Acemiye Ilk Durak Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ufuk_UDK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,584

Ufuk_UDK

Yeni Üye
Herkese merhaba,

Bir süredir araştırdığımız karavan heyecanımızı 2 gün önce aldığımız motokaravan ile taçlandırdık. Oldukça heyecanlı ve acemiyiz :smiley:

Karavanda yapılacak ve tadilatların listesini yaptık. Zamanla tamamlayacağız ve forumları didik didik edeceğiz.

İlk etapta acemiliğimizi de atlatmak için İstanbul ve yakın çevrede kamp alanları veya güvenle konaklayabileceğimiz alanlara ait tavsiyelere ihtiyaç duyuyoruz.

Tecrübe ve önerilerinizi bekliyoruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler

hayırlı olsun karavanınız. güzel günlerde kullanın..

hazır konu açılmışken, ben de şunu merak ediyorum açıkçası. (ben de acemi karavancıyım)
İstanbul'da öğrenciliğim geçti.
boğazda 1 gece karavanla konaklayabileceğimiz otopark veya değil olası yerler nerelerdir acaba?
sarayburnu veya ne bileyim kız kulesinin karşısına araçlarını çekip 1-2 saat keyif yapan insanlar olurdu ben öğrenciyken.
bunun gibi boğaza bakan karavan çekmeye müsait yerler var mıdır sizce? tabi otopark olursa daha güzel olur heralde..
boğaza nazır kamp alanı yoktur sanırım :smiley:

Teşekkür ederiz.

Sorunuza gelecek cevapları merakla bekliyoruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hayırlı olsun karavanınız. güzel günlerde kullanın..

hazır konu açılmışken, ben de şunu merak ediyorum açıkçası. (ben de acemi karavancıyım)
İstanbul'da öğrenciliğim geçti.
boğazda 1 gece karavanla konaklayabileceğimiz otopark veya değil olası yerler nerelerdir acaba?
sarayburnu veya ne bileyim kız kulesinin karşısına araçlarını çekip 1-2 saat keyif yapan insanlar olurdu ben öğrenciyken.
bunun gibi boğaza bakan karavan çekmeye müsait yerler var mıdır sizce? tabi otopark olursa daha güzel olur heralde..
boğaza nazır kamp alanı yoktur sanırım :smiley:
boğazın anadolu yakasında , vaniköy parkı , anadolu kavağı girişi

avrupa yakasında bebek çamlıbahçe , tarabya otelinin az ilerisi

wc niz yoksa önce araştırın , wc heryerde yoktur .

Ben karavanımı alınca konaklamalı ilk gittiğim yer Maltepe dolgu alanı olmıştu. Gayet geniş yeşil alan, deniz kenarında ve çocuklar için oldukça fazla ve değişik oyun park alanı var. Gece konaklamak sorun değil. Güvenlik açısından bir sıkıntı olmuyor.
En güzel tarafı her gittiğim de orada konaklayan bir / birkaç karavan vardı.

Ben karavanımı alınca konaklamalı ilk gittiğim yer Maltepe dolgu alanı olmıştu. Gayet geniş yeşil alan, deniz kenarında ve çocuklar için oldukça fazla ve değişik oyun park alanı var. Gece konaklamak sorun değil. Güvenlik açısından bir sıkıntı olmuyor.
En güzel tarafı her gittiğim de orada konaklayan bir / birkaç karavan vardı.

Çok teşekkür ederim. Bence de iyi bir fikir.

Merhaba,
Ben de acemilerdenim :smiley: küçük bir çekme karavan (caretta) aldım ama henüz ilk konaklamamı yapamadım.

İstanbul a en yakın Ege sahilinde yer alan Saros Camping dikkatimi çekti. Bir bakın derim... Karavan la gitmedim ama binek araçla 3-3,5 saat mesafe Ataşehir den.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR