93-98 Grand Cherokee Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beatrix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 154
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,867
Ynt: 93-98 Grand Cherokee Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

flying surfer...
Profil bilgilerinize felan baktım. Yaşadığınız şehir yukarıdaki bi mesajdan anlaşılıyor ama, yöneticiler üyelerin isimlerini de yazmalarını tercih ediyorlar diye biliyorum....
Lütfen isminizi, yaşadığınız şehri, yaşınızı felan doldurun. Kendinizi ilgili konularda da tanıtın.
Bu şekilde gizleniyorsunuz gibi bi anlayışa kapılabilir ve dikkate almayabilir sizi insanlar, güven sarsıcı olursunuz, bence...
Bakın satılık araçta arıyormuşsunuz, Anlatabildim mi?

Sağlıcakla...

Etiketler

alpaslanepli' Alıntı:
............Bu arada Alfonse bir arkadaşına led zeplin cd si vermiş herif kaybetmiş mesajı yazarken telefonda bunu duyduğu ana rastlamış :smiley: yoksa onun muazzam bilgilendirmeleri ve yüzümüze tebessüm koyan latifeli sataşmaları dışında farklı bir mesaj görmeniz mümkün değil. :smiley:
Adamı buldum. Zunzuğu yedi gözünün ortasına :smiley: Sevdiklerime değer vermen hoş. Sağol.....

Dostumun Dostu Dostum, Dostumun Düşmanı Düşmanımdır.
Düşmanımın Dostu, Düşmanımın Düşmanı konusunda da çıkarıma göre hareket ederim. Heh heh... :smiley:

duman' Alıntı:
alfonso, dert etme cd yi bende led zeppelin plakları var çoğaltırız sana.yukarıda gene sert girmişsin.arkadaşımız zj almak istiyor gözünü korkutma ;D
İnanamıyorum.... Orjinal plaklar mı.... Ben sizi çok sevdim amca, baba diyebilir miyim?
Bakıyorumda, Avatar gene dönmüş ZJ' ye. Daha güzel, bence.....

Bu avatardan yola çıkarsam....

Zj şnorkeli konusunu araştırıyorum. Bilgisi olan teknik kısımda snorkel ile ilgili konuda yazsın, burayada link koysun lütfen.....

Bizim jantların bijon aralıkları 114.3, Bilginize.....
Hondaların sac jantlarını ters çevirip taksam ne olur diye düşündüm..... Konuyla alakası yok ki :smiley:

Alfonse' Alıntı:
İnanamıyorum.... Orjinal plaklar mı.... Ben sizi çok sevdim amca, baba diyebilir miyim?
Bakıyorumda, Avatar gene dönmüş ZJ' ye. Daha güzel, bence.....

Bu avatardan yola çıkarsam....

Zj şnorkeli konusunu araştırıyorum. Bilgisi olan teknik kısımda snorkel ile ilgili konuda yazsın, burayada link koysun lütfen.....

Bizim jantların bijon aralıkları 114.3, Bilginize.....
Hondaların sac jantlarını ters çevirip taksam ne olur diye düşündüm..... Konuyla alakası yok ki :smiley:
alfonso plaklar orjinal.hatta bazılarının yerli baskıları bile var.kiralık kasada duruyor
şnorkel doğum günü hediyemdi.yararını gördüm zararını görmedim.şunu da belirteyim safari 5,2 ve 5,9 için şnorkel üretmiyor.zj için 6 silindirlilere üretmiş ne varki ben kullanıyorum ve bir sorun yok.
ben aracımda normalde bf goodrich lastiklerle orjinal jantları kullanıyorum.ağır arazide offset jantlarla ok 144 lastik kullanıyor ve çok memnunum.ok 144 için gözümü çok korkutmuşlardı ama korkmanıza gerek yok.offset jant maliyeti ucuz.lassada ucuz.ucuz yollu iyi bir arazi performansı yakaladım.
alfonso bana baba diyemezsin baba şimdi SEATLE da kahvaltıya oturuyor ;D ;D ;D

Alfonse valla satıyor olsan , eşime dostuma önce senin aracı tavsiye ederim , senden dolayı ;)

Dana44lerle ilgili benzer birşey okumuştm nette ama nerde hatırlamıyorum , bulamaya çalışayım... 96 sonrasındaki ZJ lerde bulunan 44ün alimunyum kovanlı olduğu bu sebeple cj falan toplayanların daha eski wagoneer deki 44 leri tercih ettiği ynünde birşeylerdi okuduklarım . Teferruatını bende bilmiyorum ...

Mısıra satığımız f-16 lara karışılık Cherokee aldık . Bari Grand Cerokee alsaymışız :D Neyse bunlar için ozaman dendiki komuta kontrol aracı olacak . Komuta kontrol araından kasıt nedir tartışılır ama benim gördüğüm şuan hemen hemen hepsi koruma aracı olarak kullanılmakta . Karacılar için yeşili havacılar için mavisi mevcuttur . ;D

Bir ara nette satıldığınıda gördüm. Elektrikli akü muhafazası gibi birşey Eve gelince arabaı fişe takıyorsunuz e aküyü sıcak tutuyor sürekli . Antirifiriz sağlamsa suya birşey olmaz ama çok soğukta gece boyunca yatan akü sabah basmayabilir . Bassa bile ömrü hayli kısalacaktır bu ortamda ...

Ok144 çamurda gerçekten güzel bir lastik . Aklımdan geçmiyor değil bir takım ok 144 alsam mı sac jantlarla birlikte diye ama bu ara aklımdan çokşey geçiyor :smiley: ...

Herkese selamar ...

Alfonse' Alıntı:
flying surfer...
Profil bilgilerinize felan baktım. Yaşadığınız şehir yukarıdaki bi mesajdan anlaşılıyor ama, yöneticiler üyelerin isimlerini de yazmalarını tercih ediyorlar diye biliyorum....
Lütfen isminizi, yaşadığınız şehri, yaşınızı felan doldurun. Kendinizi ilgili konularda da tanıtın.
Bu şekilde gizleniyorsunuz gibi bi anlayışa kapılabilir ve dikkate almayabilir sizi insanlar, güven sarsıcı olursunuz, bence...
Bakın satılık araçta arıyormuşsunuz, Anlatabildim mi?

Sağlıcakla...

Henüz foruma ve mesajların kullanılışına çok hakim değilim de ondan! Tamamdır...

alpaslanepli' Alıntı:
kilometre benim için bir zj de son bakacağım şey. Ne önemi varki dedim almadan önce . Bir aracın yüksek kilometrede olmasının almama sebebi görülmesi motorun ömrünü yemiş olma ihtimalinden. Bir motorda zorlamayla sıkıştırmayla biter. Kim bir 5200 cc yi yorabilirki :smiley: ister inanın ister inanmayın ben zj mi aldığımda kilometresine bakmadım bile aldıktan iki gün sonra biri kaç binde dedide aklıma gelid :smiley: 210 bin milde almışım saat gibide çalışıyor şeytan kulağına kurşun. 700 binde zj nin olduğunu duymakta yüreğime su serpiyor açıkcası..

Bu arada Alfonse bir arkadaşına led zeplin cd si vermiş herif kaybetmiş mesajı yazarken telefonda bunu duyduğu ana rastlamış :smiley: yoksa onun muazzam bilgilendirmeleri ve yüzümüze tebessüm koyan latifeli sataşmaları dışında farklı bir mesaj görmeniz mümkün değil. :smiley:

Beni sadece ortada bir sahtekarlık olması rahatsız etti. Küçük sinek miğde bulandırır lafına çok inanırım ben. Küçük bir yalan veya sahtekarlık varsa çok büyük bir ihtimalle büyükleri de sonradan ortaya çıkar. Ben herşeyin orjinalinden ve doğrusundan yanayım.

flying surfer' Alıntı:
Beni sadece ortada bir sahtekarlık olması rahatsız etti. Küçük sinek miğde bulandırır lafına çok inanırım ben. Küçük bir yalan veya sahtekarlık varsa çok büyük bir ihtimalle büyükleri de sonradan ortaya çıkar. Ben herşeyin orjinalinden ve doğrusundan yanayım.

Orası muhakkak benim demek istediğim kilometre bir çok bakılması gereken kriterden sonra gelmeli.. Yoksa elbetteki bir satıcı dürüst davranmıyorsa bu genel profilini ortaya koyar. Ben aracımla ilgili bir sorun olduğunda en iyi binen bilir mantığı ile aldığım adamı arardım. Bir gün bir konuda yalan söylediğini tespit ettim o gün bugündür hiç bir şey sormuyorum adama..

araç kadar eski sahipleride çok önemli......
!3. mü 14. ne aracım bu, inanın, tecrübe ile sabittir....

Akgün usta al derse al, alma dersa alma....:smiley:

Kesinlikle eski sahipleri önemli ... Ben ikinci el araç ararken çok dikkat ederim kaçıncı sahibi olduğuna ... Bununla ilgili kasko geçmişi , servis kayıtları hatta varsa emniyetten bir tanıdık vasıtasıyla aracın hikayesine bakılmalı ...

Herşey değil ama bir etken benim için ...

Kesinlikle önemli eski sahipleri gün geçmiyor ki ben ikinci el araç alımıyla ilgili trajikomik bir hikaye duymayayım. Dinlerken gülüyoruz ama çok ayıp şeyler oluyor hakketten. En son bir arkadaşım Audi A3 aldı araç 140binde. Tanıdık aracılığı ile aldığı için öyle çok kurcalamadı denilenleri doğru saydı. Arabayı Audi Şenyıldıza bakım için götürdüğümüzde arabanın 2005 te 250 binde bakıma girdiğini 2007 de de 150 binde bakıma girdiğini öğrendik :smiley: Yani araç 2005 yılından beri geri geri kullanılıyor. :smiley::smiley::smiley: Servis tahminen aracın 400 binin üzerinde olduğunu söyledi.. Şimdi gülermisin ağlarmısın.. En basitinden bu kilometreyi geri çekme işi arabanın suyuna bakmak gibi rutin bir işmiş gibi görülüyor günümüzde. Bir araba satılacaksa yıkatılır parlatılır ve km si düşürülür. Bu ne ya .. Kimse bu dolandırıcılık kardeşim demez oldu. Standart bir iş gibi görülüyor artık. Ne milletiz vesselam....

Vallahi bu başlık geride kalmayı haketmiyor. Neler öğrendim neler, emeği geçenlere teşekkürler :smiley:

Bu listedekilerin hepsinden başarıyla geçen ve 10 yaş üstü olan 2. el satılık bir araç bulabilmek mümkünmü ;D

Peki arkadaşlar km düşürüldügünü aracın fiziksel olarak nerelerine bakarak anlayacagız,bazı araçlarda km saat ile bazı noktaların aşınma ve degişen peryodik parçalardan anlamak mümkün
GC lerde durum nedir,
20 tane 5,9 a baktım sahipleri 11 yıldır 140,000/150,000 km yol yapmış hepsi standart ne fazlası ne eksigi var ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri