Adana Ne Kadar Ucuz Ve Yaşamak İçin Bir O Kadar Güzelmiş Meğer...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rast Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,251

rast

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL
Yer
İstanbul-Beylerbeyi
Kurban Bayramı tatilini değerlendirmek üzere eşimle, Ankara,Konya,Adana,Antakya,Mersin,Anamur,Antalya,Fethiye,Dalyan,Çanakkale ve İstanbul güzergahından oluşan kısa bir tur yaptık.Adana'da Bayramın birinci gününü geçirdik.Arkadaşlar,Adana'ya saat 12:00 gibi ulaştık,bu müstesna kente ulaşıncaya kadar mevsim icabı,geçtiğimiz her yerde sobalar yandığından,kömür kokusu camı açınva arabanın içine doluveriyordu.Adana'ya girer girmez,bir kebap kokusu her yanımızı sardı.Adana'lı bir arakadşımızı arayarak "nerede yemek yiyebiliriz?" diye sormak ihitiyacını duyduk.Zira sofradan yeni kalkanın bile o atmosferde karnı acıkır.Neyse uzun lafın kısası "Kebap 52"Tavsiyesini alarak Atatürk Parkı arkasında bulunan kebapçıyı bulduk.Dükkanın bulunduğu semt ve dükkanın ambiansı bize,İstanbullu olduğumuzdan sanırım biraz fazla pahalı bir öğle yemeği yiyeceğimiz endişesine düşürdü.
Sonuç:
Fevkalade güzel bir servis,
Müşteriye özel alaka ve ikram
Hesap ise rakam vermeyeceğim,ama İstanbulda iki hamburger menüsü bile daha pahalı kaçar.
Not:Menüde 2 duble rakı da var
Sağ olasın Adana
:eek:
Diğer şehirleri de yazmaya çalışacağım.

Etiketler
Ynt: Adana Ne Kadar Ucuz Ve Yaşamak İçin Bir O Kadar Güzelmiş Meğer...

büyükşehirde yaşayanlar diğer şehirde yaşanamaz gibi düşünüyor ama oralar rahat ve ucuz yaşanan yerler genelde...
bende ankaralı olarak sivasta yaşadım

adana belki sıadece vatanımın bir parçası olacaktı ama benim için önem kazandı nedenmi oğlum 10 yıldır beden eğitimi öğretmenliği yapıyor ve kızm da abisinin yanına gitti şehir ikiye bölünmüş vaziyette inş taşra denilen eski adana diye adlandırlan bölümde betonlaşma anlamında değil ama gelişimi güzel olur gelecek yıllarda her yönden gelişir diye ümit ediyorum.yaşanacak yer .çünkü canlılık veren gençler için de doğa sporlarının her türünden yararlanma ortamı sağlayan yapıya sahip dilerim gençler güzellikleri keşfederek kötü alışkanlıklar yerine dostluk paylaşımve güzelikleri keşfetme için çabalarını sarfederler buda eminim doğa sevenler sayesinde olacaktır sizleri seviyor ve çabalarınızda başarı ve sağlık temenni ederim

Arkadaşlar;
Biraz geç davrandığım için kusuruma bakmayın.Güzel cevaplarınız iin hepinize teşkkürler.Malum yaz mevsimine girdiğimiz için işlerimin yoğunluğundan foruma bakamadım.Ben Adana'dan geçtiğim o seyahatimde Antakya,Halep,Şam;dönerek Mersin,Anamur,Antalya,İzmir,Çanakkale ve İstanbul rotasını izledim.Tabii ki Antakya bambaşka ama kastım Adana gibi İstanbul'la yarışan bir şehirde kazıklanmamanın güzelliği idi.
Aslında maalesef hepinizin dediğinden yanlış anlamadı isem İstanbul yaşamak için en pahalı şehir.
Hepinize saygılarımı sunuyorum

Adananın taşına, toprağına, sıcağına, denizine, yaylasına, kurban olayım...

yok ya bn su anda adana da yasıyorum hçde gsl we ucuz bı sehir değil..

Arkadaşlara selamlar Adana yı öyle bir anlattılarki ben serin bir şehir yani Van lı olmama rağmen oraya yerleşesim geldi biraz daha anlatılsa heralde kendimi Adana da buluveririm.

Yayla havasına alıştığımdan olsa gerek Adana nın havası çok basık geldi 3 sefer gittim 2. gittiğimde ramazan ayı mevsim yaz (asfaltta akşam yemeğini pişirebilirsin :D :D ) kendimi iftara zor attım valla :D

semtin adını bilmiyorum ama sabancı camii ne yakın bir semtti yanlış hatırlamıyorsam çevre çok kirli şehirde hiç çöp konteyneri yokmuş gibi çöpler sokakalara caddelere dökülmüş. Aynı durum kayseride var ama Adana işin çöpünü çıkarmış :D :D :D :D

Adana nın havası en güzel sonbaharda ve ilkbahar başlangıcında oluyor. ferah nefes alınabilir hal alıyor :smiley: İlk gittiğimde turunç ağaçları çok garibime gitmişti.İlk başta turunç olduğunu bilmiyorum mandalina portakal sanıyorum millet niye alıpta yemiyor diyordum :D :D :D

((Sadece izlenimlerimi anlattım aşağılamak için yazmadım ))

SAYGILARIMLA
FARUK İLİKLİ

Dünyanın en güzel yerinde bile yaşasak, eğer orayı dünyanın engüzel yeri olarak görmüyorsak. Orası dünyanın en güzel yeri değildir.
( vizontele)

Bunu ihtiyaçlar belirler herkesin ihtiyaçları beklentileri farklı olacağından ortak bir yargıya varmak zorlaşacaktır.
Gittiğimiz her yer için söylüyorum. Güzel yönlerini görmek lazım.

Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri