Adım Adım Karavan'a Doğru

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 419
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,525
Güle güle kullanın. Vw'den sonra salon salomanje gelir :smiley: Bizde ki sürecin benzeri olmuş. Bende hat çekmeyip pilli ışıklandırma ile kendimiz hallederiz derken profosyoel bir firmaya yaptırdım.

Gezilerinizi takip etmek üzere..
VW aracımız Caravella olmasaydı ( Tavanda klima ile ilgili bağlantılar ve belki başka detaylarda var her halde) daha doğrusu pop-up montajı düzgün yapılabilseydi tercih ederdik. Büyüklük ferahlık sağlasa da bazı önemli kayıpları da beraberinde getirecek. Sürecin çoğunu kendimiz yaptık. Mobilya kısmını baştan bu şekilde planlamıştık. O kısımda da vaktim atölyede geçti. Biz şarjlı aydınlatma ve su tesisatsız bir sistemden ayrılmadık. Yapım ve öncesinde çok karavan ve üretici ile görüştüm. Telafuz edilen rakamları ödeyerek yaptırsaydık ortaya çıkan ve gördüğüm eksikler bizi çok rahatsız ederdi. Çünkü bu işlemi Türkiye de iyi yapmıyorlar ( Karavan konusu değil karşılaştığımız her iş de usta ve işçiler bu ülkede artık sorun haline gelmiş durumda. İnsanları vasatlığa razı eder hale getirmişler) Mevcut durumda hataların sahibi benim ve istediğim zaman düzeltebilirim. Yukarıda yazdığım gibi gezilerimize başlamak için iki tarih daha kaldı, keyifle ilerliyoruz. Görüşmek üzere. Teşekkürler.

Etiketler
VW aracımız Caravella olmasaydı ( Tavanda klima ile ilgili bağlantılar ve belki başka detaylarda var her halde) daha doğrusu pop-up montajı düzgün yapılabilseydi tercih ederdik. Büyüklük ferahlık sağlasa da bazı önemli kayıpları da beraberinde getirecek. Sürecin çoğunu kendimiz yaptık. Mobilya kısmını baştan bu şekilde planlamıştık. O kısımda da vaktim atölyede geçti. Biz şarjlı aydınlatma ve su tesisatsız bir sistemden ayrılmadık. Yapım ve öncesinde çok karavan ve üretici ile görüştüm. Telafuz edilen rakamları ödeyerek yaptırsaydık ortaya çıkan ve gördüğüm eksikler bizi çok rahatsız ederdi. Çünkü bu işlemi Türkiye de iyi yapmıyorlar ( Karavan konusu değil karşılaştığımız her iş de usta ve işçiler bu ülkede artık sorun haline gelmiş durumda. İnsanları vasatlığa razı eder hale getirmişler) Mevcut durumda hataların sahibi benim ve istediğim zaman düzeltebilirim. Yukarıda yazdığım gibi gezilerimize başlamak için iki tarih daha kaldı, keyifle ilerliyoruz. Görüşmek üzere. Teşekkürler.

Bir çok profosyonel firmanın işlerini yakından görünce ne kadar amatörce olduğunu bende gördüm. Layıkıyle yapanlarda hem çok yüksek fiyat çıkarıyorlardı hem de 11,5 m3 araca girmek istemiyorlardı. Şansıma bu işi gerçekten severek, ciddiyetle yapan bir usta buldum. Benim araç pandemiden önce tamamlandı ve malzemelerini yaklaşık 6-7 senelik periyotda yavaş yavaş topladım. Şimdiki fiyatları görüyorum çok zor.
Boyutundan ötürü yan tenteyi almamıştım elim almaya gitmiyor. Maalesef ülke olarak çok fakirleştik. :(

Hayırlı olsun, bazı kalemlerin gezi zamanında ortaya çıkacak ihtiyaçlara göre plânlanası daha mantıklı.

Buarada ciddi virajlarda dolap kapakları ve buzdolabı kapağı v.b gibi nesnelerin özgürlüğe kavuşmalarını engellemek için çocuk koruyucu korumalar var. Onlardan da yardım alabilirsiniz.

Klasik bir milyoncu dediğimiz mağazalardan bir çok enterasan ürün sonradan, basitçene çözüm olabiliyor sorunlara.

Hayırlı olsun, bazı kalemlerin gezi zamanında ortaya çıkacak ihtiyaçlara göre plânlanası daha mantıklı.

Buarada ciddi virajlarda dolap kapakları ve buzdolabı kapağı v.b gibi nesnelerin özgürlüğe kavuşmalarını engellemek için çocuk koruyucu korumalar var. Onlardan da yardım alabilirsiniz.

Klasik bir milyoncu dediğimiz mağazalardan bir çok enterasan ürün sonradan, basitçene çözüm olabiliyor sorunlara.
Teşekkürler... Benzer korumaları daha önce kullandık. Yeterli sayıda yedeklerimiz gerekli olduğunda yerini bulacaktır. Bizim yol ve kullanışlılık testlerimiz daha uzun sürer, bozar yeniden yaparız bu nedenle acele etmiyoruz. 🖐

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri