740.000 Km De Pajero 3.2 Did Almak...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan senkromecci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,521

senkromecci

Ana Kamp
Evet, uzuuunn bir araştırma sonucunda Pajero almaya karar verdim ve 2008 model bir pajero aldım. Arabayı almaya gidene kadar kafamda hep bir "acaba" vardı. Ama bu fiyata başka araba bulamazdım.. Tabularımı yıktım ve aldım.
Bu konuyu açmam da ki sebep benim gibi araştıran olursa ne ile karşılaşacaklarını bilsinler, neler yapılır neler yapılmaz. Zira ben çok zorlandım, araç hakkında kimsenin bilgisi yok, olanlar da yazmıyor.. Günlerce sadece yurt dışında ki forumlari okudum ve araştırdım. Yapacaklarım kimine fazla gelebilir, ama ben yaparken size buda yapılabilir seçenek sunarak özetleyecegim.

Aldığım araçtan bahsedecek olursak;
2008 model, beyaz, 739.000 de, 10.000 bakımları erken yapılmış agir bakımları 30.000 dolmadan yapılmış gayet saglijki gayet sihhatli bir araç. Tüm servis kayıtlarını aldım 3 gün inceledim, ama arızası dahi yok.. Ben araci alırken baktirmadim. Gitmem, almam 35 dakika sürdü.

İzmir'e geldim, neler yapılması gerek ne değişmesi gerek öğrenmek adına servis aradım sanırım en zor kısmı bu oldu. Ustamı buldum.

1-motor kulakları değişecek
2-şanzıman kulakları değişecek
3- diferansiyel fişekleri değişecek
Evet 10 yıl ve 740 bin km nin verdiği tek sorun bunlar...

Yapılacak işlemler ise;
1- ARB ön tampon
2- ARB alt koruma
3- WARN 12.000 lb vinç
4- 265/60/18 BF A/T (jantlar standart)
5- ARB old MAN EMU yükseltme kiti
6- ARB tavan sepeti
Şimdilik bunlar yapılacak tüm yapılacak işlemler bizzat fotoğraf ile detaylı şekilde anlatılacaktır, sorularınız fikirleriniz olursa burada konuşalım paylaşalım.

Etiketler
Güle güle kullanın. Bakımları düzgün yapılmış 3200 cc bir araç için öldü bitti kmsi değil bence. Zaten sahibindene bakarsanız 200.000 üstünde araç yok sanki 200 bin olunca buharlaşıyor araçlar. Taksicilerde 600 700 binlik motor açılmamış 1.6 multijet motor doludur. Yeterki bakımları zamanlı ve isabetli yapılsın.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güle güle kullanın. Bakımları düzgün yapılmış 3200 cc bir araç için öldü bitti kmsi değil bence. Zaten sahibindene bakarsanız 200.000 üstünde araç yok sanki 200 bin olunca buharlaşıyor araçlar. Taksicilerde 600 700 binlik motor açılmamış 1.6 multijet motor doludur. Yeterki bakımları zamanlı ve isabetli yapılsın.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kesinlikle katılıyorum, yok boyalı olmasın yok 200 bini geçmesin satamayız bilmem ne. Bilgisizlik ve cahillikten başka bir şey değil. Yurt dışında adamlar keyfi boyatiyor neyse ki öyle degilim

Kesinlikle katılıyorum, yok boyalı olmasın yok 200 bini geçmesin satamayız bilmem ne. Bilgisizlik ve cahillikten başka bir şey değil. Yurt dışında adamlar keyfi boyatiyor neyse ki öyle degilim
hayırlı olsun , işlemler bittiğinde arazi sezonuda yavaş yavaş açılır , keyfini sürmeniz dileğimle , selamlar

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aracınız hayırlı olsun, iyi cesaret :smiley:
ben henüz alışmışken 200 üstü araçlara 700 gayet ciddi bir rakam..
bende 238k de aldım şu an 260 oldu, çok şükür bir sorun yok, ara sıra ufak şeyler çıkıyor ki o da normal..
ülkemizde "insan gibi" araç kullanılmadığı ve bakım da yapılmadığı için bunlar çok büyük km ler olarak algılanıyor.

iç döşemeler nasıl ve konsol?

aracınız hayırlı olsun, iyi cesaret :smiley:
ben henüz alışmışken 200 üstü araçlara 700 gayet ciddi bir rakam..
bende 238k de aldım şu an 260 oldu, çok şükür bir sorun yok, ara sıra ufak şeyler çıkıyor ki o da normal..
ülkemizde "insan gibi" araç kullanılmadığı ve bakım da yapılmadığı için bunlar çok büyük km ler olarak algılanıyor.

iç döşemeler nasıl ve konsol?
Hepsini bende düşündüm gidene kadar, ama o fiyata daha iyisini bulamazdım. Zaten dediğim gibi binmek için değil uğraşmak icin aldım. O yüzden eğlenerek ve sindirerek yapıyorum.
Döşemeler 200 binde blr arabadan daha yeni, yırtık çatlak kesinlikle yok, direksiyon üzerinde düğmeler de ufak silinmeler mevcut onlarında siparişi verildi gelecek. Arka koltuklara çok az oturulmuş. Lokal boya dahi yok ama bagaj kapağı degismis.
Servis de şuan bahse geçen parçalar takıldıktan sonra resim paylaşacağım.

Aynen insanlar araç kullanmayı bilmediği(bilgi bakım) ve eşşek niyetine bindikleri için sorun çıkıyor, yoksa heleki uzun yolda kullanıldıysa araba neden sorun çıksın.

ciddi bir kaza olmadığı müddetçe o yaş ve km de bir araçta değişim ya da boya önemli değil zaten.
mekanik iyi olsun yeter.

güzel güle kazasız belasız kullanırsınız umarım. takipteyiz

ciddi bir kaza olmadığı müddetçe o yaş ve km de bir araçta değişim ya da boya önemli değil zaten.
mekanik iyi olsun yeter.

güzel güle kazasız belasız kullanırsınız umarım. takipteyiz
Teşekkür ederim iyi dileklerimizi için fikirlerinizi esirgemeyin, yaşım küçük hepinizden, saygı duyuyorum fikirlerinize. Mekanik sandığım dan daha iyi, bakımları zamanın da yapılmış aksatılmadan. Adam 100 ü hiç geçmedim dedi.

fikirlerinizi esirgemeyin dediğin için yazıyorum, benimki sadece bir öneri,

ben olsam önce yükseltmeyi yapar ve aşağıdaki işlemleri sonraya bırakırım. vinci de tampon olayına karar verince alırım. sebebi ise aracı görmen, denemen. ayrıca çok zorlu parkura girmeyeceksen gizli vinç yapılabiliyorsa tampon değişikliği gereksiz bence. hem paran da cebinde kalır..
1- ARB ön tampon
2- ARB alt koruma
3- WARN 12.000 lb vinç
6- ARB tavan sepeti

diğer konu da sert araziye girdin mi masraf kapıları açılmış olacak, bunu da bir düşünmeni tavsiye ederim :smiley:

ayrıca tampon ve sepet için neden ARB? şu an yerli olarak çok güzel tamponlar yapıyorlar hem daha ucuz hem de para ülkede kalmış olur.

@muavis e katılıyorum , arb tampon , alt koruma , sepet e vereceğiniz paranın çok altında rakamlarla burada da yaptı da bilirsiniz , İzmirde bu isi iyi yapanlar var .

@muavis e katılıyorum , arb tampon , alt koruma , sepet e vereceğiniz paranın çok altında rakamlarla burada da yaptı da bilirsiniz , İzmirde bu isi iyi yapanlar var .

Şöyle ki abilerim;
Bu arabayı almadan daha parça araştırması yapmıştım.
Örnek verecek olursam ben görünüs itibari ile ARB markasının tamponunu çok beğeniyorum o tarz da bir tampon yaptirmak istedim başta ilfer ve İzmir de kotto dan fiyat aldım 6000 civarlarında fiyat soylediler. Ben yurt dışından 3.700 gibi bir fiyate getiriyorum. Kendi işim dolayısı ile getirmekte sorun yaşamadım. Tavan sepeti konusunda kullanım amacı nasıl göre değişiklik olacak ARB markası üzerinde yada sepeti bozmadan başka sepette yaptırılabilir. Saydığım tüm parçalar 4 de 1 fiyatına mâl olduğu için getirtmeyi seçtim.

Şöyle ki abilerim;
Bu arabayı almadan daha parça araştırması yapmıştım.
Örnek verecek olursam ben görünüs itibari ile ARB markasının tamponunu çok beğeniyorum o tarz da bir tampon yaptirmak istedim başta ilfer ve İzmir de kotto dan fiyat aldım 6000 civarlarında fiyat soylediler. Ben yurt dışından 3.700 gibi bir fiyate getiriyorum. Kendi işim dolayısı ile getirmekte sorun yaşamadım. Tavan sepeti konusunda kullanım amacı nasıl göre değişiklik olacak ARB markası üzerinde yada sepeti bozmadan başka sepette yaptırılabilir. Saydığım tüm parçalar 4 de 1 fiyatına mâl olduğu için getirtmeyi seçtim.
yurt dışından getirme imkânınız olduğu için çok iyi olmuş , biz her ne kadar yerli üreticiyi desteklesekte piyasada biraz isim yapan firmalar olmadık rakamlar istemeye başladı , Arb gibi bir firmanın ürünlerini baz alıp fiyat veriyorlar , nerde kaldı yerli üretimin cazibesi , arti arb marka ürünler araca değer katar , bu durumda son derece doğru karar vermişsiniz , beğendiğiniz arb modellerin fotolarinida paylasirsaniz memnun oluruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR