Acil Yardım Mısır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mitsouko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,997

mitsouko

Yeni Üye
Merhaba,

Acil olarak bi konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bu sene bayramın 2. gununde 2. defa olarak Mısır'a gidiyoruz (duk) vizeye basvurduk, ki Mısır konsoloslugu ve calısanlarının calısma prensibi konusundaki rezaletinden bahsetmiyorum bile o ayrı konu:smiley:, pasaportları almadılar, onay cıktıktan sonra getirin dediler. Neyse aradık cıkmıs onay iki gun once bu sabah gidip almamız gerekiyordu amaaa uyuya kaldık :( Aradık 11:30da ki Ramazan diye erkene almıslar normalde 12'ye kadar, kapandı konsolosluk bitti gitti dediler, gittik konustuk ettik yok olmadı. Sabah bırakıp ogleden sonra alınıyormus pasaportlar geri. Niye basvuruda almıyorlarsa!

Elcilikle gorustuk kapıdan alın, bi sorun olmaz biz hep o sekilde yonlendiriyoruz geri cevrilen de duymadık henuz dediler. Size soracagım Mısır'a gidip de onceden almayıp vizeyi orada alanda alan var mı? Emin olmam lazım yoksa biletim yanar geri cevrilirsem,elcilik onaylasa da tecrube etmiş birinden duymak cok daha iyi olacak. Cok canımız sıkkın cunku kaydırılabilir gezi tarihleri ama iş yerlerinden alınan izinlerle ilgili cidddi sıkıntıya duseriz.

Etiketler
Ynt: Acil Yardım Mısır

sen uçağa bindiysen sorun yok demektir...normalde gerekli vize olmadan türkiye'de pasaport kontrolünden geçemezsin...sadece uçağa biniş kartına bakmıyorlar...gidilecek ülkeye vize olup olmadığına da bakıyorlar...eğer yoksa o kapıdan geçirmezler, geçiriyorlarsa orada bir sorun olmayacaktır................demek isterdim ama iş işten geçmiş anlaşılan...yine de bilgi olsun diye yazayım...bir gün birinin işine yarar...

Dort kişiydik, alanda 2 kişiye sordular vizeyi; sorun cıkabilir dediler, olsun biz göze alıyoruz dedik. Geri gelin ama bak dediler sanki orada kalırmısız gibi ahah. Bize sormadılar, hatta bir baskası donus biletiniz varsa sorun olmaz dedi. Her seyi goze alarak gitmiştik ve de tabii konsoloslugumuzla yaptıgımız gorusme de oldukca cesaret vericiydi, hatta sorun olursa soyle yapın diyerek bize gizli:smiley: bir bilgi verip yardım eli de uzattılar, ki o da gizli. Sonuc olarak kimse ne bir şey sordu ne de dedi ve konsolosluktan daha ucuza 15 dolara vizemizi alıp kendimiz yapıstırdık pasaporta ve kolayca giriş yaptık Mısır'a. Bilginize. Ama yine de bir baskası icin gidin sorun cıkmaz garantisi veremem. Ticari amacla vs gidiyorsanız durum zaten baska onu da belirteyim.

Bizde turla arabistana giderken, 2 gün mısır konaklamalı olarak uğramıştık. Mısır vizesini kahire havaalanında verdiler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR