7/24 Açık Landrover'cılar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HakanBastoncu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46,274
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 926,873
Ynt: 7/24 Açık Landrover'cılar

Vay anası bir tatile gidecez 2 hafta hepi topu, efsane yük ile gidiyoruz. Kamyon bile almaz bu kadar yükü yeminle. Zavallı 207 ve tavanında 24'lü kutu efes malttan tutun deniz yatağı pompasına, süt pompası ve bebek telsizinden alkolsüz ithal biraya, voleybol topundan piknik örtülerine, pusetten titreşimli bebek yatağı/salıncağına kadar ıvır zıvır, 4 bavul 1 dev sırt çantası 2 de normal insan sırt çantası var:smiley:)))))

Yarın Allah'tan mani çıkmazsa sabah 4'te çıkıp Marmaris Bördübet Amazon Club'a gidiyoruz. Bir hafta sonra Karaburun Lipsos Pansiyon'a geçip 2 gün orada kalıyoruz. Pazartesi çıkıp İzmire teyzelere el öptürmeye gidip altın alıp yol parasının bir kısmını çıkarıp ;D ;D ;D ;D Akçay'a bizimkilerin yanına gidiyoruz, Pazar günü de çıkıp dönüyoruz kısmetse ::smiley:

Herkesi öperim, çalışanlara kolaylıklar, kamp yapacaklara bol eğlence, çamur ve huzur dilerim. Kalın sağlıcakla

Etiketler

Merhabalar,
300 tdi motorlarda biodizel yakıt kullanan varsa bir kaç sorum olacak.
Depodaki mazota belli oranda katarak mı yoksa depoya sadece biodizel koyarak mı kullanıyorsunuz?
Yakıt filtresini sık değiştirmek gerektiğini biliyorum, yakıt sisteminde dikkat edilecek başka husus var mı?
Örneğin, biodizelin mazota nazaran daha aşındırıcı olduğunu ve petrokimya ürünleri (o-ring vs.gibi) üzerinde olumsuz etkisi olduğunu duymuştum.

Kullanmadım ama.. İTÜ ilk biodizel denemelerini 300 tdi Defender üzerinde yapmıştı. Onun pdf dosyası halinde internetten indirmiştim. Bulabilirsem size gönderirim.
Biodizel kendibaşına bir yakıt yani karışıma gerek yok ama yapım esnasında kullanılan sodyum hidroksit NAOH (kostik) alüminyumu eriten bir kimyasal. Dolayısıyla yapım aşaması çok önemli.
Onun dışında mazota direk kullanılmış bitkisel yağ ekleyip kullanan çok var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bahsettiğiniz dokümanı biliyorum.
Biodizeli mazotla karıştırmayı, olası kötü etkilerini minimize etmek adına düşünmüştüm.
Direkt yağ kullanan bile varsa, mazota biodizel katarak kullanmada pek de risk yok anlaşılan.

2.5 düz dizele 10 numara ile 12000 km kadar kullandım. kara tren gibi siyahduman veriyordu , ama çok fark ettirmeden güçten gidiyordu. Hiçbir sıkıntıda çıkmadı.

schweps' Alıntı:
siyah duman demişken, her marşta atılan siyah duman normal, değil mi?
O normal,sebebi marşa basıldığında byeterli hıza ulaşana kadar ,motor çalışmadan marş sırasında içeri püsküren yakıtın ateşleme olunca yanmasından kaynaklanıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.