Actyon Sports Ara Bölme Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kararr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,981

kararr

Yeni Üye
Merhaba,

2011 model 0 Actyon Sports 4x4 AT Lux sahibiyim. Şu an 1500km oldu. Arkaya serviste orijinal kabini de taktırdım, hatta kabinin üzerine Webasto sunroof açtırdım (manuel). Aracımdan çok memnunum şu anlık, tabii yağmurlu havalarda arka kabinin araç camına temas ettiği yerden gelen gıcırtı sesini (çözüm bilen varsa çok sevinirim) ve sıfır arabanın ön cam silecek suyu haznesinin delik (!) olmasını saymazsak!

Benim asıl sorum şu: aynı Mitsubishi L200 4x4'lerdeki gibi arka camın inip kalkmasını istiyorum (komple ya da parçalı). Bunu yaptıran var mı acaba? Ya da yapan yer bildiğiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Etiketler

Ynt: Actyon Sports Ara Bölme Hk.

yanlış hatırlamıyorsam Ediz Abi kendi aracında yine kendisi
kabin ile geçişi saglamıştı.
Ediz abi size bu konu da yardımcı olacaktır..
Arka kabinden gelen ses de muhtemelen montajdandır..
benim aracımda da arnavut kaldırımlarda kabinden ses gelir ama
onun haricinde ne ses ne tıkırtı geliyor.
Bir de arka koltuktan ses gelirse,malzeme,anahtar takımlarının monte oldugu yerden cıkıp cıkmadıklarını kotrol edin:smiley:))
Tekrar hayırlı olsun aracınız.

dnz60' Alıntı:
yanlış hatırlamıyorsam Ediz Abi kendi aracında yine kendisi
kabin ile geçişi saglamıştı.
Ediz abi size bu konu da yardımcı olacaktır..
Arka kabinden gelen ses de muhtemelen montajdandır..
benim aracımda da arnavut kaldırımlarda kabinden ses gelir ama
onun haricinde ne ses ne tıkırtı geliyor.
Bir de arka koltuktan ses gelirse,malzeme,anahtar takımlarının monte oldugu yerden cıkıp cıkmadıklarını kotrol edin:smiley:))
Tekrar hayırlı olsun aracınız.

Oncelikle tesekkur ederim. Ediz Beye nasil ulasabilirim acaba?

Kabinle arka cam arasinda su yalitimi icin bir fitil konmus ve yagmur yaginca ister istemez, en azindan arac esneyince, su giriyor ve lastik fitilin cama surtme gicirtisi olusuyor maalesef, dediginiz gibi montaj kaynakli sanirim..

ediz abiii konuyu görürse ugrar zaten:smiley:)))))
pm atarsanız yanıtsınız bırakmaz..burdaki bi çok aracın yükseltilmesinde
katkısı olmustur..
fitilin araç hernekadar esnese de içeri su almaması lazım yoksa
baska ne işi varki o fitilin,bazı arkadaslar da araç yıkanırken kabine su sızdırma olayları filan
oluyordu bunların hepsi montaj kaynaklı,bence yaptırdıgınız yere bir gösterin..
buarada sormamda sakınca yoksa,
-sunroof'tan menun musunuz,ses ve benzeri sıkıntıları oldumu ayrıca maliyeti nedir?
-arka kabin kampanyalı mı aldınız yoksa sonradan mı daha dogrusu kabin kampanyası hala
devam ediyor mu?
-son olarak araçlara zam geldiği söyleniyor size maliyeti ne kadar oldu:smiley:)

Nick i de Ediz o zaman :smiley:

Araç içine su damla mertebesinde oluyor olmuyor ama o arada ses yapıyor.. Kanımca aradaki fitilin cama teması yanlış..

Arka kabini orijinal olarak servisten aldım, maalesef hiçbir kampanyaları yok. Zamdan hemen önce aldım aracımı.
Kabin sunroofundan çok memnunum, ses vb hiçbirşey yok, hem estetik olarak çok güzel hem de benim köpeklerim için şart (yoksa içerisi çok havasız kalıyor). Aslında yan camları da kelebek tabir edilen şekilde yapabilsem daha da iyi olur.. Onu da bilen vardır umarım :smiley:)
Sunroof'ta markaya ve modele göre fiyatlar çok çeşitli ama ben sıkıntı yaşamayayım diye Webasto marka (benim bildiğim en iyisi) manuel taktırdım (keşke otomatik taktırsaydım ama kabin diye çok elektrikli birşey olsun istemedim, önermediler de). Yaklaşık 700 TL tuttu.

Araç bunların hepsi + kasko ile 50800'e geldi.

Merhaba, konuyu görüyorum da ama nasıl cevap yazacağım onu bilemiyorum. Bu bahsettiğinizi ben yaptım fakat dış görüntü itibariyle haliyle pek güzel görünmüyor fakat ara camımı artık sadece bir düğme vasıtasıyla açıp kapatabiliyorum ve arka koltukların arka üst kısmında ( sedan araçlarda olduğu gibi) bir yer var artık (çanta, mont, poşet ve ıvır-zıvırımı koyabiliyorum)
Bir arkadaş daha soruyordu hatta resimlerini istedi ama, resimlerini çektim siteye koyayım diye (birkaç farklı sebepten dolayı vazgeçtim)sizleri ilgilendiren sebeplerden birisi resimde çok bir şey anlaşılmıyor.(cep telefonu ile çektiğim için mi ? açı dar olduğu için mi ? bilemiyorum)
Şu yağmur yağdığında fitillerin çıkardığı gıcırtıya gelince bende 3 yıldır bu problemi yaşıyorum, birçok alternatif çözüm düşünmeme rağmen şimdilik hala biraz fitili yağlayıp gıcırtıtan bu şekilde kurtuluyorum.

Sizce bir mahsuru yoksa kayaalisonmez@gmail.com mail adresime fotoları yollayabilir misiniz?

Bir sorum daha olacak, aracıma yan basamak almak istiyorum, piyasada birçok model mevcut, çok aşağıya sarkmayan tavsiye edebilir misiniz?

kararr' Alıntı:
Sizce bir mahsuru yoksa kayaalisonmez@gmail.com mail adresime fotoları yollayabilir misiniz?

Bir sorum daha olacak, aracıma yan basamak almak istiyorum, piyasada birçok model mevcut, çok aşağıya sarkmayan tavsiye edebilir misiniz?
Şu sıralar tam onun üzerinde çalışıyorum bende fazla aşağı sarksın istemiyorum, ve de sağlam bişi olsun istiyorum o yüzden sactan büktürüp falan bişi yapıcam herhalde daha tasarım aşamasında, orjinal plastik kısımları çıkartıp tam oraya yerine...

resimlere gelince onlar daha tel.de duruyor akşam eve çıkınca bilg.atıp ordan yollayabilirim...

http://www.jeepandcar.com/urunler.php?urun_id=1652&kategori_id=170&model_id=171&grup_id=0&lang=tr&js=0#urun1652

Burada 480 lira olanı almayı düşünüyorum ben..

mailinizi bekliyorum.

Ediz Bey, geç cevabım için kusura bakmayın, yoğunluğumdan dolayı ancak dönebiliyorum. Fotoğraflar için çok teşekkürler, ancak ben daha başka istiyorum. O araya bir cam motoru takıp camın ya komple ya da 4x4 L200'lerdeki gibi ortadan parçasının inip çıkmasını istiyorum. Bunu yaparken arka kabinin fitilini ne yaparım sorusu cevapsız tabii..

kararr' Alıntı:
Ediz Bey, geç cevabım için kusura bakmayın, yoğunluğumdan dolayı ancak dönebiliyorum. Fotoğraflar için çok teşekkürler, ancak ben daha başka istiyorum. O araya bir cam motoru takıp camın ya komple ya da 4x4 L200'lerdeki gibi ortadan parçasının inip çıkmasını istiyorum. Bunu yaparken arka kabinin fitilini ne yaparım sorusu cevapsız tabii..
resimlerden pek anlaşılmadığını söylemiştim zaten,
-o cam kısım komple otomatik olarak açılıp kapanıyor,
-fitiller içinde ben gresl yağ ile basit bir çözüm bulduğumu daha önce yazmıştım...

actyon sports 4x4' Alıntı:
resimlerden pek anlaşılmadığını söylemiştim zaten,
-o cam kısım komple otomatik olarak açılıp kapanıyor,
-fitiller içinde ben gresl yağ ile basit bir çözüm bulduğumu daha önce yazmıştım...

Elbette, siz söylemiştiniz. Ben sizden bağımsız olarak yazdım söylediklerimi aslında.. Ertex vb gibi şirketlere gerekli fotoları içeren mail attım ama neredeyse 1 hafta oldu geri dönüş olmadı.

slm...gıcırtı için aklıma çözüm olarak bir fikir geliyor ama işe yararmı bilmem...malum ses kabin fitillerinin araca sürtmesinden geliyor...fitillerin denk geldiği yerde araca ince bir bez yapıştırılsa fitil beze değeceği için acaba ses kesilirmi...bende fitil olmadığı için denemedim ama işe yarar diye düşünüyorum..

arka cama gelince basit bir çözüm olarak arka camı sürgülü cama cevirttirebilirsiniz...ben sordum yaklaşık 200 TL olur dediler...eğer daha teknolojik bir çözüm bulamazsam aklımda bu var...en azından arka kabinle bağlantıyı sağlamış olurum...

cavdare' Alıntı:
slm...gıcırtı için aklıma çözüm olarak bir fikir geliyor ama işe yararmı bilmem...malum ses kabin fitillerinin araca sürtmesinden geliyor...fitillerin denk geldiği yerde araca ince bir bez yapıştırılsa fitil beze değeceği için acaba ses kesilirmi...bende fitil olmadığı için denemedim ama işe yarar diye düşünüyorum..

arka cama gelince basit bir çözüm olarak arka camı sürgülü cama cevirttirebilirsiniz...ben sordum yaklaşık 200 TL olur dediler...eğer daha teknolojik bir çözüm bulamazsam aklımda bu var...en azından arka kabinle bağlantıyı sağlamış olurum...

Sizde fitil yoksa arada nasıl izolasyon sağladınız?

10000km bakımı geliyor, Maslak'a gidince hem bakımı hem camı hem de arka kabin kapak amortisörlerini daha güçlü olanlar ile değiştirmeyi planlıyorum (İçeriden düğmeye basınca direkt açılsın yukarı diye).

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri