90 bg Diesel ile 110 bg Diesel motorun çekiş performans farkı nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mimar_ankara Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,903

Etiketler
Ynt: 90 bg Diesel ile 110 bg Diesel motorun çekiş performans farkı nedir?

mimar_ankara fotoğraflar benim için çok faydalı oldu, bu modeli bayilerde göremiyordum
hatta müsait bir zamanınızda gelip aracı da görmek isterim, sanırım benim tercihim de 4x4 90 bg olacak

Aracınız hayırlı olsun. Yalnız bu macera kiti sizin aracınıza özgü birşey olabilir. Çünkü dacia en full 4x4 paketlerde bile bu donanımı sunmadı.

Eğer macera paketli geliyorsa da, normal 4x2 fulllerin satışı düşer. Hatta zamanla dacia sadece Duster'da 4x4 90 ambiance, ve 4x4 110 laurete getirebilir.
Zamanla görürüz.

youngsun' Alıntı:
Aracınız hayırlı olsun. Yalnız bu macera kiti sizin aracınıza özgü birşey olabilir. Çünkü dacia en full 4x4 paketlerde bile bu donanımı sunmadı.

Eğer macera paketli geliyorsa da, normal 4x2 fulllerin satışı düşer. Hatta zamanla dacia sadece Duster'da 4x4 90 ambiance, ve 4x4 110 laurete getirebilir.
Zamanla görürüz.
ben ce de haklısınız dün arkadaşa fiyat aldık araların da sadece1400 tl fiyat söylediler :smiley:

ben 1200 tl ye aldim.

8 parça ince plastik için servisler çok fiyat istiyor. Yakında yan sanayisi çıkar ve ucuza takılır. Duster'den ben çok ümitliyim, önümüzdeki yıllarda Türkiyenin en yaygın arabalarından biri olacağını tahmin ediyorum. Fiat versiyonları, reanult 12, clio gibi bütün parçalarının yan sanayilerinin çıkacağına eminim sayılır. Özellikle bu yıl heryerde o kadar çok Duster görmeye başladım ki..

En önemli ayrıntı bence sadece 110 bg.e ilave edilen ESP+ASR olayı.4x4 içinde çok önemli bir artı....
Ben bir de bu ara motor olaylarına hastayım.Reno daha önceleri bunu Flash ve spring gibi modellerinde yapıp
avrupada tutulmayan motorları türkiye de kakalamaya çalışmştı.

Duster'lardaki dizel renault motorları 90 bg olsun 110 bg olsun en son teknoloji renault motorları diye biliyorum. Megane 2, fluence deki motorlar bu motorlar diye biliyorum. Renault'un sitesine gidip clio, megane, kangoo, fluence tiplerinin motor özelliklerine bir bakmak lazım. Ancak bildiğim kadarı ile eski tip teknoloji motorlar değil. O dediğiniz eski tip motorlar, Dusterlardaki benzinli motorlar için olabilir. Dacia kullanan bir arkadaşım benzinli motorlar için eski tip çok yakan motorlar demişti, uzman birine sormak lazım..

mimar_ankara' Alıntı:
Duster'lardaki dizel renault motorları 90 bg olsun 110 bg olsun en son teknoloji renault motorları diye biliyorum. Megane 2, fluence deki motorlar bu motorlar diye biliyorum. Renault'un sitesine gidip clio, megane, kangoo, fluence tiplerinin motor özelliklerine bir bakmak lazım. Ancak bildiğim kadarı ile eski tip teknoloji motorlar değil. O dediğiniz eski tip motorlar, Dusterlardaki benzinli motorlar için olabilir. Dacia kullanan bir arkadaşım benzinli motorlar için eski tip çok yakan motorlar demişti, uzman birine sormak lazım..

Haklısınız,ben satış politikalarından bahsetmek istemiştim.Reno nun tutan motor yapısı euro5 dci dizel 110 bg.Bu motor tutmuşken üzerinde daha geliştirici arge yapılacağına kafa bulandırıcı 90 bg
nerden çıktı.Fluence de böyle bir motor yok,Qashqai lerde yok.Bana göre 110 bg altarnetif üretilmiş,ilerde 110 bg ler yerine daha ucuz fiiyatla satış politikası mantığı kullanılmaya çalışılıyor diye düşünüyorum.4x4 alıp ta ESP+ASR (hatta olsa güzel olacak Difft) istememek,tercih etmememek mantıksız geliyor.Eğer bu özellik istenmiyorsa gayet ekonomik yakıtlı 85 bg var 4x2 tercih edilemeli.
Sonuç olarak: Eldeki var olan kendini kanıtlamış motorlar üzerinde geliştirici çalışmalar yerine, neidüğü belirsiz ara modellerle kafa karıştırmasınlar.Herkese saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri