ACİL-2007 Santa Fe için Lastik Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mgnmblues Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,728
Konuya uzun süredir cevap yazılmamış ama ben yeni lastikler değiştirdim. Bf Goodrich 255/55/R18 All Terrain A/T Ko2 Aldım. Lastikler made in usa. 2016 üretimi. Şu an için memnunum yakıtı çok fazla arttırmadı. Henüz arazi deneyimim de olmadı ama sorun çıkartacağını sanmıyorum. Ses seviyeside makul. At olarak bu ebaa uygun türkiye de zaten lastik bulmak zor.
SANTA FE black dodik

Etiketler

Konuya uzun süredir cevap yazılmamış ama ben yeni lastikler değiştirdim. Bf Goodrich 255/55/R18 All Terrain A/T Ko2 Aldım. Lastikler made in usa. 2016 üretimi. Şu an için memnunum yakıtı çok fazla arttırmadı. Henüz arazi deneyimim de olmadı ama sorun çıkartacağını sanmıyorum. Ses seviyeside makul. At olarak bu ebaa uygun türkiye de zaten lastik bulmak zor. Ekli dosyayı görüntüle 54767
Konuya uzun süredir cevap yazılmamış ama ben yeni lastikler değiştirdim. Bf Goodrich 255/55/R18 All Terrain A/T Ko2 Aldım. Lastikler made in usa. 2016 üretimi. Şu an için memnunum yakıtı çok fazla arttırmadı. Henüz arazi deneyimim de olmadı ama sorun çıkartacağını sanmıyorum. Ses seviyeside makul. At olarak bu ebaa uygun türkiye de zaten lastik bulmak zor. Ekli dosyayı görüntüle 54767
Merhaba 235 60 18 yerine 255 55 18 takınca lastikte aşırı taşma oldumu yada sıakıntı varmı?

Evet Orjinal Janta Taktım.

Selamlar,
Foruma yeni katıldım. Bu yılbaşı ben de 2007 Santa Fe sahibi oldum, sıra ancak lastik konusuna gelebildi, en son mesajı yazalı 1 sene olmuş, kullanımdan memnun musunuz? Ön takımda veya yol tutuşta bir problem oldu mu? Ben de sizin gibi orijinal jantı siyah renk ile kullanmak istiyorum bu yüzden yorum ve önerileriniz önemli. Araçta başka uygulamalarınız oldu mu? Daha tecrübeli bir Santa Fe kullanıcısı olarak vereceğiniz bilgiler için de şimdiden teşekkürler.

Selamlar,
Foruma yeni katıldım. Bu yılbaşı ben de 2007 Santa Fe sahibi oldum, sıra ancak lastik konusuna gelebildi, en son mesajı yazalı 1 sene olmuş, kullanımdan memnun musunuz? Ön takımda veya yol tutuşta bir problem oldu mu? Ben de sizin gibi orijinal jantı siyah renk ile kullanmak istiyorum bu yüzden yorum ve önerileriniz önemli. Araçta başka uygulamalarınız oldu mu? Daha tecrübeli bir Santa Fe kullanıcısı olarak vereceğiniz bilgiler için de şimdiden teşekkürler.
Selamlar öncelikle hayırlı olsun. Güzel bir seçim. Ben lastiklerden memnunum. 2 yılı geçti sanırım. Bir sıkıntı çıkarmadı. Yaz kış kullanıyorum. Araca led far uygunlaması, pionner multimedia uygulaması yaptım. Youtube kanalımdan göre bilirsiniz. Otomobil - YouTube

Tekrar selamlar, cevap için teşekkürler. LED uygulamasını görmüştüm ancak multimedia uygulamasını görmemiştim güzel olmuş. Ben muhtemelen sadece hoparlör değişimi ile idare edeceğim ama henüz başlamadım. Mevcut standart lastikler bile janttan taşıyor gibi göründüğü için 235 yerine 255 taban genişliği nasıl olur diye soru işareti oluşmuştu bu yüzden tekrar sormak istedim. Siyah renk boyama mı yoksa yeni çıkan plastidip denilen malzeme mi? Eski boyama yapılanlarda çok fazla dökülme oluyordu sizde güncel durum nasıl? Yükseltme veya alt koruma konusunda bir araştırma veya uygulama yaptınız mı? Aklıma soru geldikçe biraz daha başınızı ağrıtacağım galiba:rolleyes:

Tekrar selamlar, cevap için teşekkürler. LED uygulamasını görmüştüm ancak multimedia uygulamasını görmemiştim güzel olmuş. Ben muhtemelen sadece hoparlör değişimi ile idare edeceğim ama henüz başlamadım. Mevcut standart lastikler bile janttan taşıyor gibi göründüğü için 235 yerine 255 taban genişliği nasıl olur diye soru işareti oluşmuştu bu yüzden tekrar sormak istedim. Siyah renk boyama mı yoksa yeni çıkan plastidip denilen malzeme mi? Eski boyama yapılanlarda çok fazla dökülme oluyordu sizde güncel durum nasıl? Yükseltme veya alt koruma konusunda bir araştırma veya uygulama yaptınız mı? Aklıma soru geldikçe biraz daha başınızı ağrıtacağım galiba:rolleyes:

Taşma yok zaten uyum tablosuna bakarsanız. bu ebat orijinal lastikle birebir uyumlu oluyor. % -0,20 bir sapma oluyorki bu mühim bir değer değil +- %3 ü geçmeyene kadar sorun değil diye diyor heryerde. Jantları soran oluyor da onlar bilgisayarla yapmıştım. güzel duruyor değilimi :smiley: cesaret edip boyatamadım. ama daha önce Pathfinder im vardı ona Plastidip yapmıştım. Zaman zaman çizikler ve kalkmalar oluyordu ama tekrar fısfısla plastik dip kaplıyordum. Yükseltme ve alt koruma ile ilgili orijinal bir şey yok. Bir dönem araştırdım. Takoz la yapıyorlar. Ama ben yaptırmadım. Bence orijinal hoparlörleri oldukça başarılı. güzel bir ses sistemi ile işiniz çözülecektir. sizin model subwooferlı olanı mı bilmiyorum ama. hoparlörleri gayet yeterli.

lastik jant hesaplama

Son düzenleme:

Çok teşekkürler, lastik işini sizinki şekilde çözdüm gibi, internetten bakınca 2017 üretimi 935 TL'ya var ama biraz daha bakarım, jant için de plastidip olur muhtemelen. Hoparlörden gelen sesler çok kötü, ben yüksek sesten ziyade kaliteli ses almak istiyorum, araç 7 kişlik en arkada subwoofer için olduğunu düşündüğüm bir yer ama çıkan ses sebebi ile içi boş muhtemelen, subwoofer destekli yeni pioneer veye jbl hoparlörler ile mevcut cihazdan iyi ses alabileceğimi sanıyorum. Alt koruma için orijinal parça yok araca göre mastar alıp alüminyum koruma yapıyorlar kararsızım, aracı biraz yükseltmek istiyorum ama sadece takoz bana da çok mantıklı gelmedi, lastik ile biraz büyütmek olur mu diye düşündüm ama lastik fiyatları da tuhaflaşıyor. Tavan sepeti ve led ön+arka+yan lamba yaptırdım, bolca stiker var araçta onlarda 13 yaşındaki oğlumun gaz vermesiyle oldu... Hayırlısı bakalım çıktık bir yola... Bu arada angel eye led ve tek parça anahtar sipariş ettim, gelirse ve uygulayabilirsem foto paylaşırım. Cevaplar için tekrar teşekkürler, selamlar.

Çok teşekkürler, lastik işini sizinki şekilde çözdüm gibi, internetten bakınca 2017 üretimi 935 TL'ya var ama biraz daha bakarım, jant için de plastidip olur muhtemelen. Hoparlörden gelen sesler çok kötü, ben yüksek sesten ziyade kaliteli ses almak istiyorum, araç 7 kişlik en arkada subwoofer için olduğunu düşündüğüm bir yer ama çıkan ses sebebi ile içi boş muhtemelen, subwoofer destekli yeni pioneer veye jbl hoparlörler ile mevcut cihazdan iyi ses alabileceğimi sanıyorum. Alt koruma için orijinal parça yok araca göre mastar alıp alüminyum koruma yapıyorlar kararsızım, aracı biraz yükseltmek istiyorum ama sadece takoz bana da çok mantıklı gelmedi, lastik ile biraz büyütmek olur mu diye düşündüm ama lastik fiyatları da tuhaflaşıyor. Tavan sepeti ve led ön+arka+yan lamba yaptırdım, bolca stiker var araçta onlarda 13 yaşındaki oğlumun gaz vermesiyle oldu... Hayırlısı bakalım çıktık bir yola... Bu arada angel eye led ve tek parça anahtar sipariş ettim, gelirse ve uygulayabilirsem foto paylaşırım. Cevaplar için tekrar teşekkürler, selamlar.

Muhakkak Foto Gönderin. Bekliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR