96 Zj Günlüğü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VolkanGurcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,855

Etiketler

şeytan diyorki 4.0 ZJ al topla. tarla mı süreriz araziye mi gideriz artık sonrasını bilmiyroum.

Yine ufak bir güncelleme yapayım.Addco viraj demirini bir süredir kullanıyorum.Standart sürüşe pek bir etkisi yok ancak ani direksiyon hareketlerinde daha önce deneyimlediğim dönüşün tersi yönüne gerçekleşen ani dalma artık yok.Başta psikolojik mi acaba dedim ama test edince dalma yapmadığını tescilledim kendimce.

SATILIK IVIR ZIVIRLAR
1.Boşa çıkan iron rock direksiyon kiti.Yanında ZJ için kite göre bağlantı delikleri genişletilmiş taşıyıcı ve pitman kolunu da veriyorum.Forum içi olursa 1500 TL.Sıfırının yarı fiyatına,yılbaşı fırsatı :D
2.Sıfır pitman kolu. 150TL
3.Mopar plastik farlar.Solma var ancak kırık çıkık yok.İkisi 300,teki 200TL.
4.LSD diferansiyel katkısı.İki adet var.Tanesi 140 TL.
5.Orjinal ZJ kriko kolu. 100TL.
6.ZJ sis farı tek,sağ sol farkeder mi bilmiyorum ama galiba sol taraftı..Ampul içinde.100TL.
7.96 ZJ direksiyon pompası var revizyonunu kendim yaptığım ama garanti veremediğim için arada kaldım satıp satmamakta.
8.ITG marka BMW kutu içi hava filtresi.F20/21/22/30/36/80/82 uyumlu.
9.Grand Cherokee klima kumanda paneli.Yuvarlak düğmeleri yok.55116065 parça kodu.400TL.
10.ZJ arka silecek motoru.A1 cardone tarafında revizyonlu.500TL.
11.Arkası kampana fren olan Cherokee ve Grand Cherokee için fren balatası.Raybestos 670PG. 80TL.

Taze taze güncelleme paylaşayım.Bu gün Doug Thorley headers takıldı.İlk izlenimlerim devir arttıkça daha istekli bir hızlanma var.Egzoz sesinde belirgin bir artış oldu ve ses sadece arkadan değil motor bölmesinden de geliyor artık.
ön taraftan motor bölmesinden ayaklara ekstra sıcaklık geliyor mu peki?
bir de görüntü için foto isteyelim, hatta video olursa sesi de duyarız

camaro da headers içeri aşırı fazla ısı veriyor, sebebi ise tam ayak kısımlarının yanından geçmesi.
uğultusu da çok, iç taraftan özel malzeme ile kaplama yaptık ama kesilmedi.
diğer yandan uğultu da ayrı bir problem mi desem yoksa zevk mi desem bilemedim :smiley:
uzun yola çıkılmıyor ama

Mekanik olarak yapılacak bir şey kalmadığı için artık yavaş yavaş kozmetik iyileştirmelere başlamanın zamanı geldi.En çok gözüme batan direksiyon derisiyle başladım.Kol dayamada ona eşlik etti.Renk direksiyonun ortasından farklı görünüyor ama hem daha önce direksiyon orijinalinin üzerine kaplanmış ve alttan bu renk çıktı,hem de konsolun üst kısmıyla tam olarak aynı renkte oldu.

k4ukJv.jpg

kOWDUT.jpg

Mekanik olarak yapılacak bir şey kalmadığı için artık yavaş yavaş kozmetik iyileştirmelere başlamanın zamanı geldi.En çok gözüme batan direksiyon derisiyle başladım.Kol dayamada ona eşlik etti.Renk direksiyonun ortasından farklı görünüyor ama hem daha önce direksiyon orijinalinin üzerine kaplanmış ve alttan bu renk çıktı,hem de konsolun üst kısmıyla tam olarak aynı renkte oldu.

k4ukJv.jpg

kOWDUT.jpg
kaca mal oldu direksiyon kaplama

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR