750 Kg Altı Karavan Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isatezer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,551

isatezer

Yeni Üye
Merhabalar,
Ben İsa Tezer Bursalıyım 27 yaşındayım.
Bir karavan merakıyla foruma üye oldum.
Moto-çekme arasında karar verdim. Çekme olacak Çekeceğim araç C4 1.6 Benzinli 115 Hp. Açıkcası 750 kg altı ruhsattan muaf yerli bir karavan istiyorum. Ben eşim ve küçük oğlum için. Değerli görüşlerinizi katarak marka model belirlemem için öneriler sunarsanız beni mutlu edersiniz şimdiden teşekkürler.

Etiketler

Pardon Yerli demişsiniz. O zaman adria yerine Pino 410 veya cacholatte olabilir. Güney Maksi karavan da 750 kg olup içinde yeterli alan mevcut.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güney maxi 750 kg üstüdür
Pino 4.10 da 750 kg üstü

Yerli 750 kg altı seçenekler şunlar:
Erba 3.40
Saly 3.25 petite
Pino cachalote
Güney midi
May 3.60
Ben yerinizde olsam fiyat performans olarak may 3.60 ı tercih ederdim
Merhabalar,
Ben İsa Tezer Bursalıyım 27 yaşındayım.
Bir karavan merakıyla foruma üye oldum.
Moto-çekme arasında karar verdim. Çekme olacak Çekeceğim araç C4 1.6 Benzinli 115 Hp. Açıkcası 750 kg altı ruhsattan muaf yerli bir karavan istiyorum. Ben eşim ve küçük oğlum için. Değerli görüşlerinizi katarak marka model belirlemem için öneriler sunarsanız beni mutlu edersiniz şimdiden teşekkürler.

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler açıkçası maddi durumu düşününce elimde şu modeller kalıyor.Sizce alım sıralaması nasıl olmalı ayrıca Kalan modellerin artısı eksisi nedir?

1-May 360
2-NKŞ 4000
3-Güney Maksi ( Beyefendi 750 kg'dan yüksek demiş ama riski alarak listeye ekledim)

“Karavan” alacaksanız ki niyetinizin bu olduğunu yazmışsınız; şahsi kanaatim NKŞ’den uzak durun.Zira nkş Karavan sayılmaz.Güney maksi, güneş enerji sitemi ekletmeSeniz 750 kg. Üreticisi genel olarak Karavan camiasında sevilen biri. Bizzat görülüp incelemek lazım, ben eski modellerini incelemiş beğenmemiştim.

May3600 ilgimi çekmedi desem yalan olur. Ancak çekme Karavanda güvenlik önemli. Karavan yükünün şaseye dengeli yerleştirilmemesi halinde basit bir manevrada salınım yaparak kazaya neden olma durumu var. May3600 de çeki oku önde kabul ettiğinizde solunuzda kalan kısım daha ağır gibi görünüyor. Sağlı sollu bu denge tam ayarlanmışsa belki bir satabilizatör de eklenerek may3600 ideal olabilir.

Erba 3.40’ın fiili tartı sonuçlarının kağıt üstündeki gibi olmadığını forumda görebilirsiniz. Zamanından tarttıran bir arkadaş 900 kg gibi bir rakamla karşılaşmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Pino; bence kendini kaliteli zannediyor, ötesi yok. Fiyat performans -

Bahsedilen markalar içerisinde, en güvenilir olanı. GÜNEY KARAVANdır.
Uzun yıllardır sağlamlıkta kendini ıspatlamış markadır ve kendine ait,
hakkı ile alınmış 01 belgesi vardır.
Diğerlerinde 01 belgesi yok.

Karavan sadece süslü mobilya değildir.
Kaynak tekniğini bilen şasi imalat tecrübesi olan ustaların şasi yapması ve
yıllara sari olarak bunların sağlamlığını ıspat etmesi, önemlidir.
Bunun için, yol emniyetiniz açısından Güneyi alıp
gönül rahatlığı ile gezmenizi öneririm.

Süs güzelliğinin uç noktası Pino dur, neler çektirdiğine dair
bu sitede geniş açıklamaları var.

Bende 750 kg Güney karavan mevcut.4 kişilik.güneş panelinide takdırdım gayet güzel.yalniz biraz çabuk yıpranabilir.1 geçen sene kışın bulunduğu yerden kaldırmadım kar altında kalmıştı yaylada.kar eridiğinde dış boyası döküldü :smiley: bende 4 yaşımda oğlum şimşek meqquin hayranı olduğu için dışını meqquin kaplama yaptırdım kullanıyorum.tavsiye edebilirim.fiyat olarakda uygun.Özellikle satıcısı beyfendi gerçekten çok kibar biri.2 kere malzeme lazım oldu ücretsiz gönderim yaptı.şaşırmıştım.çok ilgi ve alakalı.

Bende 750 kg Güney karavan mevcut.4 kişilik.güneş panelinide takdırdım gayet güzel.yalniz biraz çabuk yıpranabilir.1 geçen sene kışın bulunduğu yerden kaldırmadım kar altında kalmıştı yaylada.kar eridiğinde dış boyası döküldü :smiley: bende 4 yaşımda oğlum şimşek meqquin hayranı olduğu için dışını meqquin kaplama yaptırdım kullanıyorum.tavsiye edebilirim.fiyat olarakda uygun.Özellikle satıcısı beyfendi gerçekten çok kibar biri.2 kere malzeme lazım oldu ücretsiz gönderim yaptı.şaşırmıştım.çok ilgi ve alakalı.

Burak bey,

Benim de karavanım daha bir yıllık olmasına rağmen boya çatlamaya ve dökülmeye başladı çok küçük olsa da. Yüzey aliminyum olduğu için malesef üzerinde boya kalıcı olmuyor.

Merhabalar, foruma yeni katildim umarım doğru konuya yazıyorumdur.

Aracımı da değiştirip bir çekme karavan almayı düşünüyorum. Sanırım manuel şanzıman şart, yarı otomatik veya otomatikler sıkıntılı gibi denilmiş genelde.

Ruhsat muayene derdi olmadan kulanilabilecek en büyük 2.el karavan arayişindayim. 750kg altinda ilan verilen karavanlarin bir çoğunun 1ton ustu oldugunu okumustum. tip belgesi olmasi sart mi. ve resimdeki karavanin 750kg olma ihtimali var midir?

Screenshot 20190711 135920

Merhabalar, foruma yeni katildim umarım doğru konuya yazıyorumdur.

Aracımı da değiştirip bir çekme karavan almayı düşünüyorum. Sanırım manuel şanzıman şart, yarı otomatik veya otomatikler sıkıntılı gibi denilmiş genelde.

Ruhsat muayene derdi olmadan kulanilabilecek en büyük 2.el karavan arayişindayim. 750kg altinda ilan verilen karavanlarin bir çoğunun 1ton ustu oldugunu okumustum. tip belgesi olmasi sart mi. ve resimdeki karavanin 750kg olma ihtimali var midir?

Ekli dosyayı görüntüle 513981
750 kg altı olamaz
İnanmayın
Şu anda O1 belgeli 750 kg altı ve 4 kişilik en uygun fiyatlı karavan erba karavan da
Ortiz karavan da benzer bir model çıkarmış ancak O1 belgesinden bahsetmemişler,sormak lazım

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri