acil yardim vx100 amartisor sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mbuga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,105

mbuga

Yeni Üye
merhaba,

arkadaslar iki hafta once toyota 2005 vx100 aldim. aracta amartisor problemi var, neredeyse telefon acmadigim toyata servisi kalmadi. ufacik bir tumsekte bile arac sekmeye basliyor, arka koltuga kimseyi oturtamiyorum.

simdiden cok tesekkurler

Etiketler
Ynt: acil yardim vx100 amartisor sorunu

Merhaba,
mesajınızı geç gördüm ama belki faydası olur diye yine de cevaplamak istedim.

Ufacık tümseklerde bile beşik gibi sallanıyor mu?

Eğer mesele buysa aynı dertten muzdaribiz. Mesele şu: Amortisör tüpünün değişmesi gerekiyor. Bildiğim kadarıyla başka bir çözümü yok. Eğer şanslıysanız sadece tüpü değiştirerek halledebilirsiniz. Eğer amortisörler de gittiyse 4 tane de amortisör değiştirmeniz gerekir.

Aracınızın hidrolik yükselme-alçalma özelliğinden vazgeçmek istemiyorsanız tüm bu değişimleri orjinal toyota parçaları ile yapmak durumundasınız.
Ancak eğer daha çok offroad amaçlı kullanmayı arzu ediyorsanız zaten bu elektronik yükseklik ayarı zamazingosu offroad'da çok da tercih edilen birşey değil.
Bu durumda iyi bir lift kit alıp istediğiniz yükseklikte kitletebilirsiniz. Daha da ekonomik olur.

Ama dediğim gibi bu bir tercih meselesi....

Bunlar benim bildiklerim ve yaşadıklarım :smiley:

Umarım faydası olmuştur. Geçmiş olsun

merhaba,

arkadaslar iki hafta once toyota 2005 vx100 aldim. aracta amartisor problemi var, neredeyse telefon acmadigim toyata servisi kalmadi. ufacik bir tumsekte bile arac sekmeye basliyor, arka koltuga kimseyi oturtamiyorum.

simdiden cok tesekkurler
Merhaba,

2003 vx100 aracımda aynı problemden müzdaribiz.Acaba nasıl bir çözüme gittiniz?
iyi çalışmalar dilerim.

'' Land-Cruiser-100-Rear-Suspension-Control-Accumulator-Pair ''

gogıla bunu yapıştırın ilk iş..

kullanımdan dolayı parcalarda ihtiyarlık söz konusu ise bu zımbırtıdan 4 adet degişeçek..
+ özel ahc yagı koyup devam ediçeksiniz..

ama genelde tamirhanelerde başa gelen şaşkın cırak-kalfa -ustacık vs.. tarafından ahc deponuza su ,fren hidrolik yagı, otomatik şanzıman yagı, yada ne sandıysa herhangi bir yag-sıvı vs ilavesi netiçesi ahc sistem felç olur ....
tekrar ayaga kalkması eskisi gibi olması hayal gibi bişi dir..
yetkili servislerde 30-50 bin gibi rakamlar harcıyan araç yerine sahiplerini zıplatan bir durum..

vx 100 işi bilen etkili servis tarafından ellenip kurçalanmalı..
sorasında eski haline getirmeye ne para nede akıl yetiyor benden söylemesi..

99 model vx100 araba yükselmiyor yağ basmıyor ve kendini off moduna alıyor yardımcı olabilecek var mıdır acaba?

2000 model vx 100 aynı dertten muzdaribim. Sol arka amortisör patlamış (uzun yolda) amortisörü değiştirdim, yeni yağ (orijinali) doldurdum ancak arka taraf sanki makaslı araç gibi zıplıyor. Sistemin havasını aldırdım bir nebze düzeldi ancak hala tam manasıyla düzelmedi.
Yükseltme ve alçaltma çalışıyor ama sanki arka taraf tam hizasında değil yani alçak gibi geliyor.
Land-Cruiser-100-Rear-Suspension-Control-Accumulator-Pair dedikleri tüpleri mi değiştimek gerekiyor yoksa başka bir yöntemi var mı?

Ricam şu; 275x70x16 yani standart lastik kullanan var ise araç "N" "L" ve "H" yüksekliklerinde iken arka çamurluk ağzı yerden kaç cm'de duruyor?
Bu derdi tam manasıyla çözebilen var mı??

2000 model vx 100 aynı dertten muzdaribim. Sol arka amortisör patlamış (uzun yolda) amortisörü değiştirdim, yeni yağ (orijinali) doldurdum ancak arka taraf sanki makaslı araç gibi zıplıyor. Sistemin havasını aldırdım bir nebze düzeldi ancak hala tam manasıyla düzelmedi.
Yükseltme ve alçaltma çalışıyor ama sanki arka taraf tam hizasında değil yani alçak gibi geliyor.
Land-Cruiser-100-Rear-Suspension-Control-Accumulator-Pair dedikleri tüpleri mi değiştimek gerekiyor yoksa başka bir yöntemi var mı?

Ricam şu; 275x70x16 yani standart lastik kullanan var ise araç "N" "L" ve "H" yüksekliklerinde iken arka çamurluk ağzı yerden kaç cm'de duruyor?
Bu derdi tam manasıyla çözebilen var mı??
aynı durumu yasıyorum 2000 modelde..çözüm ne urettınız acaba?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR