93-98 Grand Cherokee Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beatrix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 154
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,818
Ynt: 93-98 Grand Cherokee Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Benimde bir sorum olacak.Tanışma bölümünde belirttiğim gibi astra mı satıp ( sizin yazılarınızdan ve paylaştığınız fotolardan etkilenerek) 97- 98 zj almaya karar verdim.Fakat anladığım kadarıyla iyi bir araç seçemezsek başımıza oldukça fazla iş çıkartabilir.Bu araçları yetkili servislere götürüp detaylı ekspertiz yaptırmak varsa tüm problemlerini ortaya çıkartırmı yoksa bir kaç ustaya daha mı göstermek gerekli.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Etiketler

Yetkili Seviste expertiz kuşkusuz işe yarayacaktır . Ama özellikle bu araçları tanıyan iyi bir ustada görse iyi olur . Öyle usta varki sıfırdan beri ZJ yi tanıyor hergün en az 3-5 ZJ ye bakıyor . Dolayısıyla araç hakkında uzmanlık oluşuyor .

Arkadaşlar Merhaba

Çok bakındım ama fiyat ve temizlik bakımından bahsettiğim 2002 WJ den daha iyi bir alternatif bulamadım ve dün aldım. Bu arada ilk arabamı almış oldum ( bugüne kadar hep şirket arabalarını kullanıyordum= ;D
Konu başlığı dışına çıkmamak için araba ile ilgili sorunları başka bir başlıkta yazacağım.

ssbman' Alıntı:
Yetkili Seviste expertiz kuşkusuz işe yarayacaktır . Ama özellikle bu araçları tanıyan iyi bir ustada görse iyi olur . Öyle usta varki sıfırdan beri ZJ yi tanıyor hergün en az 3-5 ZJ ye bakıyor . Dolayısıyla araç hakkında uzmanlık oluşuyor .

O zaman anladığım kadarı ile en sağlamı yetkili serviste detaylı ekspertizden sonra sağlam bir usta bulup onada göstermek.Lisedeki gibi çift dikiş en sağlamı :D

ommg' Alıntı:
O zaman anladığım kadarı ile en sağlamı yetkili serviste detaylı ekspertizden sonra sağlam bir usta bulup onada göstermek.Lisedeki gibi çift dikiş en sağlamı :D

hangi şehirde olduğunuzu yazarsanız size en yakın servis konusunda arkadaşlarımız size seve seve yardımcı olacaktır. emin olun buradaki birçok kişi o bildiğiniz ustaları cbinden çıkaracak teknik bilgi ve alt yapıya sahiptir.

Tabi tabi en güzeli çift dikiş . :D

Ucheniy güle güle kullan bakalım ... Kazasız sorunsuz sürüşler dilerim ...

Alfonse' Alıntı:
Arka şaftta grasörlük yok Barış...

Orda ustada yokmuş, parçada.... O makinalarda elektronik çok... Ucuz alsa yolda kalmaya değmez... bence almasın WJ...

Öyle bi ortamda en güzeli elektroniği az, basit bi makina.... XJ olabilir, WJ olabilir..... Güzel bi defender olabilir...

Düzeltirim, WJ' yi sildim.... :smiley:

ucheniy' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba

Çok bakındım ama fiyat ve temizlik bakımından bahsettiğim 2002 WJ den daha iyi bir alternatif bulamadım ve dün aldım. Bu arada ilk arabamı almış oldum ( bugüne kadar hep şirket arabalarını kullanıyordum= ;D
Konu başlığı dışına çıkmamak için araba ile ilgili sorunları başka bir başlıkta yazacağım.

Yav... çok özür dilerim... Bi üstteki düzeltme mesajımı siz WJ aldıktan sonra yazdım.....

Güle güle kullanın... Burada WJ konusunda çok tecrübeli ve bilgili insan yok ama yavaş yavaş artıyor...

Her konuda elimizden geldiğince yardımcı oluruz. Hayırlı olsun...

997799' Alıntı:
hangi şehirde olduğunuzu yazarsanız size en yakın servis konusunda arkadaşlarımız size seve seve yardımcı olacaktır. emin olun buradaki birçok kişi o bildiğiniz ustaları cbinden çıkaracak teknik bilgi ve alt yapıya sahiptir.

İzmir de oturuyorum.Yardım ve tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.Bu arada dediğinize kesinlikle katılıyorum gördüğüm kadarı ile buradaki birçok arkadaş usta diye geçinen çoğu kişiden daha fazla altyapı ve teknik bilgiye sahip( en önemlisi bu deneyimi hiçbir karşılık gözetmeden paylaşmaları).Formu okudukça doğru yerde olduğuma seviniyorum...

ommg' Alıntı:
İzmir de oturuyorum.Yardım ve tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.Bu arada dediğinize kesinlikle katılıyorum gördüğüm kadarı ile buradaki birçok arkadaş usta diye geçinen çoğu kişiden daha fazla altyapı ve teknik bilgiye sahip( en önemlisi bu deneyimi hiçbir karşılık gözetmeden paylaşmaları).Formu okudukça doğru yerde olduğuma seviniyorum...

Karşılıksız yapıyoruzda bazen suistimal ediliyoruz. Bi kere bunun bende yardım isteyen bi arkadaşla paylaştım. alındı galiba ;D

Vallahi çıkarsızız, Billahi çıkarsızız ;D

arkadaşlar sitede aradım ama bulamadım lsd nedir? 1996-97 GC ZJ lerde varmıdır aranan özellikmidir,olmazsa olmazlardan mıdır?Bir sorum daha olacak bu aracı alırken bir avrupa birde amerikandan bahsediliyor bunu merak ediyorum alıken illada amerikan olsun lsd olsun gibi bir seçim yapılıyormu acaba şimdiden teşekkürler.

Bildigim kadar cevaplamaya çalışayım master tezini jip üstüne yapmış olan arkadaşlar bi kusurum olursa affola ;D ;D ;D
lsd sınırlı kaydırmalı defransiyel kilidi bir tür balatalı kavrama ile çalışıyor defransiyel yagı kirlendiginde veya balatalar aşındıgında sorunlarda başlıyor,olan ZJ var olmayan var,amerikan ülkemizde az çogunlukla satıştaki ve kullanılanlar granz da imal edilenler, GC olsun çamurdan olsun demek isterdim ancak duygusal olarak aracı yürütme maliyetleri beni aşıyor ;D.

Aslında bütün bu konularla ilgili bilgi var çok tartıştık zira ...

LSD Sınırlı kaydırmalı difransiyel kilidi . %100 kilitlemez , bir teker patanaja düştüğünde % kaç ise oranı o aranda kilitler difransiyeli . Sanırım ZJ lerde %75 . Arazide de kullanılacaksa olması tabi ki ehvendir . Çok kafana göre bir araç buldun herşey uyuyor ama lsd yok ... Bu yüzdende vazgeçilmez bence

ZJ lerin bir kısmınd avardır bir kısmında yoktur . Belli bir modele vs ye göre ayrım yapılamıyor . ABD-Avrupa üretimi farketmez . Bununla birlikte ABd üretimlerin çoğunda LSD çıkmazken AB üretimlerinin çoğunda çıkar .

cem50 teşekkür ederim barış hocam seninde ağzına sağlık.Daha çok çalışmam lazım çok..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri