78 Cj5 Hakkında Yardım Ltfn

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan OBEVIN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,180

OBEVIN

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Merhaba Arkadaşlar ,

Hiç planda yokken çocukluğumda sahip olduğumuz CJ ye benziyor diye 78 model Cj 5 aldım.Mekaniğe yatkınımdır ,araştırdığım ve edinebildiğim bilgiler ışığında aracın 4 ileri oluşu ,önlerde disk fren olması ,westinhouse,hidrolik direksiyon ,hardtop ve soft top a sahip oluşu ,lastikleri jantları vs gibi görsel ve mekanik artıları kararı almamı kolaylaştırdı.
önce yürüründeki eksikleri gidereyim damlayan yağları durdurayım diye sanayiye götürdüm.arkadaşım olan usta ön difransiyelin boşta olduğunu söylemesi ile başımdan kaynarsular döküldü.Açıp bakınca gram yağ olmadığını ve istavroz dişlisinin olmadığını gördük. Neyse canınızı sıkmayayım alırken baktırdığım eksizsiz diyen eski ustasıyla konuşup bu problemi çözmeye çalışıyoruz ,sorunsuz bir şekilde arazi vitesi için bundan sonra ne yapmalıyım bilmiyorum !eğer bana yardımcı olmazsa adını ve adresini sizlerle paylaşacağım.
sağlıklı sürüşü keyifli bir cj olsun istiyorum ama çok konuda bilgisizim ve daha fazla kazıklanmak istemiyorum.öncelikle söyleyeyim ağırlıklı olarak asfaltta kullanacağım. Üzerinde takozlarla 10 cm e yakın yükseltme var ,33:12,5:15 lastik var .
bana neleri kontrol etmem ,hangi parçaları kullanmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim ,sizden gelecek bilgiler ışığında hem arabamı tanıyacağım hemde öncesinde yanlış uygulamalar yapılmışsa düzelteceğim.
şimdiden teşekkürler.
Not:ön diferansiyelden görüntüsünü ve aracımın resmini paylaşıyorum IMG 8718 IMG 8658 IMG 8666

merhaba
facebook da cj sayfasına uye olun
oradan yardımcı olurlar ben de de cj 7 var ist da iseniz yardımcı olabileceğim konularda yardımcı olmaya çalışayım
545 769 3554

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri