Actyon sports otomatik vites yardim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan terapi61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,732

terapi61

Yeni Üye
Yer
turkiye
Herkase iyi gunler actyon sports 4x4 otomatik vites 4 ileri sanzimanmi yoksa 6 ileri sanzimanmi tavsiye edersiniz . Artilari eksileri nelerdir.

Etiketler

Ynt: Actyon Sports Otomatik Vites Yardim

actyon grubunda 4ileri varmı?
ben bildim bileli bu araçlarda tiptronik tipi 6 ileri otomatik var?

ilk gelen actyon sportlar 4 ile otomatik geldi.
daha sonra 6 ileri otomatik getirdiler ama bunlar problemli idiler.
daha sonra 2009 modeller revizyonlu 6 ileri ile satıldılar.
hatta ilk gelen problemli olan 6 ileriler hep garantiden 2009 model ile değiştirildiler.
selamlar

eski tip 6ileri ile yeni 6ileriyi ayırt etmenin anlamanın bir yolu var mı?

freelander99' Alıntı:
eski tip 6ileri ile yeni 6ileriyi ayırt etmenin anlamanın bir yolu var mı?

Malesef bunu gözle yada kullanarak ayırtetmek mümkün değil.
ben de aracımı alırken bunu servise teyid ettirmiştim.
bakım dökümünde 20.000 km'de şanzumanın yenisi ile garanti kapsamında değiştiği yazıyordu.
selamlar

6 ileri olanlar tercih sebebi olmalı bence, yakıt ekonomisi ve ara hızlanmalarda 4 ileriye göre oldukça başarılılar.
Daha önce yazılanlarda olduğu gibi 2009 model ve üstlerine bakarsanız daha iyi olur.
2009 sonra iç kısımda biraz makyajlandı, teybi değişti (USB ve AUX girişi eklendi) ve bence en önemlisi direksiyon simidi değişti :smiley:
belki komik gelebilir fakat 2009 öncesi olanların direksiyon simidinin malzeme kalitesi çok kötü ve sürüş zevkini bozuyor,
hissiyat kaybı uyandırıyordu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR