86 Hilux Nasıl Sökülür ve Toplanır ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ufukali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,570

ufukali

Ana Kamp
Merhabalar;

86 model efi motorlu birr hilux aldım ve aracı atölyeme çektim. Kapı kolllarını sökemedim? bu ve diğer söküm işlemleri için elinizde bilgi varmı?
Teşekkürler;

Etiketler
Ynt: 86 Hilux Nasıl Sökülür ve Toplanır ?..

yaw canım kardeşim uzun bi aradan sonra hilüx başlığı açtığın için sana teşekkür ederim :D :D. 86 hilüx ün hayırlı olsun. ildefa efi motorlu bi hilüx un varlığından haberdar oldum. yakın zamanda bende 86 model bi hilüx söküp topladım ama kapı kollarını sökmek burdan nasıl terif edilir bilniyorum. keşke yakın olsaydık bi el atsaydm.. bi kaportacıdan yardım almayı deneymenizi tavsiye ederim.

eveeet sağ cam açma kolunu kırdııım:smiley: ama nasıl çıkarılacağını öğrendiim:smiley: teşekkür ederim. bende memnunum bu aracı aldığıma ama çok işi var çoook:smiley: bu hafta atölyede yatıcam ilgilenen herkesi kayışdağındaki atölyeme beklerim:smiley: çay içer hilux toplarız:smiley: daha doğrusu sökeriz. Benim araç 136 ps celica motorlu ifs sistemli benzinli bir araç. Daha öncehiç 4x4 kullanmamıştım. Bu ilk aracım. bakalım gücüm elverdiğince toparlamaya çalışacağım.

Şimdi gelelim 2. soruya . Arka kasayı bu gece sökmeyi düşünüyorum. Bu konuda bilmem gereken önemli bir husus varmı?

Dostum 2. sorun ile ilgili herhangi bir tavsiyem yok normal sase de takozlarin uzerinde duruyor ama biz araci soyarken ugrastigimiz konu arka kapi camlarini cikarmak oldu.Cunku normalde cam kapi dosemesi ve kaldirma krikosu sokuldugunde cam kapi daki cercevenin icinden cikar ama hilux te kapinin altinda plastikten bir kapak var vidali onu aldiginda cam kapinin altindan cikar.Bunu belirteyim dedim belki bulmussunuzdur ama zaman kaybetmemeniz icin.Allah kolaylik versin cok zevkli vakit ve nakit oldugunda :smiley:)

fişek ve scrambler a teşekkürler:smiley:

aracın döşemelerini soydum ama ne göreyim komple paslanmış hatta çürümüş:smiley: aracı gümrükten 5 yıl önce almışlar bikaç kez binmişler ve bir daha dokunmamışlar. Arabada hiç macun yok ama bakımsızlıktan paslanmış ve çürümüş. Araç tek kabin ve amerikan versiyon. Bu aracın hakkını en iyi şekilde verebilecek bir usta biliyormusunuz.? bu arada ben makina imalatçısıyım ve atölyede kumlama dahil her türlü ekipman var. acaba kendi başıma bu işin altından kalkabilirmiyim?

Dostum senin iyi bir kaportaciya ihtiyacin var, soyle eski ustalardan curuyen yerlere parca yapacak. Once bir kumla sonra curumus yerler meydana cikinca buralari kaporta usta parca yapsin ve sonrasinda boya.

selamlar ;
bugün aldığım 86 hiluxun resimleri.

acaba anadolu yakasında bildiğiniz bir kaportacı ve mekanikçi varmı?

SANY1503

aslında kolu sökmek çok basitti ama yetişemedik ne yazık ki kırılmış:( Bir bezi iki ucundan tutup kol ile döşemenin arasına alttan geçirip iki uçtan yukarı doğru çektiğinizde segmanı var onu çıkarıyorsunuz sonrasında zaten kol kendisi geliyor) kolay gelsin. Bence herşeyini kendiniz yaparsınız kaporta dediğiniz iş kolay önemli olan sonrasındaki macun boya astar vs. Selamlar
Başka yerleri sökmeden bana biraz izin verin size karoserle ilgili bir kaç döküman tarayıp yollayayım

TAMAM BU GECELİK SÖKME İŞİNE ARA VERDİM. YARIN ASSUVA DAN HABER GELENE KADAR:smiley:

birde arkadaşlar en çok takıldığım konu EFI motor konusu... Bu motorlu başka hiluxu olan varmı ? amerika yada kanada versiyon.? Bu motordan iyi anlayan bir usta önerebilirmisiniz?

sırayla gönderiyorum bu geceleik bu kadar :smiley: kalanını yarın akşam tarayıp yollarım ;)

1

2

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR