88 Wrangler Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan srdrmrs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,362

srdrmrs

Yeni Üye
Herkese merhaba

foruma yeni üye oldum ve ilk konum.

ben 88 model wrangler modeli ile ilgileniyorum. off-road yapmaya çok merakım yok açıkçası yani araba ile çamurların içine dalmayı çok düşünmüyorum. genel olarak h.sonu kullanmayı düşünüyorum. h.sonları da İstanbul yakınlarındaki yerlere gidip çekim yapmak istiyorum.(fotoğrafçıyım)

neden bu modeli istiyorsunuz diye sorarsanız öncelikle tipi çok hoşuma gidiyor ve arabayı kendime yakıştırıyorum. hazır hala bekar iken böyle bir zevki yaşamak istiyorum.

durumumu ksıaca anlattım sizlere.. öncelikle tavsiyeniz ne olurdu? jimny lere de baktım ama bana çok ufak gelirler sanırım.

wrangler için yedek parça durumunu (internette rahat bulunabilir yazıyor) bilmiyorum. benzin 12-13 lite yakıyor sanırım. tüplüleri nasıldır?
birde şöyle bir düşüncem var doğru mudur bilmiyorum. araç sağlam bir araç ve içinde çok teknolojik sistemler yok. dolayısı ile sorun çıkaracak bir parça da olmayacaktır.

neyse sizin tavsiyeleriniz nedir , beni biraz bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Etiketler

Ynt: 88 Wrangler Hakkında

genel itibarıyla Jeep CJ serisine çok benzer bir yapıda olan YJ wrangler,CJ'lere göre daha yumuşak bir süspansiyon ve daha konforlu bir sürüş imkanı sağlar.

2,5lt dört silindirli 125hp motoru sağlam olmakla birlikte genellikle enjeksiyon arızası nedeniyle karburatörlü sisteme döndürülüyor.

1987-2002 arasında kullanılan ax5 tipi şanzıman çok zorlamadıkça sorun çıkartmasa da evvelinde sorun yaşamış ise parça anlamında sıkıntı olabiliyor.

tr'deki YJ wrangler'ler 1988 senesinde avis ve hertz rent a car firmaları tarafından getirtilmiş araçlar.size tavsiyem hiç oynanmamış bir araç bulursanız tercih etmeniz yönünde.çünkü bazı aksesuar ve parçaları araçların az bulunmasından ötürü sıkıntılı olabilir. CJ'ler kadar yaygın olmadıkları için parça temini konusunda yurtdışına bağımlı kalma durumu söz konusu olabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR