actyon sport'a dodik yaptırdım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yns Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,956

yns

Kamp II
Yer
istanbul
arkadaşlar uzun zamandır yaptırmak istediğim dodiği sonunda yaptırdım, daha rötuş işleri var ama şimdiden imalatı yapan ali ustaya ve ilgilenen murat(mert efe) arkadaşıma teşekkür eddip ilgili resimleri yüklemeye başlıyorum.

15032011033

15032011035

15032011037

Grnt0062

Grnt0063

Etiketler
Ynt: actyon sport'a dodik yaptırdım

ilk resimler kalıp çıkarmak için çamurluğun üzeri bantlandı,bantın üzerine elyaf (fiber) döküldü,bir gün kurudu.ikinci gün sökülüp kalıp için kullanıldı.

resim devam;

Grnt0064

Grnt0065

Grnt0066

Grnt0068

Grnt0069

guzel olacağa benzıyor usta işin ehli anlaşilan

güzel oldu ama daha önce kalıbı olmadığı için ilk olmanın dezavantajlarını gördüm onlarıda üzerinde rötuşlayacağız.

Grnt0086

Grnt0087

Grnt0088

Grnt0089

Grnt0090

daha yeni yapıştırıldığı için kenarlar bantlı yarına kadar kurusun dedi usta yarın gündüz gözüylede resimlerim.

Hayırlı olsun Yunus :smiley: İlk olmasına rağmen bence bayağı güzel olmuş,kaportayı delmeden silikonla monte etmeleride iyi olmuş.Bundan sonra araç bırakılmadan hazırlayıp monte edebilirler heralde diye düşünüyorum.

celo53' Alıntı:
Hayırlı olsun Yunus :smiley: İlk olmasına rağmen bence bayağı güzel olmuş,kaportayı delmeden silikonla monte etmeleride iyi olmuş.Bundan sonra araç bırakılmadan hazırlayıp monte edebilirler heralde diye düşünüyorum.

sağol selim, benim araba pazartesinden beri murat'ta o ilgilendi,bundan sonrası bir iki prova yapılsa bile daha az zaman alır.

Selam,

Dodikler güzel görünüyor.

Şahsi fikrim bir o kadar daha kabartılı olsa dahada güzel görünürdü ..

Fantastic Light' Alıntı:
Selam,

Dodikler güzel görünüyor.

Şahsi fikrim bir o kadar daha kabartılı olsa dahada güzel görünürdü ..

teşekkürler

arbada 5 cm spacer var yanlara çok çamur atıyordu çamuru engellesin yeter diye düşündüm ,ben özellikle çok açmak istemedim,bunun üzerine oynanabilir artık,ama yeter gibi geliyor.bantları bir söküp gündüz gözüyle görmedim daha yarın incelerim biraz açıkçası bende detaylı inceleyemedim ??? :D

dodiklerin hayırlı olsun abi ilk yapılan herşeyi severim. sende bizim araçlara ilk dodik uygulamasını yaptın gayet güzel olmuş. bizim öbür tarafta gördüklerimiz civata girişleri vardı biraz daha estetik katıyor gündüz gözüyle birkaç resim koysan iyi olur

hayırlı olsun Yunus abi sonunda hallettin işi, inan bu haliyle bile tahminimden çok daha iyi duruyor, güzel olmuş elinize sağlık. ;)

hakikaten güzel durmuş,abartmadan amacına uygun sanki aracın orjinalinde
varmışçasına..

sağolun arkadaşlar,

bu gün bantları çıkarınca baktım önler güzel olmuş ama arkalar tam oturmamış ufak bi operasyon daha gerekiyor anlıyacağınız oda hafta içi bir gün hallolur diğer resimleride o zaman yüklerim ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri