740.000 Km De Pajero 3.2 Did Almak...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan senkromecci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,600
epey ucuza alınmıyorsa, ben dizel arabayı o km lerde almazdım doğrusu. tek istisna tüm bakımlarının yetkili serviste kayıt altında olması olabilir. çünkü bir aracın 10 yaşından sonra yerinde dursa bile sağı solu eskimeye, dökülmeye başlıyor. plastiği gevrekleşiyor, fitili yırtılıyor vs.

umarım bizi utandıran bir araç olur. güle güle kullanın.

Etiketler
epey ucuza alınmıyorsa, ben dizel arabayı o km lerde almazdım doğrusu. tek istisna tüm bakımlarının yetkili serviste kayıt altında olması olabilir. çünkü bir aracın 10 yaşından sonra yerinde dursa bile sağı solu eskimeye, dökülmeye başlıyor. plastiği gevrekleşiyor, fitili yırtılıyor vs.

umarım bizi utandıran bir araç olur. güle güle kullanın.

50 bin gibi bir fiyata aldım. Yedek parçası sigortasi 53 bine mal oldu. Onlar benim için önemli şeyler değil. Zira çevremde 98 model Pajero lar görüyorum hepsi aslan gibi :smiley: fitil plastik su bu göze batmiyor

Hayırlı olsun inşallah güle güle kullanın
O km büyük cesaret tebrik ederim resimleri büyük merakla bekliyorum

LG-H870DS cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hayır anlamadığım 750 bin km koca arazi aracıyla nereyi gezmiş adam :D

hayırlı uğurlu olsun fiyatını iyi denk getirdikten sonra sıkıntı yok.

bugün km sinde 200 bin yazan bir çok zj wj vs 500 ü devirmiş durumda. sadece orjinal km araç almışsınız hepsi bu

bakım geçmişi bilinmesi çok çok iyi.

keyifli yolculuklar dilerim

Simdilik fotoğraflar bunlar

IMG 20180911 105642

IMG 20180911 105702

IMG 20180911 105633

IMG 20180911 105653

IMG 20180911 105718

IMG 20180911 105726

Fotoğraflarda biraz kirli çıkmış ama temiz normalde
Ne yapıldı?
- motor kulakları değişti
-difransiyel fişekleri değişti
-4x4 vakum hortumları değişti
-araç içi ışıklar degişti

Ne yapılacak?
- aks da boşluk var o yapılacak
-şanzıman kulağı değişecek

Simdilik bunlar sorunlarımız. Bu arabadan önce Land Cruiser prado alacaktım, ama bunu aldım. Servis de bir adam verdiğim paranın biraz üstüne bana verirmisin dedi ve kafam takıldı.

Sizce bunu satıp prado almalı mıyım? Yoksa kafanı bulandırma bununla devam mı diyorsunuz?

prado ile arasında ciddi fiyat farkı olacaktır, bir de 2007 üstü almak gerek diye duydum şanzımandan ötürü.

bütçe konusunda bir sıkıntı yok ise satmak düşünülebilir.

hayır anlamadığım 750 bin km koca arazi aracıyla nereyi gezmiş adam :D

hayırlı uğurlu olsun fiyatını iyi denk getirdikten sonra sıkıntı yok.

bugün km sinde 200 bin yazan bir çok zj wj vs 500 ü devirmiş durumda. sadece orjinal km araç almışsınız hepsi bu

bakım geçmişi bilinmesi çok çok iyi.

keyifli yolculuklar dilerim
land cruiser, pajero, range rover gibi lüks arazi araçlarının 2. el ilanlarına bakarsanız hemen hemen hepsi yaşına göre çok yüksek kilometrede. büyük ihtimal sıfır olarak ilk alanlar uzun yolculuklarda kullanıyorlar..bu araçlar her ne ladar arazi donanımlı olsa da uzun yolda da çok zevkli ve konforlu araçlar..

land cruiser, pajero, range rover gibi lüks arazi araçlarının 2. el ilanlarına bakarsanız hemen hemen hepsi yaşına göre çok yüksek kilometrede. büyük ihtimal sıfır olarak ilk alanlar uzun yolculuklarda kullanıyorlar..bu araçlar her ne ladar arazi donanımlı olsa da uzun yolda da çok zevkli ve konforlu araçlar..
Pajero arazi konusunda kendisini ispatlamış bir araç, ama şehirlerarası yollarda da gerçekten konforlu mu?

Bu yaz karadeniz kampımda polonyadan gelen ecnebi bir arkadaş vardı pajero ile. Araç üstü çadır 2 çocuk ve eşiyle. Memnun olduğunu belirtmişti.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pajero arazi konusunda kendisini ispatlamış bir araç, ama şehirlerarası yollarda da gerçekten konforlu mu?
konfor anlayışı kişiden kişiye değişir. kimisi için gürültü sarsıntı, hız yapma, virajlara rahat girme önemlidir. kimisi için yükseklik, ferahlık önemlidir.. ben yıllardır iç mekanı yüksek ve ferah, yerden yüksek, nisbeten büyük arabaya bindiğim için binek arabaya binince ruhum sıkılıyor. kimisi de arazi aracına biner çok sarsıntı varmış der bir daha binmez. uzun yola çıkmak için önüme bir bmw binek, bir arazi aracı, pikap da dahil koysanız pikabı bmw' ye tercih ederim. hatta 3. seçenek tır verseniz tırı seçerim. ne kadar yüksek ve büyük o kadar ferah ve zevkli.. bu kişiden kişiye değişir..

konfor anlayışı kişiden kişiye değişir. kimisi için gürültü sarsıntı, hız yapma, virajlara rahat girme önemlidir. kimisi için yükseklik, ferahlık önemlidir.. ben yıllardır iç mekanı yüksek ve ferah, yerden yüksek, nisbeten büyük arabaya bindiğim için binek arabaya binince ruhum sıkılıyor. kimisi de arazi aracına biner çok sarsıntı varmış der bir daha binmez. uzun yola çıkmak için önüme bir bmw binek, bir arazi aracı, pikap da dahil koysanız pikabı bmw' ye tercih ederim. hatta 3. seçenek tır verseniz tırı seçerim. ne kadar yüksek ve büyük o kadar ferah ve zevkli.. bu kişiden kişiye değişir..
Açıklamalarınızda çok haklısınız, bu aracla binek araçlar arasinda hem sinif hem konfor farkı kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bakış açılarına göre farklılık gosterir, ben sorumu yanlış sordum, range rover vs lüx suv araçlar asfaltta da kendini ispatlamış araçlar, acaba pajeronun bunlardan eksik kalır yanı var mı? (Bu arada , ailem genişlediği için binek araçtan daha geniş, sorunsuz, uzun ömürlü olan arazi araçlarına geçmeyi düşünüyorum)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.