750 Kg Altı Çekme Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cebocan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,226

cebocan

Kamp II
Yer
ANKARA
Web
www.aslihak.com
10 Senedir çadır ve 5 senedir araç üstü çadırdan sonra artık bir çekme karavan yapımın zamanıda geldi Pandemi sürecinde bizede meşguliyet olacak Karavanımızın şase siparişini kısmetse yarın Kayseriden (Horozoğlu Karasör) Ankaraya getireceğim şase o1 belgeli 900kg schlegl frenli dingil ve kaplinden oluşuyor.

7

Etiketler
2 mm ctp panellerimiz izmir polserden geldi dış kaplama için kullanılacak m2 7 euro+kdv şase için 1100 euro+ kdv ödedik iskelet için 5000 şimdiden 20000tl bakalım ne çıkacak

IMG 20201217 132205

IMG 20201218 103446

Kolay gelsin. Yapım aşamalarını takip edeceğim. Ben de ilk başta kendim yapmak istedim ancak bir yıl önce bile ana malzemeleri listelediğimde 30 binli rakamlara ulaşılıyordu. Ekonomik olmayacağına karar verip hazır karavana yöneldim. Projenin sonunu görmek dileklerimle...

Kolay gelsin. Yapım aşamalarını takip edeceğim. Ben de ilk başta kendim yapmak istedim ancak bir yıl önce bile ana malzemeleri listelediğimde 30 binli rakamlara ulaşılıyordu. Ekonomik olmayacağına karar verip hazır karavana yöneldim. Projenin sonunu görmek dileklerimle...
aynen şu an en ucuz karavanı başkent karavan yapıyor 35000tl bakalım şimdilik maliyet 40000tl gibi bakalım ne çıkacak

Tamda bugün arkadaşımla kendimiz çekme karavan yapabilirmiyiz diye konuşuyorduk :smiley:
Şuan hangi aşamadasınız,
tavsiye edermisiniz yoksa hiç uğraşmayın hazır alın mı dersiniz
Maliyeti ne kadar tuttu bilgi verirmisiniz lütfen :smiley:

Kolay gelsin öncelikle. Yaptıgınız iskeletin çizimleri var mı elinizde. Ölçüler, teknik çizimler gibi

Kendimize karavan yapalım derken işten cikarilmamla karavan imalatı yapmaya başladım moto karavandan fırsat bulamadım ama dis kaplama işi bitti mobilya giydirmesinden sonra hazır olacak insallah

20210622 185924

20210623 172903

20210623 173133

20210623 172846

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR