'79 CJ 5 , Bu da bizim ailenin kötü çocuğu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan izrafeel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 146
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,416
Ynt: '79 Cj 5 , Bu Da Bizim Ailenin Kötü Çocuğu

Hocam link için teşekkür ederim. Daha önce baştan aşağı okudum hatta çıktısını bile aldım :smiley:)

Cj lerde arka aks sıkıntılı anladığım kadarı ile. Fakat şapkalı aks kiti , aks kesme ihtimalini ortadan tamamen kaldırır mu?

Etiketler

Arkadaşlar;

Şimdi şapkalı aks kitimizi aldık.
Merak ettiğim konu bu tek başına tekerleğin olası bir durumda fırlayıp gitmesini engellemeye yeterli olur mu?

şapkalı aksınız hayırlı olsun
tercihinizi hangisinden yana kullandınız ucuzmu pahalı olanımı aldınız

Teşekkür ederim.
Pahalı demeyelim de. Doğru olandan yana kullandık. :smiley:
Diğeri nasıl bir üründü bilmiyorum. Araştırmam sonucu 850 tl ye olanlar daha doğru gibi göründü

izrafeel' Alıntı:
Arkadaşlar;

Şimdi şapkalı aks kitimizi aldık.
Merak ettiğim konu bu tek başına tekerleğin olası bir durumda fırlayıp gitmesini engellemeye yeterli olur mu?

Tedbirli olmakta fayda var :D

Dana35

Şapkalı Aks ne işe yarıyor neden taktırmak lazım tam olarak açıklayacak birisi yokmu?

Yanlış bilmiyorsam, standart arka aks iki parçadan meydana gelir. Porya ucu ve aks kısmı. İki parçalı olduğundan aşırı zorlamada porya sıyırabilir veya aks kırılabilir. Özellikle büyük lastiklerde bu ihtimal var. Şapkalı aks kiti tek parçadan meydana geldiği için, porya sıyırma veya aksı. Kırılma ihtimalini azaltır.
Ustalarımızdan daha detaylı bilgi olursa memnun olurum.

aracınızı güle güle kullanın. gözüme ufak bişey takıldı ben bıraz orjinalciyimdr. dingil baglantıları uydurma olmuş orjinalini rahatça bulabılırdıniz.

Dingil bağlantısı nedir ? Öğrenirsem teşekkür edeceğim :smiley:)

Aaaa tamam :smiley:) onlar yükseltme kitinden çıkanlar. Herhangi bir düzeltme ihtiyacı görmemiştim. Teşekkür ederim yinede

Değerli abilerim, kardeşlerim ;

Fikirlerinize ihtiyacım var.

Aracın ön tamponunda bulunan ek korkuluk ve sis farlarını söktüm bugün. Amacım araçtaki sade ve nostaljik görüntüyü ortaya çıkarırken aynı zamanda daha güzel olmasını sağlamak. Sizin fikirleriniz nedir ?

Eski : http://imageshack.us/photo/my-images/818/kcu3.jpg/ yada http://imageshack.us/photo/my-images/22/img1736nj.jpg/
Yeni : http://imageshack.us/photo/my-images/27/xt6u.jpg/

Bu arada Benzin otomatiği ile depo arasına küçük bir filtre kiti ekletirdim.( Çok küçük :smiley: Uygun fiyata alabileceğiniz bu parça, benzin otomatiğine gelen yakıtın filtre edilmesini ve olabilecek kırıntıların engellenmesini sağlıyor. Yani otomatiğin erken bozulmasını engellediği gibi , yanma odalarına temiz benzin gidiyor. Bilginize.Neden fotoğraf eklemediğimi bende anlamadım :D

Sanki çok çıplak kalmış ama zevk meselesi hayırlı olsun ;)

Benzin filtresi meselesine gelince...

Plastik filtre kullandıysanız yakında filtre emişten dolayı büzülüp tıkanacaktır.
Tecrübe ile sabittir.

Orjinalden şaşmayın ve karbüratöre girmeden önce takılan metal tek giriş çift çıkış filtremizi kullanın.
Bu sayede karbüratöre fazla gelen benzin 2. çıkıştan geri dönüş yaparak deponuza dönecektir.

Hocam teşekkürler. Pekiya bu dediğimiz filtreyi nasıl temin edelim? Yoksa bu zaten üstünde var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri