Ağaçlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan akçaabat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,458

akçaabat

Yeni Üye
dolmabahçeden günümüze...

Resimmm 02

Etiketler
Ynt: Ağaçlar

fotografi cekerken ceken kisiye yani size anlattigi hikaye yada o anki duygu,

saniyorum cektigimiz fotografi siteye koyarken beklediklerimiz "acaba ayni duygulari paylasabilecekmiyiz" yada "aktarabilmismiyim" gibi dusunceler oluyor tabiki bu benim dusuncem..

ve sonra bekliyoruz..en guzel tarafida bu.. tanimadigimiz bilmedigimiz kisiler...neler yazack.. cok keyifli oluyor ..ve bir bakiyorsunuz...bircok farkli goz..bakis..gorus..dusunce..

neyse..bu fotografta neler dusundunuz bilemem ama...ilk bakista (ki teknik anlamda bir yorum yapmayacagim cunku pek anlamam cooook amatorum) bana hissettirdigi..

gece...sakinlik...ve agaclarin herzaman verdikleri duygu..guc ve olgunluk...)

selamlar ve devam edin..

yorumunuz için teşekkürederim aslında profosyonel foğrafcıların küçücük tavsiyelerini beklerdim açıkcası
bende sizin gibi foğrafcılığa gönül vermiş amatör birisiyim..

dolmabahçenin saray giriş kapının önünde yağmur birikintisinin ağaçları yansıtmasıydı..

dolmabahçeden günümüze baslıgını yazarkende..

oradan hep gecerken hıssettığim o kasvetlihavayı yansıtmaktı..

selamlar..

ozaman acik degisik yorum yapiim..

ilk anda bir yansima fotografi oldugu anlasilmiyor (yada ben anlayamadim...gozler bozuk haliyle.. :smiley: ) siz yazdiktan sora alt kisimdaki asfalt yada beton herneyse onlari farkettim...

bu sayfa "bir fotograf ustune sohbet" ya.. yani fotografin insanlara neler anlattigi..onemli...o yuzden agaclara arka plana falan baktim...

dolayisiyla teknik eksikliklerden cok..o anki yada o karedeki anlatilan lar uzerine birseyler yazmak istedigim icin...gece ...guc sadelik falan demistim...
eger teknik anlamda biseyler demek gerekirse...sudan yansiyan bir fotograf icin...bana gore bir yansimayi nasil yakaladiginizi da anlatabiliyor olmaniz gerekir...

yani ilk bakista oradaki su birikintisinide gorebilmeliyiz...yani fotografin geometrik bolumleri vs.vs. gibi seyler var ya....yani once aha iste bakin bu bir su birikintisi...buda ondan yansiyan goruntu...

sanki...asfalt yada her ne zikkimsa o kismi biraz daha gosterip alin buda o suya yansiyan goruntu....gibi bir kare olsa daha hos olurdu gibi...fotografin alt kisminda cok az gorunen o kisimda olmasa.. flu yada isteyerek flu cekilmis bir agac gece vs..fotografi gibi olacak....mis...

iste size profosyenelce de olmasa acik degisik yorum...

diger agaca gelince...

kisisel galerinize koyun daha guzel yorumlar gelecektir eminim...

ve son olarak...onemli olan aldiginiz keyif...ve kendimizi gelistirmek...

selamlar

Güzel yakalamışsınız ama sentor'un dediği ben de ilk bakışta sisli bir günde çekilmiş bir fotoğraf filan sandım. Yansımayı vurgulayacak bir öğe iyi olurdu bence. mesela suda yüzen sarı bi yaprak hoş ve zarif bi ayrıntı olabilirdi...hem sarı rengiyle resme hayat getirirdi, hem de yansımayı vurgulardı :smiley: yine de kesinlikle tebrikler...yansımayı çekmeyi düşünmeniz başarıdır benim için!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri