740.000 Km De Pajero 3.2 Did Almak...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan senkromecci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,598
Açıklamalarınızda çok haklısınız, bu aracla binek araçlar arasinda hem sinif hem konfor farkı kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bakış açılarına göre farklılık gosterir, ben sorumu yanlış sordum, range rover vs lüx suv araçlar asfaltta da kendini ispatlamış araçlar, acaba pajeronun bunlardan eksik kalır yanı var mı? (Bu arada , ailem genişlediği için binek araçtan daha geniş, sorunsuz, uzun ömürlü olan arazi araçlarına geçmeyi düşünüyorum)
land rover markasında defender ve discovery modelleri daha araziye yatkındır. son 1-2 yılda çıkan discovery modeli de araziden biraz uzaklaşıp asfalta yaklaştı. range rover modeli asfalta uygun.. v8 motorlu bir range rover asfaltı ağlatır.. aile genişliyor ve çocuk da varsa; çocuk olan arabada 180- 200 km hızın üstüne çıkmak doğru olmaz. pajero normal hızlarda bir aile için asfaltta da yeter artar diye düşünüyorum.. hız yapacaksanız 4h yani otomatik 4 çekere alınca virajlarda ve ıslak zeminlerde daha güvenli gidersiniz. sağlık bakanlığında arazi +asfalt kullanımı için epey sayıda pajero ambulanslar var...

Etiketler
2012 range sport bana beklediğimden sert gelmişti ilk bindiğimde, günümüzdeki binek orta ust segment araçların konforu yoktu.
x5lerde sert, ama merso gle350 filan baya konforlu aynı şekilde 2015 kasa grand cheroke de baya konforlu.
g350 Mercedes sert ama:smiley:

Aldığınız paraya göre km çok sorun değil Pajero'da. Motor performansını ölçtürün bir yerde tablo ortaya çıkar. İyi ise bir 300 bin km daha gider , 1 milyonu görüyor bu motorlar bakımlı olursa.

araçta buyuk bir hata oldugunu dusunmuyorum, çunku arkadas hatiri sayilir masraf etti , tahminim land cruiser prado alma niyeti vardı galiba plan degistirdi ,bu tip şeyler olabilir , buyuk heves ile aldigimiz araclarda hayal ettigimiz seyleri gerceklestiremiyorsak ihtiyaca gore yeni araç yeni macera en iyisi , misal ben son 5 yılda 6 araç degistirdim ;)

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

araçta buyuk bir hata oldugunu dusunmuyorum, çunku arkadas hatiri sayilir masraf etti , tahminim land cruiser prado alma niyeti vardı galiba plan degistirdi ,bu tip şeyler olabilir , buyuk heves ile aldigimiz araclarda hayal ettigimiz seyleri gerceklestiremiyorsak ihtiyaca gore yeni araç yeni macera en iyisi , misal ben son 5 yılda 6 araç degistirdim ;)

Hatırı sayılır masraf etti fikrine katılmıyorum.Mal sahibinin kendi beyanına göre araba hem bakımlı hemde satın alındığında yapılan kontrolde hiç bir sıkıntı bulunmamıştı.
Beyanı böyle olunca satmaya karar vermesini bizim tahmin edebilmemiz biraz zor gibi gözüküyor.
Ayrıca aracın alım fiyatı ile satış fiyatı arasında epey fark var.Aslında aklıma gelen ve hoş olmayan şeylerde var ama yazmak uygun ve etik olmaz.

Hatırı sayılır masraf etti fikrine katılmıyorum.Mal sahibinin kendi beyanına göre araba hem bakımlı hemde satın alındığında yapılan kontrolde hiç bir sıkıntı bulunmamıştı.
Beyanı böyle olunca satmaya karar vermesini bizim tahmin edebilmemiz biraz zor gibi gözüküyor.
Ayrıca aracın alım fiyatı ile satış fiyatı arasında epey fark var.Aslında aklıma gelen ve hoş olmayan şeylerde var ama yazmak uygun ve etik olmaz.
arkadas birtakim eksiklik ve parca degisimleri yapti bunu biliyorum ama ilandaki fotoya daha once bakmamistim , daha önceki mesajlarda arb tampon , sepet , yukseltme kiti , warn vinc , bf lastik vs takacagini soylemisti , ben bu islemlerin yapildigini varsayip 50/70 arasi farki normal olarak dusundum , az once ilandaki fotolara baktim bu islemler yapilmamis maalesef :( bu durumda usd yi 7.00 tlye sabitleyip kur farkini ilave etmiş gibi goruluyor.

ilanin sizin paylastiginiz link degil guncel haline baktim , motor sifirlanmis , bu durumda en az 15 bin tl motora harcanmistir , diger omru dolan parcalarin degistigini varsayarsak 20 bin tl fark istemesi normal , akliniza kotu seyler getirmeyin :smiley: 80 model Pajerolara 40/50 bin istendigi gunumuzde 2008 sifirlamis Pajero için rakam piyasaya gore kabul edilebilir.

arkadas birtakim eksiklik ve parca degisimleri yapti bunu biliyorum ama ilandaki fotoya daha once bakmamistim , daha önceki mesajlarda arb tampon , sepet , yukseltme kiti , warn vinc , bf lastik vs takacagini soylemisti , ben bu islemlerin yapildigini varsayip 50/70 arasi farki normal olarak dusundum , az once ilandaki fotolara baktim bu islemler yapilmamis maalesef :( bu durumda usd yi 7.00 tlye sabitleyip kur farkini ilave etmiş gibi goruluyor.

Alış fiyatını hatırlayamadım ben kaç paraydı

LG-H870DS cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hatırladım acaba alış fiyatınımı düşük tuttu ucuza aldım Demek için şu andaki fiyat makul bence yaşı ve emsallerine göre

LG-H870DS cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri