7/24 Açık Landrover'cılar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HakanBastoncu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46,274
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 919,776

Etiketler

Ynt: 7/24 Açık Landrover'cılar

Merhabalar,
Aracımda wolf sac jant (6,5Jx16x20,5) ve 235/85R16 M/T lastik vardı.
Kayalar'dan aşağıdaki jantı alırken offset değerine hiç dikkat etmemiştim. Gerçi öyle bir değer belirtilmemiş ama araştırdığım kadarıyla 33mm offset değeri varmış. Yanlışsa düzeltin lütfen. Lastik olarak ise 265/75R16 A/T lastik aldım.
http://kayalaroto.com.tr/?p=21&r=10592&Grup1=DEFENDER&Grup2=Defender&Grup3=Aks+Aksam%FD&Grup4=Jant+Ve+Bijon
Direksiyonun tam turlarında lastik iç aksama sürtme yapıyor ve manevra kabiliyeti epey azaldı.
Ekli resimdeki karşılaştırmaya göre, 30mm spacer almam gerekecek.

Ekli dosyalar

• offset.jpg
    offset.jpg
    142.3 KB · Görüntüleme: 188

Göbekteki faturayı kastediyorsun değil mi hocam?
Torna ve freze işini yapacak olan usta arkadaşım, işçilik maliyeti dost işi olacak yani.
Yine de bulaşma mı dersin?

schweps' Alıntı:
Göbekteki faturayı kastediyorsun değil mi hocam?
Torna ve freze işini yapacak olan usta arkadaşım, işçilik maliyeti dost işi olacak yani.
Yine de bulaşma mı dersin?

bu konuda riske girmeyin. Reha Bey'in çok güzel bir yaşanmış hikayesi var. Yolda giderken ön tekerlerden biri kendi aracını sollamış :smiley::smiley:

Ben Gaye Otomotiv Ankara'dan orjinal aldım. 30mm ve inanılmaz hafif kompozit bir malzeme idi.

Biraz önce Gaye Otomotiv ile görüştüm, 30mm ellerinde yokmuş. Bir ay sonra gelir dediler. Bearmach dediler ama ana sayfalarındaki fotoğraf ile Kayalar'daki birbirine benzemiyor.
Sizin aldığınıza da benzemiyor sanki.
610fd326bf02630dfeae0ecd504149d5.jpg

Evet göbekteki fatura tabiki, bir tarafında erkek, diğer tarafta dişi fatura olacak. 400 lira gibi bir fiyat olması lazım spacer'in.Eğer gelecek mallarda faturalı ise alaşım olanlar daha iyidir.

Yavuz hocam,
İkisi de Bearmach iken neden Kayalar daha pahalıya satıyor dersin?

Selam 285 taban lastikte 8" 30mm ofsetli bir jant kullaniyorum surtme yok aldığınız jantta ofset olmayabilir. Flansı demirden yapmayın ben wilys e yapmistim cok ağır oluyor ve arka lastik beni büyük farklada gecti

Araçta ağır hizmet tipi karter muhafaza sacı var. Ona ve açılı kollara sürtüyor lastik.

flanş (spacer) takana kadar direksiyon turunu sonlandıran civataları biraz açın ;) en azından lastiği sürtüp aşındırmazsınız ;)

benim araçta 55mm flanş + 50mm ofsetli jant var uzun süredir öyle kullanıyorum. alüminyum flanşlar da gişonlarda sıyırma yaparken veya çatlama olurken demir olanlarda sıkıntı olmuyor ;) tabi işinin ehli iyi bir ustanın yapmasıda önemli

İki tarafta da sürtüyor. Ayar vidalarına müdahale etmedim, şimdilik kontrollü manevra yapıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR