93-98 Grand Cherokee Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beatrix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 154
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,852
Ynt: 93-98 Grand Cherokee Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

CEM50' Alıntı:
Peki arkadaşlar km düşürüldügünü aracın fiziksel olarak nerelerine bakarak anlayacagız,bazı araçlarda km saat ile bazı noktaların aşınma ve degişen peryodik parçalardan anlamak mümkün
GC lerde durum nedir,
20 tane 5,9 a baktım sahipleri 11 yıldır 140,000/150,000 km yol yapmış hepsi standart ne fazlası ne eksigi var ;D
bildiğim kadarıyla serviste cihaza bağlattığınızda gerçek km sini görebiliyorsunuz..başka türlü anlama şansınız çok zor...

Etiketler

arkadaşlar selam
uzun süredir xj kasa cherokee arıyorum ama maalesef bulamadım ben kocaelideyim bugün istanbula bir araç bakmaya gittim ama yine boşuna bir sürü problem ve zaman kaybından başka bişey yok.
istemeyerekte olsa zj kasa buldum 1994 model 4.0 zj kasa 310000 km de araçtan çok fazla anlamıyorum artıları ve eksileri hakkında bilgilendirmizi rica edicem araç antalyada sahibi ile yaptığım görüşmede arka rotlardan biri sorunlu fiyatı 90 tl ve lastiklerinin değişmesi gerektiğini söyledi araç ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum
saygılarımla

hocam ben de ZJ kasa arıyorum, sen olmazsa al o ZJ'yi ben de elime param geçince XJ bulurum burdan, takas yaparız :D

canın sağ olsun hocam yaparız
araçla ilgili teknik bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun düşünceleriniz önemli hatta almayabilirim bile

93 ve sonrası ZJ'ler gayet tutuluyor, özellikle 4.0 motoru az bulunuyor. 5.2 ve 5.9'lardan farkı bu araçların bazılarında 4x2 opsiyonu da var. Eğer temizse kaçırma derim ;) Ha bir de LPG'li ise sıralı sistem olmasına dikkat et.

ZJ tabi ki güzel ve kondorlu bir araçtır . 4.0 az bulunan temelde XJ ile aynı motor seçeneğidir . Bazı4.0 ZJ ler XJ ile aynı transfer kutusunuda kullanır . ZJ ve XJ biraz zevk ve kondorun hangi planda doluğuyla ilgili sanırım. Bu araçlar kolay kolay ömrünü bitiren araçlar değil ama bu nasıl kullanıldığıyla da alakalı . Uzaktan yorum biraz zor , ilan falan varsa belki yorum yapılabilir yada aracı tanıyan arkadaşlar olabilir . Bunun dışında sağlam bir serviste çok sıkı kontrolden geçirmeden sakın karar vermeyin .Gerekirse yetkili serviste başlarında durarak expertiz yaptırın .

Cem hocam . Aslında bu km düşürme olayı ZJ de hayli yaygın . Çükü araç gerçekten kaliteli ve km yi kolay kolay belli etmeyebiliyor . Bu yüzden en güzelini aracın geçmişini iyice araştırmak(servis,sigorta,mümkünse trafik dosyası) ve sağlam biryerde expertiz yaptırmak .

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim
ilan sahibinden.com'da ilan no:15798418 km yanlış yazılmış 310000 de

ssbman kardeşim ilan numarasını yazdım bakabilirmisin
araç çarşamba günü otokoç antalya ford bayisinde bakılacak eğer büyük bir sorun yoksa almayı düşünüyorum ne dersin?

Resimler pek ayrıntılı değil ama temiz gibi görünüyor . Ön ve arka tamponda eğişik bir şerti uygulanmış , keyfekeder de olabilir . İç foto dıştan çekildiğinden birşey görünmüyor ama görünen temiz gibi . Araç kuvvetle muhtemel sürekli dört çeker . Hangi parçalar değişmelimiş sormak lazım .

Telefonla detay aldınız mı ? Fiyat fazla uygun görünüyorbirde pazarlık var diyorki biraz kıllandım açıkçası bu nedenle mutlaka çok çok iyi incelenmeli . bİrde acaba servis geçmişi var mı ? Kaç el değiştirmiş ? Nerde yapılmış bakımları ?

Dediğiniz gibi hepsi değil ;) En güzeli telefonla görüşüp detay almak hatta birde plaka almak .

barış bey arkadaşı aradım ama pazarlık yapmadım değişmesi gerekenlerin lastikler ve arka rot başlarından biri olduğunu ve fiyatının 90 tl olduğunu söyledi araç görünürde temiz ama ne çıkar bilmiyorum.
kocaelide olduğum için antalya ford otokoç bayisi tanıdığım kontrol edilmesi için oraya yönlendirdim arkadaşlar kontrol edip bilgi verecekler.
aracın genel durumunu öğrenmeden pazarlık olayına girmedim,ama sıkı bir pazarlık yapmayı düşünüyorum arkadaş yurt dışına yerleşeceği için aracını satıyomuş bakalım hayırlısı ne çıkacak.
xj kasa almayı çok istiyodum ama sadece araçları görmek için iki sefer istanbula gittim birisi ile pazarlığını yapıp kaporasını verdim ama araçta iki haciz çıktı ve olmadı,diğerine dün gittim 92 modeldi ama onunda 12,500 tl vergi borcu var sizin anlayacağınız iyice soğumaya başladım bu heyecan başlamadan bitecek galiba

Bu işte en önemli konu acele etmemek . İçinize sinmeden almayın aracı . 1 hafta değilde 1orunsuz bir araç ay bekleyip içine sinen bir araç almak en güzeli .Umarım sorunsuz bir araç çıkar.

sonucu yazarsanız seviniriz .

yucesoy' Alıntı:
arkadaşlar selam
uzun süredir xj kasa cherokee arıyorum ama maalesef bulamadım ben kocaelideyim bugün istanbula bir araç bakmaya gittim ama yine boşuna bir sürü problem ve zaman kaybından başka bişey yok.
istemeyerekte olsa zj kasa buldum 1994 model 4.0 zj kasa 310000 km de araçtan çok fazla anlamıyorum artıları ve eksileri hakkında bilgilendirmizi rica edicem araç antalyada sahibi ile yaptığım görüşmede arka rotlardan biri sorunlu fiyatı 90 tl ve lastiklerinin değişmesi gerektiğini söyledi araç ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum
saygılarımla

Km çok fazla... Tavsiye etmem....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR