Airsoft

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kayitcicasper Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,395

kayitcicasper

Yeni Üye
herkese merhaba gezenbilir ailesinde airsoft ile ilgilenen kaç kişi var acaba? konuyu buraya açtım başka neresi mantıklı bilemedim

Etiketler
Ynt: Airsoft

Son iki haftadir ciddi ciddi airsoft silahlari inceliyorum, youtube videolari izliyorum, satilan urunleri inceliyorum ve gerekli ekipmanlari arastiriyorum. Guzel bir aktivite ve oldukca eglenceli gorunuyor fakat beni tek tedirgin eden: bu is bireysel degil, bir takim isi.

Su an cevremde: ayni benim gibi bu ise ilgi duyan-duyacak, vakit ayiracak, ekipmanlar edinecek arkadaslarim gormuyorum. Geriye tek secenek: haftasonlari organizasyon yapan firmalar ve bu organizasyonlarda eglenen insanlar kaliyor.

Arastirmaya devam edecegim. Sonucta bence guzel bir aktivite. Doga, taktikler, ekipmanlar, spor ve takim uyumu. Cok guzel bir stres atma yontemi olacagina inaniyorum kendi adima.

Türkiye'de airsoft yapıldığını duymadım eğer bu konuda çalışma varsa paintballcular bilir. Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'n Paintball Temsilciliğine sormanız lazım.

Oneri icin kendi adima tesekkur ederim.

Ulkemizde cesitli illerde Airsoft gruplari oldugunu, genellikle paintball sahalarini kullandiklarini veya kiralanan mekanlarda cesitli seneryolar ile oynadiklarini, pekcogunun web sitesi ve forum sitesi oldugunu gordum.

Istanbul'da pekcok ekip var ve forumlari da mevcut. Buradan isim vermeyecegim, forumdaki uyelerin yazdiklarina dikkat ederek bir tanesine uye oldum.

Bana, tum ekipmanlari satin almadan once: bir oyunlarina gelmemi, bana saglayacaklari AEG oyuncak ile oyuna dahil olmami ve tam olarak ne ekipmanlara ihtiyacim oldugunu gormemi onerdiler. Uygun kalite ve fiyatli urunleri temin edebilecegim yerler konusunda bana tum yardimda bulunabileceklerini soylediler.

Internetteki kisa arastirmamda: her hobi'de oldugu gibi, Airsoft camiasinda da cesitli insanlar tarafindan cesitli tatsizlik-kapris ve spora yakismayan tartismalar yasanmis.

Airsoft'a ilgi duyan arkadaslari bu konuda uyarmak isterim.

Merhaba
Ben 1 yıldırı ilgiliyim airsoft la
ilk misafir olarak gittim sonra ortam muhabbet güzel geldi açık alan. temiz hava eğlenmiş ve spor yapmış oluyorsunuz .
2.el oyuncak giysi vb. aldım arasıra gidiyorum. beni alıp götüren arkadaş var.
ömerlide ve kurtköyde eski boş fabrika gibi yerde oynanıyor.
face de gruplar var.

İlk başta video seyredince çocukça geld,plastik bilye atan silahlar askercilik oyunu gibi. ama yakından görüp oynayınca heycanlı ve güzel hobi. sosyal faaliyet oluyor arkadaş çevresi vb.

Bende yakın zamandır araştırıyorum. Airsoft tüfek de almayı düşünüyorum. Ama bu aktiviteleri nerede nasıl yapacağım bunlar hakkında bilgim yok. Oyun olarak panball dan daha zevkli duruyor.

Merhaba ben geçen sene bıraktım airsoft u.
zevkli oluyor tabi. askeri tatbikatı andırıyor. airsoft ta silah ve tüfek tabiri yerine oyuncak deniyor.
face de gruplar var
misafir olarak da gidilebiliyor. balistik tabir edilen kırılmaz cam lı gözlük şart oyuna gitmek için.
oynayacaksanız tabi giysi oyuncak vb gerekiyor. 2 el alırsanız 2-3 bin tl lazım.
milsim var sıfır satan.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri