97 Tahoe Sport Almayı Düşünüyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serdar_kagan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,301

serdar_kagan

Yeni Üye
97 tahoe sport almayı düşünüyorum ,
nelere dikkat etmeliyim kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi ? küçük bir ilçe de yaşıyorum. bakım konusunda sorun yaşarmıyım?

Etiketler
Merhaba eski model araçların bakımı ve onarımı gün geçtikçe zorlaşmakta. Hele Amerikan araçları ne yazık ki iyice azaldığı için ne anlayanı, ne de parçası kalmamaktadır. Büyük şehirlerde bile, değil Amerikan, bildik markaların dahi bakımını yaptırmakta her gün daha da zorlanmaktayız. Buna karşılık Afrika'nın bilmem ne kasabasında da halen yürüyen seksenli model bir araç görmek mümkün tabii ki. Yani kısacası her araç bir şekilde yürür. Sabır, vakit ve nakit olduktan sonra halledilmeyecek sorun yoktur. Siz bu aracı tek araç olarak kullanacaksanız ve her gün araca ihtiyacınız varsa o zaman daha güncel ve etrafınızda parça ile servis sorunu yaşamayacağınız bir araca bakınız. Yok bu araç ikinci aracım olacak, arıza olursa o yapılıncaya kadar diğer aracımla idare ederim derseniz neden olmasın. Bu arada ilçede yaşıyorum dediniz, bazı ilçelerde arazi araçları konusunda hayli bilgili ve donanımlı servisler olabiliyor. Örneğin İzmir Urla, Balıkesir Edremit gibi.

Tahoe çok keyifli, güçlü, konforlu bir araçtır. Yakıt malum hayli yüksektir. LPG ile bile, asfaltta olsa dahi 20 litre civarına çıkan tüketimleri olacaktır. Sahibi olamadım ama biraz sürmüşlüğüm vardır. Uygun lastikleri olursa arazide de başarısı fena değildir. Ağırlığı çok fazla olduğundan bazen avantajlı olsa da çoğu kere hatalı pilotajı affetmez. Hafif araçlar arazide nispeten daha başarılıdırlar. Siz aracı sadece piknik gezileri için kullanacaksanız o zaman genişliği ile çok ideal bir araçtır. Mümkünse zor yollara tek araç gitmeyin. Giderseniz riskli çamur, su, kum gibi yerlere girmeden iki kere düşünün. Ağır araç kalırsa çıkarması da zor olacaktır. Aracınızda vinç, halat, makara, strap, u kilit gibi aparatları mutlaka bulundurun. Bunları zaten biliyorum derseniz kusura bakmayın yaşlandıkça daha tembih edici ve korumacı oluyoruz.

Her zaman yazdığım dip notu buraya da yazayım. İkinci elden araç almak zor değil çok zordur. Eski sahibinin bile bilmediği sorunlar sırada bekliyor olabilir. Araç almadan önce usta, servis ve yedek parçacıyı ayarlayınız, yakınınızda bulabileceğiniz markalara bakınız. Parçacıların ve destek alabileceğiniz servislerin numaralarını eski sahibinden isteyiniz. Eğer tamirci bir dostunuz varsa onun önereceği araçlara yöneliniz. Şahsi bilgi ve tecrübelerimden bazılarıdır. Faydalı olmasını umarım.

hocam çok teşekkür ederim . gayet bilgilendirici oldu. ben Mersin Anamurdayım. Burada sürekli kullandığım bir usta var. daha önce 88 model civarı bir kaç chevrolet suburbana falan bakıyordu. onun anlayabileceüini düşünüyordum. kendisine de danıştım. Mercedes, Bmw nin suvlarına da bakıyor. Herşeyini halledebileceğini söyledi. Bakalım ben aracı almak için cesaret edebilecek miyim :smiley:
Ayrıca aracı arazi için değil, heybeti ve motor sesi hoşuma gittiği için almayı düşünüyorum.

O zaman cesaret sizinle olsun. Benim her zaman hoşuma giden, zamanında elimdeki bütçeyi yerli aracın sıfırına yatırdığım için alamadığım bir K5 vardı. Zamanı geldiğinde kararı K5 ten yana kullansaydım bu gün aynı tip yerli araçtan ikisinin ederinden fazla karda olacaktım. Elbette alacak olduğum keyif ise tartışılmaz. Yok yakıtıydı vergisiydi diye düşünmekten hayalimden vazgeçmiştim. Siz ustanız da var olduğuna göre bu keyiften vazgeçmeyin. Şimdiden hayırlı olsun.

Selamlar olsun;Bende de araz aracı ve eski model jeep merakı var başıma dert alıcam diye korkuyorum malum sene 2020 oldu baktıgım araba 98 Tahoe yada Crd 2.8 cherokee offroad merakım yok tamamen heybet güç kuvvet ve yuksek motor hacmi sevdiğim için
Araç fiyatlarına baktıgımda artık Clio lar bile 80-120 bin civarı ona vereceğim paraya çok daha farklı bir araba alır kafasındayım Tahoe kullanan yada 2.8 Crd cherooke kullanan değerli forum üyeleri beni bilgilendirirse çok sevinirim
parça durumu bakımı sorun çıkarırmı çıkardıgı zaman batırırmı adamı :D Yakıt konusunda sıkıntım yok sureklı araba kullanacak vaktım olmuyor maalesef

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri