96 BLAZER lpg de rolantı sorunu yardım!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PIKACU Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,538

PIKACU

Kamp III
Yer
ISTANBUL/KARTAL
arkadaslar kıs aylarında yasadıgım en buyuk sorun arac ılk calıstıgında yanı gaza yenı gectıgınde motor sogukken ısıklarda bosa veya parka , tekrar hareket ederken d ye aldıgımda arac stop edermıscesıne devır saatı anıden hızlı bır sekılde dusup cıkıyor.ve cogu zamanda stop edıyor.yesıl ısıgın yanmasına 3 sanıye kalmıs d ye alıyosun tam gıdecegım derken sak dıye stop edıyor ve cok sorun yasatıyor.benzınde hıcbır sorun yok.
hava sogukken problem artıyor.yaz aylarında cok sıkıntı yasamıyorum.bujılerden dedıler bujı ve bujı kablolarını degıstırdım.lpg cıye gıdıyorum bızle alakalı bırsey degıl dıyor.kımı map sensoru(hava akısmetre) kımı maf sensoru (vakum) kımı rolantı duzenleyıcısı kımı bogaz kelebegı v.s v.s her kafadan ayrı bır ses cıkıyor.
ama sorun cıddı boyutta aractan soguma derecesıne geldım artık.ozellıkle su alması ıyıce soguttu aractan benı.

daha once boyle bır problemle karsılasmıs arkadasların yardımlarını beklıyorum tesekkurler..

Etiketler
Ynt: 96 BLAZER lpg de rolantı sorunu yardım!!!

Geçmiş olsun düzelir umarım en kısa zamanda..

dundaralp' Alıntı:
Geçmiş olsun düzelir umarım en kısa zamanda..

ınsallah arkadasım saolasın.ınternetten arastırdım boyle sorunu alan cok arkadas var.ama kımse tam manasıyla cozum saglayamamıs saglayanlarda hep farklı cozumler bulmuslar.bakalım bızde denıcez artık bıseyler gelecek olan fıkırlere ıstınaden..

10 GUN ONCE BIR TAMIRCIYE ANLATTIM DURUMU ROLANTI SENSORU VE MAP sensorunden yapar dedıler.rolantı sensorunu temızle map sensorunu degıstır dedıler.rolantı sensorunu temızledım map sensorunu ebaydan 30 dolara aldım.7 gunde de geldı sukur.
ama banamısın demedı hıc bır duzelme yok.ustaya goturdum rolantı sensorunu temızlemek kurtarmamıs demekkı degısmesı lazım dedı.ee 15 senedır ustunde normaldır bozulması dedı mantıklı geldı.daha oncekı arabamdada bozulmustu cunku.sımdıde rolantı sensoru soyledık 30 dolara.gelsın bı nolcak bakalım..

Merhaba,

Benzinde hissedilmeyen sorunlar lpg de ortaya çıkıyor ne yazık ki.

Muhtemelen sorun bir ateşleme sorunu. Alçak devirde hissediliyor ancak yüksek devirde farkedilmiyor. Tabii başka bir çok alternatifi de gözardı etmemek lazım.

İstanbuldaysan bize uğra ve ticari bir amaç gütmeksizin bir bakalım sorun lpg ile ilgil mi değil mi. (www. akislpg.com) LPG markası nedir bu arada?

Ynt: 96 BLAZER lpg de rolantı sorunu yardım!!!ÇÖZÜLDÜ!!!! ÇÖZÜLDÜ!!!!!

concrete' Alıntı:
Merhaba,

Benzinde hissedilmeyen sorunlar lpg de ortaya çıkıyor ne yazık ki.

Muhtemelen sorun bir ateşleme sorunu. Alçak devirde hissediliyor ancak yüksek devirde farkedilmiyor. Tabii başka bir çok alternatifi de gözardı etmemek lazım.

İstanbuldaysan bize uğra ve ticari bir amaç gütmeksizin bir bakalım sorun lpg ile ilgil mi değil mi. (www. akislpg.com) LPG markası nedir bu arada?

ınanın ılgınıze cok tesekkur ederım.. sorunu cok sukur cumartesı aksam cozduk.ama yazma ımkanım olmadı..
bahsettıgım rolantı pozısyon sensoru cumartesı gunu geldı.ve hemen ustaya gıdıp degısttırdım. ılk once rolantı valfı temızlendı sorun duzelmedı.sonra rolantı sensoru degıstı ve sonuc mukemmel.ve bu soguklarda sorun cıkarmıyor.cok keyıflendım ınanın...

Ynt: 96 BLAZER lpg de rolantı sorunu yardım!!!ÇÖZÜLDÜ!!!! ÇÖZÜLDÜ!!!!!

PIKACU' Alıntı:
ınanın ılgınıze cok tesekkur ederım.. sorunu cok sukur cumartesı aksam cozduk.ama yazma ımkanım olmadı..
bahsettıgım rolantı pozısyon sensoru cumartesı gunu geldı.ve hemen ustaya gıdıp degısttırdım. ılk once rolantı valfı temızlendı sorun duzelmedı.sonra rolantı sensoru degıstı ve sonuc mukemmel.ve bu soguklarda sorun cıkarmıyor.cok keyıflendım ınanın...

Sevindim. Güle güle kullanın. :smiley:

selam konu eski bir konu hortlattım ama bendede aynı sorun var birde gaza yüklendiğinde araba silkeleme yapıyor sendede yapıyormuydu?

benım sorunum rolantı valfınden duzeldı zannedıyodum ama 1-2 gun sonra aynı sey tekrarlandı.lpg beynındekı bır arızadan kaynaklanıyormus.beyıncıde tamır edıldı.1 senedır sorunsuz kullanıyorum.
sılkeleme yapıyordu.gaz yemedıgı stop edecek pozısyonda oldugu ıcın..eger ıstanbuldaysan www.candanotogaz.com buraya gıt ve ramazan ustayı bul.sorununun mutlaka bır cozumu vardır.tecrubeyle sabıttır. :smiley:

gecmıs olsun kolay gelsın..

bende benzindede yapıyor gazdan olacağını sanmıyorum arabadan soğudum açıkçası

benzınde yapıyorsa kesınlıkle rolantı sensorundedır problem.temızlıkle kurtarabılırsın belkı.bırde kelebek bogazını temızlemek sart.denemek lazım.sonucu bıldırırsen sevınırım..

ebayda throttle posıtıon sensor dıye aratırsan bulabılırsın.40-50 dolar cıvarı bı parca.

sensörü temizletmeye gideceğim birazdan umarım ondandır ebay a gelince dostum enjektör getirdim geçenlerde inan alana kadar göbeğim çatldı antalya gümrüğü çok sorun çıkartıyor bu konuda korkumdan parçadagetiremiyrum takılır diye umarım temizlemeyle yırtarız konuyu bu arada ilgin için teşekkür ederim

amerikadan parça getiren arkadaşların yorumlarına bakıyorum sanki sanayiden alır gibi rahat anlatılıyor ben enjektör getirdim 200 $ antalya gümrükten çekene kadar yapmadığım atraksiyon kalmadı bu işin püf noktasımı var yoksa burdaki gümrükçülerdenmi kaynklanıyor değeri 100 $ olmayan 2 adet parça getirmem gerekiyor korkumdan getiremiyorum arabadan soğuma noktasına geldim açıkçası tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen..... ;D

valla arkadasım hepsıburada.com dan alısverıs yapıyom 1 haftada gelıyo bazen.ama rockauto.com dan yapıyom 4-5 gunde gelıyo.hıc bır sıkıntı yasamadım.senın parcan sınırı gecmıs bıraz.o yuzden sıkıntı yaratmıslardır.100 dolarlıkta sorun yok.ve fedexle yolluyorlar.mng kargo evıne ısyerıne kadar getırıyor.en ufak bır sıkıntı bıle yasamadım.arac parcası dahıl yurtdısından 50 yı geckın sıparısım oldu.hıc bırısınde sorun yasamadım.bence gonul rahatlıgıyla yapabılırsın..

barış kardeş enjektör geldiğinde gümrüğe gittim adamlar bu seferlik al ama araba parçası yasak dediler bende tırstım açıkçası birkaç kişiyle görüştüm istanbulda sorunsuz alınıyor diyorlar ben alırken fatura ruhsat fotokopisi falan ne kadar belge varsa istediler ilk ve son olsun dediler sana kapıya kadar gelimiş fedexten korkumda gümrüğe takılırsa enteresan rakamlar istiyolarmış doğrumudur

bu arada senin aldığın parçaya ihtiyacım var tps ve rolanti valfi ebay uk de daha ucuz buldum bunu fedexlemi getirtmek gerekiyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR