93-98 Grand Cherokee Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beatrix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 154
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,869
Ynt: 93-98 Grand Cherokee Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

jeep için bence 4.0.cc üstüne çıkmamak lazım, vergi, bakım maliyeti ve yakıt yönünden... gereksız, kontrolsuz ve kullanılmayan güç neye yarar :smiley:

Etiketler

bilalr' Alıntı:
jeep için bence 4.0.cc üstüne çıkmamak lazım, vergi, bakım maliyeti ve yakıt yönünden... gereksız, kontrolsuz ve kullanılmayan güç neye yarar :smiley:

Haklısınız, bende 5.2 makine var. 225' mi, 230 hp' mi ne. 300Nm tork. Bu gücün parmaklarımın arkasında olması hoşuma gidiyor ama gerçekten çoğunu kullanmıyorum. Kullanma ihtiyacı duyulmuyor.
Zaten makine gemi gibi konforlu ;D Sallanıyor da sallanıyor, dolayısı ile, asfaltta dahi basamıyorsunuz... :p :p :p

Ama, genede, fazla güç göz çıkarmaz, sadece yakıt parası çıkarır. 4.0 kullanan Barış' ın sarfiyatlarına imrenmiyorum desem yalan olur....
Bide V8 konusu var, benim idealim, 195 hp, 4.0 V8 olurdu ki, böyle bi makine yok ;D

Sağlıcakla...

kırmızı ışıkda beklerken gazı kökledinmi aracın durduğu yerde salınması varya..sırf o yüzden,vergidir carttır curttur gibi şeyler gözüme gelmiyor..seviyorum bu makinayı..

5.2 v8 hatta 5.9 acayip keyifli makinalar ... Keyif maliyet oranı kurtarıyorsa kesinlikle alınır ...

serkann' Alıntı:
kırmızı ışıkda beklerken gazı kökledinmi aracın durduğu yerde salınması varya..sırf o yüzden,vergidir carttır curttur gibi şeyler gözüme gelmiyor..seviyorum bu makinayı..

Bazen N' ye alıp, asılıyorum V8' in gazına, horrrrr huzzz huzzz horrrrr huzzz huzzzz horrr huzzz huzzz elektirik kestiriyorum, süper bişi oluyo ;D ;D ;D

Arabaları keyif için zorlaman ya :smiley: yazıktır... çevredeki gariban araç sahiplerinin sizin için/jipciler için ne düşündüklerini de bir düşünün :smiley: milleti ayar etmeyin :smiley: sizin yüzüzden bir 4.0.g.cheroki de ben alcam... :smiley: basmıcam ama.. galiba :smiley:

Milletin tuzu kuru galiba... :smiley: benim tuzda kurusun görcem alemi ... :smiley:

Alfonse' Alıntı:
Bazen N' ye alıp, asılıyorum V8' in gazına, horrrrr huzzz huzzz horrrrr huzzz huzzzz horrr huzzz huzzz elektirik kestiriyorum, süper bişi oluyo ;D ;D ;D

bilalr' Alıntı:
Arabaları keyif için zorlaman ya :smiley: yazıktır... çevredeki gariban araç sahiplerinin sizin için/jipciler için ne düşündüklerini de bir düşünün :smiley: milleti ayar etmeyin :smiley: sizin yüzüzden bir 4.0.g.cheroki de ben alcam... :smiley: basmıcam ama.. galiba :smiley:

" 5 litre, 4 litre , 3 litre olsun.... ;D ama V8 olsun.... ;D"

" Kor kor kor kor horrrr hor hor hor horr kor kor kor hor hor hor hor hoooaaAAARRRRRRRRRRRRRRR........ ;D ;D ;D ;D "

" Valla, Dadından Yinmeyoo.... ;D ;D ;D "

Alfonse' Alıntı:
" 5 litre, 4 litre , 3 litre olsun.... ;D ama V8 olsun.... ;D"
" Kor kor kor kor horrrr hor hor hor horr kor kor kor hor hor hor hor hoooaaAAARRRRRRRRRRRRRRR........ ;D ;D ;D ;D "
" Valla, Dadından Yinmeyoo.... ;D ;D ;D "

Abi bu duygu anlatılmaz yaşanır :smiley:

Tabi ama önce bir V 8 bulup sesini kayıt edip bagaja koyacagınız boxlarla sesi yüksek volümde vermeniz gerek
bu hem daha ekonomiktir hemde sizi tatmin eder (hundai den bahçelide bu yolla BMV E30 sesi bile çıkartıyolar) ;D ;D ;D

ben de E30 sahibiyim, 320is ve sınırlı üretilmiş özel bir araç. orjinal s14 m3 motoru var üzerinde.
bu aracın sesi güzeldir, ve bu 4 silindirdir ama 8000 devir görür.
ama bu ses başka bir sestir, V8 den çıkan başka bir sestir.

6 silindirli bmw de çok kullandım, silindir sayısı arttıkça ve hacim yükseldikçe ses güzelleşir.

E30 aracımda mesela hiç müzik dinlemem, o motorun sesi devir arttıkça müzikten daha çok keyif verir bana.

ama ben yine de 4.0 6 silindir XJ sesininde fena olmadığını düşünüyorum, ama hiç XJ kullanmadım, bilmiyorum, XJ araç almayı düşünen biri olarak sadece merak etmiştim...

bu arada benim sorum hatalıydı, "aynı duyguyu verirmi?" demek yerine "az da olsa benzer duyguyu yaşatabilirmi?" diye sorsaydım daha iyi olurdu...

Dostca bir takılmaydı umarım sizi kırmadım,
bildik amerikan düz altı işte sessiz sedasız hizmet eden sorunsuz bir makina hiç bir zaman bir B52 tadı yok
açıkcası GC lerde sürüş zevki kişiden kişiye degişir ama siz gaza basıyosunuz o gidiyo ben kendi adıma GC lerin hiç birinde ne bir BMW,ne MERCEDES,nede ANADOLDAN,aldıgım zevki tadı alamadım

Sayın Alfonse ve beatrix (ergun abi);
verdiğiniz bilgiler için çook teşekkürler...
Bu güne kadar zj ye çok iyi gözle bakmıyordum, xj den başka jeep marka araç düşünmüyordum aslında (95 üstü wrangler ve rubicon a gücümüz yetmez o nedenle düşünemiyorum zaten de). valla 91 model xj alacağıma 95 olur, 97 olur zj alırım daha iyi gibi gelmeye başladı. hatta konuyu ilk açtığınız zamanlarada ti ye de almıştım, bu kadar problemli de niye alırısınız hala bu arabaları diye. Aha bana da oldu size ne olduysa. Hadi bi el atın bana benim vitarayı verelim de alalım bir zj. iyisini siz bilirsiniz artık. Ben Çorum dayım nerden bilicem dimi. Şu garibana bi el atın... öyle fosur fosur hava atmakla olmaz...Çok şeymi istedim acep :smiley:
Sevgi ve saygılarımla...

ZJ sorunlu falan değil aslında . İki durum oluşmuş piyasada

1-Tehlikeli usta : Bu araçlarda tehlikeli bir ustanın eline düşerseniz sizde işten anlamıyorsanız ocağınızı söndürür .

2-Eşek Niyetine Zj : Bunların sahipleri genelde kendileri gibi zannedip aracada öyle binerler . Özellikle ZJ lerin fiyatı düşmesiyle millet aldı yağına suyuna bakmadan hayatında Tofaştan başka araba bakmamış ustalarda yağ değiştirip filtre değiştirmeyerek yada hiçbirşey değiştirmeyerek kullandılar bu araçları . Makinalar hızlı olduğundna birde zorladılar bilip bilmeden . Sonra ne oldu? Araç sorunlu , valla mı ?

Bunlar dışında düzgün bakılmış , düzgün binilmiş bir ZJ sorunlu değildir . İyi ustası kolay bulunur , parçası bol ve emsallerine göre hayli uygundur . Yakıtı LPG ile Orta sınıf benzinli bir otomobille aynı hatta zaman zaman daha düşüktür .

Temiz Zj bulunur , Herkes elinden geleni yapacaktır burda emin olabilirsin .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.