93 patrol nihayet başladık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KeşfiTarkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,387
Ynt: 93 patrol nihayet başladık

Hayırlı olsun ve güle güle kullanın bende arıyorum eğer bidiğiniz bir araç varsa bilgi verirseniz çok memnun olurum Dizel ,5 kapı 1990-1993 arası tercihim kaporta düzgün olsun topido, alt takım şanzuman ve diferansiyeller düzgün olsun.! motor önemli değil

Etiketler

Hocam bugün bizim oğlanı antremana götürürkene karşılıklı geçtik sizin araçla sizmi kullanıyorsunuz bilemedim amma asıldım kornaya el bile salladım :smiley: olmadı çok güzel olmuş araç :smiley:

Tekrar HAYIRLI OLSUN Der ve bende aranıza katıldığımı ilan ederim ( Önce İnsan !!!sonra Nissan )
1991 patrol yüksek tavan orijinali benzinli TB 42 ama sonradan Dizel'e çevrilmiş bir araç aldım !!!! ve şimdi 4.2 turbo dizel motor arıyorum Mevcut motor 2h toyota ve araca az geldiğine karar verdim
Araçta dikkatimi çeken en önemli bazı özellikleri bilmediğim halde tamamen duygusal olarak Defenderden sonra NİSSAN PATROL'a geçmek benim için sürpriz oldu ve aracı hiç görmeden almama rağmen ve aracı test etmeden direk devrini alıp yaklaşık 750 km uzun yol yaparak Sivas'a getirdim ve çok mükemmel bir dizayn ve çok mükemmel bir işcilik ile ortaya çıkmış bir araç olduğuna karar verdim NİSSAN'ın bir ayrıcalık olduğunu ve NİSSAn'a verilen emek ve ayrılan zaman'a değer diye düşünüyorum bilgi ve tecrübelerinizden yararlanmak dileği ile hayırlı olsun kolaylıklar dilerim

Hüseyin bey merhaba...Hayırlı uğurlu olsun Patrolünüz...Sanırım Erzurumdaki beyaz yüksek tavan vede sonradan Toyota dizel makine konmuş Patrolü aldınız...Fiyat olarakta bayağı uygundu yanlış hatırlamıyorsam...O araçalar Kızılayın ithal ettiği araçlardır bildiğim kadarı ile..Uzun yıllar kızılaya hizmet etmiş bakımlı araçlardır genelde..Tabiki sivile geçtikten sonraki durumlarını bilemem...Bazılarınında arkasında minik buzdolabı vardır...Sizin aracınızdada varmı bilmiyorum..Yalnız Benzinli araç ile dizel araç arasında difransiyel ayna mahruti diş oranları farklıdır bilirsiniz..Aracınız benzinliden dizele çevrildiğinden....Araç 5.vitesde 3.vitesle gidiyormuş gibi zorlanabilir...1.vitestede çok torklu bir kalkış yapar...Kalkış önemli olmasada ...4..5. viteslerde (son süratte) yazın hararete sebep olabilir..zaten bu durumda aracın son süratide düşük olacaktır..Yinede Güle güle kullanın Defendere göre çok daha rahat bir araçdır Patrol..Bazı parçalarını bulmak biraz sorun olacaktır..Zamanla Gezenbilir sitesindaki Patrolcü arkadaşlarla paslaşarak parça konusundada destek alırsınız bence...Hoşçakalın tekrar hayırlı olsun...saygılarımla...

Ali bey Aynen doğru aynı aracı aldım ama farklı kanaldan araç Bursada bir abimiz aldı ve bakımları yapıldı daha sonra bayağı farklı rakamla ben aldım ki 2 senedir takipte idim sattığım arabanın bedeli gelmeyince Erzurum'da iken alamadım ama inatla takip ve sonunda aldım motor toyota 2h modeline göre düşünürsek kullanımı ve performansı güzel ama ben biraz fazla atağım dolayısı ile az geliyor buzdolabı var klima çift ama motor değişikliğinde klima kopresörü ve drayer iptal edilmiş bence motora klima kompresörünü uygulayamamışlar ama motor çok güzel uymuş arada flanş vs vs bile yok ve debriyajda bile westinghaus var çok hafif ! ŞASİ Mükemmel ben hiç tahmin etmezdim aynı Defender gibi KUTU ( Kapalı profil ) şasi ki en çok dikkatimi, çeken tarafı bu ve henüz lifte kaldırıp yada kanala çekip alt takımı incelemedim ama yoldaki performansı beni MEST ETTİ Rampa çıkışındaki kesilmesine ( BURSA / SİVAS ) arası 2. vitesi hiç görmedi 3/4/5 geldim Dolayısı ile bu hali bile MÜKEMMEL Tüm Dostlara Hatta Düşmanlara bile tavsiyem NİSSAN 5 kapı 1990/ 1995 ve çamura devam :smiley: :smiley:

Hüseyin bey aracınızı iyi günler de kullanın
orijinal patrol den çıkma 4.2 dizel düz vitesli motor takarsanız (motor otomatik vitesli ise sadece volan değişir)
bir tek yakıt deposunu temizleyip mazot koyarsınız.Başka hiç bir tadilat ve masraf gerekmez.
Patrol de dizel ve benzinli 4.2 motorlu modellerde şanzıman ve defransiyel aynıdır.Vitesler arasında hiç bir fark yoktur.Birinci vites çok kısadır ikinci vitesle her yerde kalkış yapabilirsiniz.Hararet ise soğutma sistemizde problem yoksa, yaptıramazsınız bu araclar safari tipidir. sıcak iklim.sürrat ise benim arac 160/180 rahat yapıyor.
parça konusu çok sıkıntı yaşamazsınız kaporta hariç. her türlü mekanik parçası var .
ben on senedir td4.2 kullanıyorum.
.

DEMİRAL' Alıntı:
Tekrar HAYIRLI OLSUN Der ve bende aranıza katıldığımı ilan ederim ( Önce İnsan !!!sonra Nissan )
1991 patrol yüksek tavan orijinali benzinli TB 42 ama sonradan Dizel'e çevrilmiş bir araç aldım !!!! ve şimdi 4.2 turbo dizel motor arıyorum Mevcut motor 2h toyota ve araca az geldiğine karar verdim
Araçta dikkatimi çeken en önemli bazı özellikleri bilmediğim halde tamamen duygusal olarak Defenderden sonra NİSSAN PATROL'a geçmek benim için sürpriz oldu ve aracı hiç görmeden almama rağmen ve aracı test etmeden direk devrini alıp yaklaşık 750 km uzun yol yaparak Sivas'a getirdim ve çok mükemmel bir dizayn ve çok mükemmel bir işcilik ile ortaya çıkmış bir araç olduğuna karar verdim NİSSAN'ın bir ayrıcalık olduğunu ve NİSSAn'a verilen emek ve ayrılan zaman'a değer diye düşünüyorum bilgi ve tecrübelerinizden yararlanmak dileği ile hayırlı olsun kolaylıklar dilerim

hüseyin abi hayırlı olsun bende çok istiyorum patrol amma param terranoya yetti :smiley: şimdilik bununla idare edicem birde kış geçmeden bir divriği yapıcam kısmetse senide görmek tenışmak isterim :smiley:

Memnuniyetle her zaman beklerim zaten benim dükkanın hemen yanından geçiyor Divriği yolu hayırlı olsun aracın :smiley:

07gokhanlc' Alıntı:
Hüseyin bey hayırlı olsun..
Gökan bey teşekkürler Eğer rastlarsa bana TD42 Turbo motor lazım üzerindeki motor toyota 2h ve az geliyor arazide çok iyi ama yolda çok zorluyor ve sürat çok düşük 95/ 100 ancak düz yolda ve dolayısı ile yakıt çok artıyor bu konuda acil yardımın gerekiyor Aracın orjinal motoru TB 42 benzinli ve alt yapı turbo motoru rahatlıkla kaldıracağını düşünüyorum !! hayırlı işler dilerim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri