86 Hilux Nasıl Sökülür ve Toplanır ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ufukali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,585

Etiketler
Ynt: 86 Hilux Nasıl Sökülür ve Toplanır ?..

Tekrar Merhabalar;

şu an için sökülen parçalların listesini veriyorum.

Arka kasa (ki kasayı satmayı düşünüyorum) , kapılar, kaput, tamponlar, koltuk ve döşemeler, silecek motoru ve silecekler, kaput üstü havalandırma kanal sacı, farlar.

Şu an için ön kabini ve dashboardı sökmeyi gözüm kesmedi. Bu işi iyi bir kaporta ve elektrik ustasına bırakmayı düşünüyorum. Acaba Kadosan veya Kayışdağı dolaylarında bildiğiniz iyi bir kaportacı ve elektrik ustası varmı?

Dediğim gibi bol çürüklü ve kapaksız bir tek kabin kasası satın almak isteyen çıkarmı çünkü çıkmazsa maalesef hurdaya vermeyi düşünüyorum.

Aracın son durumu ile ilgili resimleri aşağıda gönderiyorum.

Birde işlem sırası ile ilgili birprogram yapmam lasım ama ilk defa bir araç topladığım için bu sırayı daha tam olarak netleştiremedim. Şu an için sadece aracı sökmeye odaklandım. Daha önce bu aracı toplayan biri mesela scrambler gibi:smiley: bana işlem sırasını bildirebilirmi?

resim 1-2

SANY1514

SANY1515

selam.....yapılacak işlemler ayıracağınız ve düşündüğünüz bütçeyle alakalı.. mesela ben bir araç toplayacaksam ve bu araca masraf yapmaya karar verdiysem birde bu aracı offroad da kullanacaksam,suya çamura sokacaksam (ki offroadda kullanmadığım, topladığım araçlara da aynı işlemi yaptım..) şaseyi ve kaportayı bir kumlamacıya veririm.kumlamadan sonra bana geriye ne kalıyor :smiley: ona bakar işe başlarım ....

selam moger ;

tam üstüne basttın. işin kumlama konusu zaten benim konum. Kumlama makinaları imalatı yapıyorum aynı zamanda kumlama atölyemde var:smiley: bu nedenle kumlama konusu benim için işin en kolay kısmı.

benim merak ettiğim konu isebana yakınlarda ( ki yerim kayışdağı ferhatpaşa da) iyi bir kaportacı bulabilmek. aracı kendim söküp kendim kumlayıp, kaporta ve boyayı dışarda yaptırdıktan sonra yine kendim toplamayı düşünüyorum. ilk defa araba toplayacağım için benim için herşey daha da zor ama zaman kısıtlamam yok ve elime para geçtikçe iyice yapıp daha sonra yola çıkmayı düşünüyorum.

Bostancı sanayi veya Kadosan da kaportacı bilmiyorum..anadolu yakasında olan arakadaşlar sana yardımcı olacaklardır. Atatürk sanayi maslak ta olsaydı yardımcı olurdum.... kumlama senin işinse zaten doğru yoldasın :smiley: hayırlısı olsun kolay gelsin.... kazasız belasız binmeme dileğiyle...

Selam Ufuk;

Oto Klinik / 0 216 499 78 09 / Ahmet Bey,

Ahmet beyi iste muhakkak,Jeep ci Cengizin arkadaşıyım de,gereken herşeyi yapar.Fakat burası fabrikasyon gibi kaporta boya yapar,çok kaliteli biryerdir.Ara konuş,git bi gör.Çok özel araçlar yapılır.

Tugsancım çok teşekkür ederim hemen arıyorum.

moger' Alıntı:
Bostancı sanayi veya Kadosan da kaportacı bilmiyorum..anadolu yakasında olan arakadaşlar sana yardımcı olacaklardır. Atatürk sanayi maslak ta olsaydı yardımcı olurdum.... kumlama senin işinse zaten doğru yoldasın :smiley: hayırlısı olsun kolay gelsin.... kazasız belasız binmen dileğiyle...

Selamlar;

Dudullu yolundaki Otoklinik servisinin sahibi olan Ahmet Beyle aracın toplanmasıyla ilgili mutabakat sağladık. Önümüzdeki haftadan itibaren parça parça kumlanarak kaporta ve boya işlerine başlıyoruz. Belirli bir zaman kısıtlamamız olmadığı için bu işi en iyi ve en keyifli bir şekilde yapmak istiyorum.

Benim jant ve lastiklerle ilgili bir sıkıntım var. Aracın üzerinde 3 adet orjinal jant var. Dördüncüsü ise sonradan eklenmiş farklı bir model. Acaba toyotanın bu orjinal jantından 2 tane daha bulabilirmiyim? Aşağıda size orjinal jantının resimlerini gönderiyorum.

Saygılar

Tekrar Merhaba;

Aracın kaporta ve boyası ilee ilgili otoklinik dudullu servisinin sahibi Ahmet bey ile anlaştık. Hayırlısıyla salı günü işleme başlanacak. Aşağıda size Ahmet beyin servis telefonunu veriyorum. Benim araç ile ilgili çok yardımcı oldu. Belki sizlerin de ihtiyacı olabilir.

OTO KLİNİK BOSTANCI YOLU BEYİT SK. NO 68 ATAŞEHİR ÇIKIŞI YUKARI DUDULLU TEL 0216 499 78 09 ACİL 0532 274 86 84

İlk olarak aracın arka kasası kumlanacak. Bu işlemin resimlerini size yakın zamanda göndericeğim.

Saygılarımla;

Selamlar;
Aracın kaporta ve boya işlemleri bitti ve artık makyajlama işlerinegeçildi.
Değiştirilmesi gereken parçalar:
Arka stoplar ve ön far camları
Dikiz aynası
nikelajlı çitalar
Kırdığım cam açma kolları:smiley:
Ön panjur toyota yazısı
Kapı ve marş kilitleri
Anten
Sağ ve sol ayna
Toyota yazılı arka kasa kapağı
Bu ve buna benzer parçaları bulabileceğim yerler ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bana haber verirseniz çok sevinirim.
Sevgiler Saygılar

Şu an için resimleri koyamıyorum çünkü araç hala garajda ve eksiklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Bu ay sonu gibi bitirmeyi düşünüyorum. O zaman bolca resim ekliycem.
Şu ana kadar yapılanların listesini ve fiyatlarını veriyorum. Belki aramızdan birileri bir hilux toplamak isterse neyle karşılaşacağı konusunda yardımcı olabileceği maksadıyla.
Radyatör 390 TL Manifolt Contası 45 TL Boğaz Contası 20 TL Blok Tapaları 25 TL Bujiler 35 TL Hava Filtresi 15 TL Ön cam 380 TL Arka cam 150 TL (güvenlik nedeniyle arka cam tek parça olarak değiştirdim) Cam Filmi 100 TL Cam İşçiliğ 130 TL Komple İzolasyon 100 TL Komple Kaporta ve Boya 2800 TL
Şu haliyle masraflar 4200 TL yi buldu ve daha döşemelerden jant lastiğe kadar birçok işlem sırada bekliyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.