk ettik ve gidip ogle yemegimizi Narlikuyu`da yedik. Ustelik insanlara bu isletmeyi tavsiye etmeyi biraktik ve bu konuyu anlattik. Insanlar bize boyle bir uygulamayla 5 yildizli otellerde dahi karsilasmadiklarini ilettiler ve oraya gitmek istemediler.
Mersin-Adana gibi musteri profilinin kulturel anlamda dusuk oldugu bir bolgede musteri kalitesini fiyat arttirarak yukseltme cabalari bana komik geliyor. Zaten pis deniz ve sacma sapan betonlasmayla iyice rezil olmus bolgede severek gittigimiz tek yerin de bu sekilde isletiliyor olmasindan dolayi cok uzgunuz. Umariz Yilmaz abimiz bu hatanin en kisa surede farkina varir ve biz de kendisini eskisi gibi bu bolgenin incisi diye lanse etmeye devam ederiz.

Bir mersinli ,olarak yıllardır denize girebildiğimiz tek koy diyebilirim sebebi mersinin kültürel düzeyi düşük turist potansiyeli Suriyelilerin gelişi de bunu ikiye katladı ve tıklımtıkış koyları.. Akçakıl bu kalabalık koylardan birisi değil , ücretlendirmelerinin çok yüksek oluşu bunun nedenlerinden en önemlisi.Diğer bir sebebi ise hiçbir hizmet vermeyişi
biz çadır kampı yapıyoruz bu yıl kişi başı 30 tl ve buna hiçbirşey dahil değil. karavan için de kişi başı aynı fiyattan veriliyor elektirik ayrıca para mı bunu bilmiyorum.
Mersindeki tüm işletmeler ne yazık ki hizmet vermeden kazıklama derdinde ne yazık..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri