Açılır - Kapanır (Pop-up) Tavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erdenbay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 92,852

erdenbay

Kamp III
Yer
Bursa
VW T4 Transporter araçlara ve diğer normal tavan panelvanlara uygulanabilen, şöför koltuklarının arkası ile arka çekyat koltuğun arasındaki ayakta durma alanındaki tavan kısmı açılır şekilde Reimo da pop up tavanlar var. Fiyatları da 1000 euro civarında.
http://reimonew.ms-visucom.de/en/G-building/GD-daecher/GDW-unversal_hubdaecher/
Yada Türkiyede bu uygulamayı yerli malzeme ile yapabilecek bulunurmu acaba?
Üst katı yatak olarak düşünmezseniz, ayakta durmayı sağlaması açısından ucuz ve güzel bir çözüme benziyor.

t41.jpg

T42

Etiketler
Ynt: Açılır - Kapanır (Pop-up) Tavan

Bu pop tavanlar avrupada 1000 euro civarı, Türkiyeye getirseler herhalde olur 3000 euro civarı.

aslanahmet' Alıntı:
Bu pop tavanlar avrupada 1000 euro civarı, Türkiyeye getirseler herhalde olur 3000 euro civarı.

Hakan bey merhaba.
Reimo Türkiye yetkili satıcısı İmaj karavan sahibi Aydın beyle bu gün görüştüm (Bu tür yarım tavan için) 1500 Euro ya getirtebileceklerini söyledi.
Getirtme süresi de 15-20 günü bulur dedi .
Orjinal yapılı bir tavan gösterilse sanroof tavan açanlar belki daha ucuza yapabilirler.

Bu tavanlara popup tavan deniyor. Bizim T2lere bir agabeyimiz uretip takiyor. Tavani kesiyor brandasi falan cok da guzel yapiyor. Elinde hazir kalibi var t2 icin. T4 ve t5lere revize edilir mi bilmiyorum. Yapar mi onu da bilmiyorum. Eger ilgilenirseniz bir arar sorarim. Sevgiler

mebus' Alıntı:
Bu tavanlara popup tavan deniyor. Bizim T2lere bir agabeyimiz uretip takiyor. Tavani kesiyor brandasi falan cok da guzel yapiyor. Elinde hazir kalibi var t2 icin. T4 ve t5lere revize edilir mi bilmiyorum. Yapar mi onu da bilmiyorum. Eger ilgilenirseniz bir arar sorarim. Sevgiler

İnsel bey merhaba.
Bahsettiğiniz kişiye müsait olduğunuz bir ara T4 ler için yapabilirmi ve fiyat nasıl olur sorabilirseniz herkese faydalı olur sanırım. Adres ve telefonunu da iletirseniz iyi olur. Selamlar.

Tamam bunun icin elindeki tavanin t4e uyup uymadigini tavani birisinin uzerine koyarak bakmasi gerekir. Yoksa elindeki modelle oynayamaz. Soracagim. Haber veririm bu topikten

mebus' Alıntı:
Tamam bunun icin elindeki tavanin t4e uyup uymadigini tavani birisinin uzerine koyarak bakmasi gerekir. Yoksa elindeki modelle oynayamaz. Soracagim. Haber veririm bu topikten

Bu arkadaş yatak bölümüne dönüşen tam açılır tavan da yapar mı acep? T3 -T4 için sorar mısınız?

Teşekürler.

Westfalia tipli tavan maalesef yapamiyor. Aslinda bir model bulunsa veya olan birisi sokup odunc verse kalibi alinir ve deli gibi uretilip montaji yapilir.

civciv' Alıntı:
t2 popup tavan ne kadara mal oluyor takmasıyla birlikte?

Bursada İmaj karavan sahibi Aydın Kestane orjinal Alman Westfalia tipi REİMO marka tavanlarını getirtip uyguladıklarını söylemişti.
Bir kaç ay önce,tam tavan 3000 £ , yarım kare şekli yalnız ortada açılan tavan 1500£ takması dahil demişti.
Telefon açıp net bilgi alabilirsiniz.

Yerli olarak yapılabilirmi diye Bursada araştırdım. Kalıbı olmadan çok zor ve maliyetli olacağını su sızdırabileceğini ve güzel olmıyacağını söyledi kaporta ve tavan açanlar. Tavanı kesip sabit tavan olarak yükseltmek daha kolay diyorlar.

Saygi deger arkadaslar:
Bir arkadasim icin acilan kapanan minibus tavani lazim turkiyede imalatcisi varmi acaba ? elinde bilgi veya adres olan arkadaslarimin yardimlarini bekliyorum..Olculer soyle boy 110 cm. en 100 cm. Cok teskkurler..... Saygilar........
Zeki

Zeki bey,
Tavanın ölçülerinden ziyade aracın modelini söylerseniz daha faydalı olur. Elinde kalıbı olup VW T2 ler için üreten bir ustanın olduğunu duymuştum. Bunun dışında benim bildiğim fabrikasyon yerli üretim yok. Yeni trafik yönetmeliği ile böyle bir üretim için gereken izinleri almanın ve ürünün montajı için gereken tadilat projesini onaylatmanın çok zor olacağını düşünüyorum. Gerekli durumlarda Reimo, Westfalia gibi firmalardan ithal ediliyor. Sizin yurtdışında bulmanız ve monte ettirmeniz çok daha kolay olsa gerek.

Sayin orsaalabanda:
ilgine alakana cok tesekkur ederim.Benim munubusu almak istiyen bir hollandali arkadas var.O arkadasta minibusu camper yapmak istiyor daha dogrusu ben turkiyeye gelince yaptirip oyle verecegim oyle istiyor.camper olunca yol vergisi cok dusuk oluyor burda. yoksa kapinin onunde 3 tane araba olacak. Bunu satayimki yer acilsin parkta sonra alirim benim arabami ......sen bursadasin galiba degilmi kardes.istanbulda bir fiberci ben biliyorumdaha once on siperlikl arkaya spoiler yaptirmistim benim arabaya .bu tavan ustu bagaj boxlarindan yapiyor bilmiyorum ama bu fiber tavanlari yapanlarda yapabilir her halde diye dusundum ..........

araçtaki yaşam mahalini arttırmak için dukatonun üstüne açılır tavan düşünüyorum, tabi karavan ruhsatını çıkardıktan sonra. dışarıdan çok belli olmayacak şekilde ruhsat çıktıktan sonra yapsak sonraki muayenelerde sorun olmayacağını düşünüyorum

Sayin buralpdi:
ben tavani nerede yaptirabilirim derdindeyim ,sende ruhsata isletmeden nasil kullanirim derdindesin. ALLAH ikimizede sabir versin,ama sen benden sanslisin cunku senin konuyla ilgili vede bilgili cok arkadasimiz var . sen gereken yardimi alirsinda benim derdimin caresi varmi bilmiyorum..Eger bu tavani yapani bulabilirsem bende benim minibusu satmis olacagim. Dolayisiyla alacagim alkovan karavana bir adim daha yaklasmis olurum.... Bu arada kimse kalmadi galiba herkes tatilde her halde yazan cizen yeni konu acan yok.Neyse sanada iyi sanslar insallah aradigini bulursun,kolayca.. saygilar....
Zeki

Zeki bey mutlaka size cevap gelecektir tavan konusunda, bilgisi olan arkadaş sorunuzu görmemişdir sabredin mutlaka bir yardımcı çıkacaktır. aslında yurtdışındaki hurdalıklarda birtane ww tavanı bulabilirsiniz hazır tavanı monte etmek veya uydurmak daha basit olmazmı

Sayin Buralpdi:
Cok haklisiniz, sizinle ayni fikirdeyim hatta buldum bile ama almanyada ayrica banada cok uzak ustune ustluk postaylada gondermiyorlar kendimiz gidip alacagiz o sartlrda bana astari yuzunden pahaliya gelecek dolayisiyla bayramda istanbulda olacagim dusundumki belki turkiyede ucuz yollu yaptiririm.olay budur...Tavan asagida resmi olan arabaya konacak.... Saygilar..
Zeki

Busje2

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.