86 Hilux Nasıl Sökülür ve Toplanır ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ufukali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,498
Ynt: 86 Hilux Nasıl Sökülür ve Toplanır ?..

selam ! ufukali oncelikle allha kolaylik versin demek istiyorum konuyu biraz gec farkettim,masraflariniz incelerken;benim 93 model aracim var toyota hilux aracin muhtelif yerlerindeki gocuk ve gunes yaniklarin icicnve birkac curuk dahil boya ile beraber bir usta ile 1500tl ye anlasmistim,ama sonra vazgectim,, cam olayina gelince ayni aracin oncami catlatti,, 3 yere fiyat sordum ,soyle basla 140 tl 120 tl ve enson 90 tl , acaba fiyatlar ankara ve istam bul arasinda cok mu farkli??ve ; 2800 tl nin icinde hangi islemler var cunku; yuz olcumu olarak toyota hilux okadar buyuk bir arac degil ve sizinkide tek cabin, gecenlerde bir tanidigimla konustum, defender comple boyasini 2000 tl ye yaptirmis,,menfaatiniz icin biraz daha arastirmanizin nacizane tavsiye ederim ..
saygilar

Etiketler

Yaptığın yorumlar için teşekkür ederim. Bende özellikle fiyatları gönderdim karşılaştırma yapabilmemiz için. Sizden gelen fiyatlara dayanarak bende rahatlıkla pazarlık yapabilirim. Henüz aracın işlemleri bitmediği için pazarlık yapabilme gibi bir şansım hala var. Kaporta ve boya için bana verilen 2 800 lük fiyata çok ıtırazım yok aslında çünkü araç daha önce kuşadasında marina yanı otoparkta bi süre beklemiş. Bu nedenle buharlaşan deniz suyunun nemi hızlı korozyona neden olmuş ve arka kasa neredeyse kullanılmaz halde idi. Yapılan işçiliği dikkate aldığımda kaporta ve boya için çok itirazım yok. Ama takılan parçalar ile ilgili henüz araştırma yapma fırsatı bulamadım. Bu nedenle servisin yazdığı listeyi yayınladım. Bu kadar yüksek farklar varsa tabiiki bende pazarlık konusu yapacağım.
Fiyat değerlendirmen için çok teşekkür ederim
Saygılar Sevgiler

Bugün 4 adet kullanılmış jant ve lastik aldım. 6 bijon 139,7 ölçülerinde kadmiyum kaplamalı (mengelsin çakması) çin malı 15" jantlar ve üzerindeki 255 70 15 ölçüsündeki kumho lastiklere 500 TL verdim. Aracı bitirebilmek için çok araştırma yapmadan biraz aceleyle aldım ama umarım pişman olmam. Jant ve lastiklerin resimini gönderiyorum.
Saygılar

Big 15908873zbm

selam, diger fyatlar, cam harci ok gibi gozukuyor burdan bakabilirsiniz http://www.akdenizjaponoto.com/urunler/toyota/toyota-hilux-pick-up-ln56-65-85-89-parca-listesi.html
saygilar

http://www.otoyedekparcaburada.com/HILUX-PICK-UP-19891997-,CA2-8649.html buraya bakin,,

linkler için teşekkür ederim.
Bugün iç döşemeler içinde fiyat aldım. Koltuklar , kapı döşemeleri ve zemin halısı için 300 tl ye anlaşıldı. Suni deri kaplanacak. Umarım araçta güzel durur.
Saygılar.

bakin bi de soyle bir sey vardir ; zevkin faturasi olmaz,, icinize siniyorsa yapilanlar fiyatlarin bir anlami yok,, aynen balik tutmaya gitmek giibi; biz 150 km yol gideriz balik icin, tutamadan geliriz ,, burda 150 km+150km nin ne kadar masraf tutugu degil, alinan haz , malum baligin fyatida ortada
saygilar

Selamlar tekrar;

Araç restorasyonu veya jant yenileme gibi yapmış olduğum çalışmalarımla ilgili http://www.saykar.net/ yada http://www.saykar.net/hassas+kumlama.html sayfalarına bir göz atabilirsiniz.

Hılux içine sığamadım

Merhaba, niyetim sizin araçtan 84-87 arası Hılux almak idi. Ancak, bugün iki araca baktım. KABİNE SIĞMADIM. Boyum 1.80 kilom 110kg.Bu güne kadar VW kaplumbaga dahil bir çok araç kullandım ama, Hılüx sürücü kabinine giremedim. Kapı yüksekliği o kadar az ki, içeri girmek için önca kafayı sokup ,iyi bir hamle ile koltuga oturabildim. Koltuğa oturduktan sonra problem yok. Ama bana çok ilginç geldi. Ben mi abartıyorum acaba. Selamlar. Bülent KOÇOĞLU ANKARA

selamlar;

aranızda daha öncce 86 hilux toplayan varmı acaba? biraz yardıma ihtiyacım varda. 6 aylık emeğin sonunda ancak resimlerdeki noktaya gelebildim ve hala çok eksiğim var.

SANY2080

SANY2081

SANY2082

Aylar sonra tekrar merhaba;
Aracı muayene yaptırmak için götürdüğümde bir sürü eksik buldular ve doğal olarak muayene yapmadılar. Yürüyen aksamla ilgili tüm eksikleri giderdim. Power mekanikteki Nihat usta tüm amortisörlerini, deve boynu aks, rotil vs yürüyen aksamla ilgili sorunlu parçaları değiştirdi. Şimdiki sıkıntılarımise şöyle:
1-Sağ makasın bir yaprağı kırık.
2-Aracın arka kapağını bulamıyorum.
3-Orjinal aynalarını bulamıyorum.
4-Fren ufaktan kaçırıyor. Ayağım basılıyken pedal yumuşuyor.
5-Benzin göstergem çalışmıyor. (ama ışığı çalışıyor)
6-Cam çitaları, Güneşlikler,Ön ızgara,yan bumber lar gibi parçaları bulamıyorum.

Aranızda daha önce benim araçtan ttoplamış kimse varmıdır? Çok makbule geçer.
Son olarak tüm kaprta boya işleri için Dudullu daki Otoklinik firmasına bir arkadaş beni yönlendirmişti. Ancak bu firmanın işçiliğinden hiç memnun kalmadım. Ufak bir not olarak belirtmek isterim.

merhaba...dudulludaki ustayı okudugum kadarıyla tugsan abi yönlendirmiş ama ben zannetmiyorumki kötü usta olsunlar tugsan abi bosa orayı referans vermemişdir kendisi toyota konusunda duayendir ve hastasıdır fanatiğidir.herneyse konuyu yeni farkettim uzun bi zaman olmus bu sürede aracı tam olarakta bitmemesine sasırdım ben bitmişdir diye beklerken herneyse kolay gelsin size...

Selam tekrar;

Beni yönlendiren arkadaşla birlikte müsait bi zamanda sizi de beklerim. Hem sohbet ederiz hemde yapılan işlemleri değerlendiririz. Ancak o zaman neden bu şekilde olumsuz referans verdiğimi anlayabilirsiniz.
Radyatör arızalı denilerek radyatör değiştirilirse ve çürümüş olan radyatör borusu delik halde teslim edilirse; camın değiştirilmesi gerekir denilir ve izolasyonu düzgün yapılmadan cam taktırılırsa; Araca şarj tutmayan akü takılırsa, arka kasanın bir yanı şişik diğer yanı basık şekilde kaporta boyanıp teslim edilirse, atılan boya araç yıkanırken pul pul dökülürse eminim sizde aynı şekilde olumsuz referans verirsiniz.
Yaptığım ödemeler is şöyledir:
11 Eylül 09 EFT YAPI KREDİ 1.000,00 TL
18 Eylül 09 HAVALE GARANTİ 500,00 TL
1 Ekim 09 HAVALE GARANTİ 500,00 TL
23 Ekim 09 KREDİ KARTI YAPI KREDİ 500,00 TL
23 Ekim 09 ÇEK vade 25.12.2009 1.510,40 TL
11 Kasım 09 ELDEN 837,00 TL
19 Kasım 09ÇEK vade 11.12.2009 1.180,00 TL

Toplam yaptığım ödeme 6027,40 TL dir.

Şu an için resimleri koyamıyorum çünkü araç hala garajda ve eksiklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Bu ay sonu gibi bitirmeyi düşünüyorum. O zaman bolca resim ekliycem.
Şu ana kadar yapılanların listesini ve fiyatlarını veriyorum. Belki aramızdan birileri bir hilux toplamak isterse neyle karşılaşacağı konusunda yardımcı olabileceği maksadıyla.
Radyatör 390 TL Manifolt Contası 45 TL Boğaz Contası 20 TL Blok Tapaları 25 TL Bujiler 35 TL Hava Filtresi 15 TL Ön cam 380 TL Arka cam 150 TL (güvenlik nedeniyle arka cam tek parça olarak değiştirdim) Cam Filmi 100 TL Cam İşçiliğ 130 TL Komple İzolasyon 100 TL Komple Kaporta ve Boya 2800 TL
Şu haliyle masraflar 4200 TL yi buldu ve daha döşemelerden jant lastiğe kadar birçok işlem sırada bekliyor.
merhaba ufuk bey: Bu parçaları nerden temin ettiğinizi öğrenebilirmiyim yarrdımcı olurmusunuz çok teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR