Açılır - Kapanır (Pop-up) Tavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erdenbay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 92,849
Ynt: Açılır - Kapanır (Pop-up) Tavan

:smiley: merhaba zeki bey, yaklaşık 20 yıl önce, orjinal bir t2 den kalıp çıkararak böyle bir imalat yapmıştım. daha sonra atölyemi kapattığım sırada, saklayacak yer olmadığı için, bu hazır kalıpları atmak zorunda kalmıştım. fibercileri arayınız mutlaka bir yerlerde hazır kalıp bulunacaktır. gerekirse montajı konusunda deneyimlerimi aktararak yardımcı olmak isterim . kolay gelsin.(sadece fiber kapağın bulunması yeterli değil, kapağı yukarı kaldıracak üç farklı yere monte edilen yaylı bir makas sistemi var)

Etiketler

Sayin impesa(Semih bey)

oncelikle ilgi alakaniza cok tesekkur ederim kardesim.Sagol var ol.Sozlerinizden anladigim kadariyla siz fiber isleriyle hasir nesir olmussunuz,aklimda bir fikir varda onu sizinle mutaala etmek isterim sizin fikirleriniz cok onemli. resimde gordugunuz aracin tavani kurallara gore 4 santim alcak kaliyor,o yuzden alacak olan arkadas 10 santim yukselmesini istedi.kafani sisirmezsem sana kurallari anlatayim burda hollandada yani ,tavan yuksekliginin tam 1.70 olmsi gerekiyor.bu iki sekilde mumkun .1 tavanin uzunluk olarak 2 metre uzunlugunda enide 90.cm yukseltilerek sabit olarak yada acilabilen boyu 100.cm eni 90.cm olmasi gerekiyor olay budur ya sabit tavan iki metre uzunlugunda yada bir metre uzunlugunda acilip kapanabilir olmasi lazim gerisi sorun degil halleder vatandas kendisi .....
ben soyle birsey dusundum maslak ataturk sanayi sitesinde tanidigim bir fiberci var,bu arabanin ustundeki arka spoyler ile onune siperlik yapmisti bana ilk aldigim zamanlarda. Bu arkadas arabalarin ustu icin kapali bagaj box lar yapiyor bu boxlarin ust kapaginin iki tanesini genislik bir metre olacak sekilde kestiripiki ust kapagi birbirine birlestirerek boyle bir sey elde edilir bana gore
tabii birde dediginiz gibi isin birde makenizma yonu var icine cadir filan onemli degil tuv almasi icin gerekli degil .makenizmayida her hangi bir demir ustasi yapabilir saniyorum bizim ustalarimizin yapamiyacagi hic birsey yokta onlari iyi gununde yakalamak lazim.Ayrica benim aklima gelen baska birsey daha var ,mesala iki one iki arkayada iki tane sagli sollu bu bagaj kapaklarinda olan amortisorlardan konsa olmazmi bide dort tane kilit tabiiki icerden kilitlemek icin ,istanbula geldigimde nasil gorusebiliriz ben istanbulda kaliyorum turkiyede oldugum zamanlar.degerli tecrubelerinden faydalanmak isterim acikcasi...Eger cevap verirseniz daha detayli konusabiliriz bu konuyu..... Saygilarimla ...
Zeki

açılabilen tavan var satılık ilgilenen arkadaşlara duyurulur gezerken gördüm
http://www.sahibinden.com/t-2_westfalia_orjinal_tavan-28WQQaXQQ14421055WQQpXQQdisplayitem

toraman25' Alıntı:
Saygi deger arkadaslar:
Bir arkadasim icin acilan kapanan minibus tavani lazim turkiyede imalatcisi varmi acaba ? elinde bilgi veya adres olan arkadaslarimin yardimlarini bekliyorum..Olculer soyle boy 110 cm. en 100 cm. Cok teskkurler..... Saygilar........
Zeki
Buraya bir bakın
http://www.erdalotodoseme.com/page.php?ID=411

Sayin levent ve sayin Mdy:
Her ikinizede cok tesekkur ederim gosterdiginiz alakadan oturu.Ikisinide inceledim her ikiside boydan boya bana yarim tavan lazim onun icin yarin telefon edip soracagim.Duruma gore size haber veririm .. saygilarimla...
Zeki.

dünyada eşi olmayan pop-up örneğini cok yakında sizlerle paylaşacağım.... :smiley:))))

Merakla bekliyoruz,abi olmadı imalatcısından hem cam hem sac havalandırmalar için tanıdık var ikitellide ayrıca sürgülü camların her ölçüsünü imal ediyorlar ihtiyaç olursa bir telefonla hazırlatırız bende yakında bir tane banyo için küçük havalandırma penceresi spariş edeceğim 25x40 istediğiniz ölçüde yapıyorlar ve ekonomik,Arkın'ın,Ahmet abinin ve Levent abinin arabalarına cam yaptırdık çokda güzel bilginiz olsun.

yaybek' Alıntı:
Merakla bekliyoruz,abi olmadı imalatcısından hem cam hem sac havalandırmalar için tanıdık var ikitellide ayrıca sürgülü camların her ölçüsünü imal ediyorlar ihtiyaç olursa bir telefonla hazırlatırız bende yakında bir tane banyo için küçük havalandırma penceresi spariş edeceğim 25x40 istediğiniz ölçüde yapıyorlar ve ekonomik,Arkın'ın,Ahmet abinin ve Levent abinin arabalarına cam yaptırdık çokda güzel bilginiz olsun.
valla bende merakla bekliyorum yusuf :smiley: cok ağır ilerliyor :smiley:)))

osak' Alıntı:
dünyada eşi olmayan pop-up örneğini cok yakında sizlerle paylaşacağım.... :smiley:))))

Ömer abi yapım ya da taslak fotolarını alsa heyecan oldu konuda :smiley:

yaybek' Alıntı:

Temiz iş yapıyorsa ne güzel. Malum usta dediklerimiz çıraktan beter çıkıyorlar Hangi Ahmet abinin buarada?

Biraz ip ucu :smiley:))))

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4031339&l=3f4d89e670&id=521958397 (herkese acık link)

lns' Alıntı:
Arkadaş ne içtiyse bana da aynısından :D

Hatta cam tavan gibi de yapılsa içerisi de çok ferah olur. Defender için düşüncelerimde bu tip birşey var.
kardeş aynı şeyi düşünmüşüz,bir gelişme varmı,defendere böyle birşeyi türkiyede yapan varmı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri