8 saat / 30km Tekirova'dan girer Teke'den çıkar :)))

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrdnmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,624

mrdnmz

Defender 130 2.4 TDI
Yer
KOCAELİ
Web
www.dreamdef.com
herkese iyi akşamlar dileyerek başlıyorum. Daha önce de gittiğim Maden Koyu'na bu sefer başka bir yoldan gitmek ve kendimce yeni yerler keşfetmek için Tekirova'dan giriş ve adını bildiğim tek yer olan (tabelası var diye) Mehmetli Bükü ve devamında Maden Koyu yaptık. Çıkış'ı her ne kadar herkes tek araç gitmeyin dese de duramadım/duramadık. En azından tek gitmedim 2 kişi gittik ;D

toplamda belki 30km yol ancak özellikle Teke çıkışı 3 saatten fazla aldı. Su seviyesi çok yükselmiş dolayısı ile öncelikle su geçişleri sonrasında da yükselen su dolayısı ile çöken, tıkanan, yıkılan, dökülen yollar inanılmaz kötüydü. Gidenler bilecektir yol üzerinde bir köprü vardı. Vardı diyorum çünkü o köprü de dahil ne var ne yok yok olmuş. Köprünün hemen dibine yaklaşık 35 derecelik bir rampa ve sadece taş. Sert zemin zaten Teke çıkışında mümkün değil. Tamami ile kaygan (taşlık) yol şartları ve hatta dümdüz giderken arada çöken zemin dolayısı ile doldurma çalışmaları gerektirecek kadar çökük.

Bu yeni başlayan ben için gerçekten ağır bir off road ve araç içinde kırıcı tanımlamasına yakın bir deneyim oldu. Zaten dönüşte hemen egzoscuya. son susturucu da dahil olmak üzere gerisi komple değişti. Darbe almadığı yer kalmamış.

Aracımız Opel Frontera 3.2 V6 ve kimse bana Frontera off road aracı değil demesin. Ben biliyorum yol lastiği ve arızalı şanzıman ile neler yaptığını. 8)

Şimdi biraz fotoğraf yüklüyorum sonrasında arada gene bir açıklama yapacağım.

Etiketler
Ynt: 8 saat / 30km Tekirova'dan girer Teke'den çıkar :smiley:))

gezi elbetteki her gezi gibi güzel başladı. Gördüğümüz güzel sokak tabelaları da dahil fotoğraflamaya çalıştık. İşimiz gereği uçaklarla uğraştığımızdan yolumuz üzerinde bir tane "emektar" bulduk şans eseri. C-47 Dakota. Bugün bindiklerimizden tamamen farklı neredeyse 0 elektronik Yıldız motor diye tabir edilen V8 e sahip bir "dede". Kıbrıs çıkartmasında bolca kullanılanlardan. Tekirova belediyesi bu uçağı hem ekolojik katkı hem de turizme bir nebze fayda için batırarak kullanacak. Batırma işlemi yanlış hatırlamıyorsam Eylül ayında yapılacak.

bu gezi öncesi adaşım ile yaklaşık 1 haftadır bu geziyi planladığımız için teori de bu gezi mükemmel olacaktı. Fakat kendimizi o kadar doldurmuşuz ki yanımıza yiyecek olarak sadece 2 domates ve 2 yeşil biber almışız. Diğerleri kola, kahve ve Su. Sucuk ve Sosis planlamış sadece bunları pişirebilmek ve ateş başı sohbeti için özel odun topladığımızı da hesaplarsanız ne kadar gaza geldiğimizi anlarsınız.
en sonunda yolu bulunca 1 saniye bile düşünmeden daldık. sonraki kareler ilk giriş ve devamı...

ilk koya gidişte sıkıntı olmadı. 4x4 e geçmedik bile. buda bize güç verdi kuvvet verdi verdi de verdi. İlk molamızı burada verdik zaten. Tamamen taşlık olan bir koy fakat çok sessiz ve güzel. Bir de çesmesi vardı ki sıcakta can verdi. Buraya varış saatimiz 0900 civarı.
Tekirovalı vatandaş'ımıza katılmamaksa elde değil.

küçük bir kahve molasının ardından yolumuza devam ettik. Zaten yol kendisini belli etmeye de buradan sonra başlıyor. Daha çesmeyi geçtik dik bir rampa. Yollar daraldı fakat manzaranın ve havanın tadına diyecek yok. İşte birkaç kare hem yol'a dair hem de manzara'ya ait.
Ama önce bir fincan kahve :smiley:

hem yol güzel hem de manzara. Hava dünkü rapora göre öğleden sonra geç saatlerde yağmur diyor. ama bizde zaten ona göre planlamıştık (hesapta)
Bir kaç kare yol bir kaç kare manzara devam

yol giderek çetinleşiyor ancak keyif verici dozda. Tat kaçması gibi bir durum yok. Zaten yiyeceklerimizi aldık sanıyoruz ve yolda da bol bol foto molası. Arada bazen yürüş yapanları istemeden de olsa rahatsız ediyoruz ancak herkes çok keyifli olduğunda selamlaşıp devam ediyoruz.
Yol durumuna dikkat, manzaralar giderek güzelleşiyor ve ilk yol gezginimiz ile karşılaşıyoruz.... En azından yalnız değiliz...

işte gezinin en güzel noktasına geldiğimiz anlar. Yukarıdan muhteşem bir manzara eşliğinde iniyoruz. Bu koy (adını bilmiyorum maalesef) ne zamandır gördüğüm en güzel yerlerden biri. Çok uzatmıyorum yol durumu ve manzara eşliğinde devam ediyorum.

iniyoruz ve yol aşağıda daha da güzelleşiyor. bir iki su birinkitisi (tam olarak 4 adet) geçiyoruz fakat sıkıntı yok keyfimize keyif katıyorlar. Aşağıda inince de en güzel yeri kendimize mesken tutuyoruz hemen.. özenle topladığımız odunlarla da ateşimizi yakıyoruz hemen. Hesapta yemek yemek var ama burada fark ediyoruz ki eldeki malzeme ile hiçbirşey olmaz ;D Varsa yoksa Kahve...

resimden çıkaramadım koyda küçük bir kulübe gibi bir şey var.. sağlam mıdır? barınak olabilir mi?

Güzel maceraya benziyor takip edelim.

dopamin' Alıntı:
Merhaba izleyelim bakalım bu maceranın sonu ne olacak

valla döndük biz ev'deyiz ;D

yavuz-çelikel' Alıntı:
Gzel yerlerdir geçekten. Takip edeceğim.

daha güzel foto'lar ve video'lar yolda o zaman ;)

TekinKaragoz' Alıntı:
resimden çıkaramadım koyda küçük bir kulübe gibi bir şey var.. sağlam mıdır? barınak olabilir mi?

Tekin Bey o kulübe dediğiniz şey bizden bir gün önce gelen ve kamp atan Defender ve sahipleri :D Defender'ın da ölüsünden bile barınak olur ama sanıyorum gittiler ;D

talkie77' Alıntı:
Güzel maceraya benziyor takip edelim.

Buyrun devam ediyoruz o zaman.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.