64 Gün, 24.000 Km........ Orta Asya, Moğolistan....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Arif Hüküm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 261
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 94,891

Etiketler
Arif Bey ve Kıymetli Hanımefendi,
yavaşda olsa galiba tüm yazıyı dün başladım ve bugün bitirdim. Öncelikle tebrik ederim. Cesaret de gerektiren meşakkatli yolları aşmışsınız.
Gerek TR formlarında gerek yabancı formlarda rotalara Moğolistan her eklendiğinde araçlarla ilgili galiba problem yaşamayan hiç kimse yok. Benzer bir rotayı bende habire planlamaya çalışıyorum ama galiba bu işi araçla yapamayacağım. Evden izin aldığım takdirde kuzey rotasını (Moskova - Yakutsk) izleyerek Japonya ya oradan da güney rotasından geri gelmek. Yeşil pasaporta vize kalkar diye de ümitlerim oldukça fazla.

Verdiğiniz bilgiler muhteşem. Sağlıklı bir ömür diliyorum.

Arif Bey ve Kıymetli Hanımefendi,
yavaşda olsa galiba tüm yazıyı dün başladım ve bugün bitirdim. Öncelikle tebrik ederim. Cesaret de gerektiren meşakkatli yolları aşmışsınız.
Gerek TR formlarında gerek yabancı formlarda rotalara Moğolistan her eklendiğinde araçlarla ilgili galiba problem yaşamayan hiç kimse yok. Benzer bir rotayı bende habire planlamaya çalışıyorum ama galiba bu işi araçla yapamayacağım. Evden izin aldığım takdirde kuzey rotasını (Moskova - Yakutsk) izleyerek Japonya ya oradan da güney rotasından geri gelmek. Yeşil pasaporta vize kalkar diye de ümitlerim oldukça fazla.

Verdiğiniz bilgiler muhteşem. Sağlıklı bir ömür diliyorum.
Teşekkürler hocam, dilerim sizde hayalinizi yaşama geçirirsiniz. Desteğe ihtiyaç hissederseniz bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım. Başarılar...

buraya bir çentik atayım. yazıyı şimdiye kadar nasıl görmedim o da benim marifetim sanırım. muhteşem bir gezi. işin açıkçası istediğim bir rota ama önden birisinin gidip test etmesini istedim. artık sanırım rahatlıkla sizin rotayı takip edip (benim gidiş rotam sizin geliş rotanız olacak. ben rusyaya daha aşinayım açıkçası) baykal gölünden rotayı aşağıya çevirebilirim.

buraya bir çentik atayım. yazıyı şimdiye kadar nasıl görmedim o da benim marifetim sanırım. muhteşem bir gezi. işin açıkçası istediğim bir rota ama önden birisinin gidip test etmesini istedim. artık sanırım rahatlıkla sizin rotayı takip edip (benim gidiş rotam sizin geliş rotanız olacak. ben rusyaya daha aşinayım açıkçası) baykal gölünden rotayı aşağıya çevirebilirim.
Hocam gezmek her zaman güzel, nerde ve ne zaman olduğu teferruat, önemli olan rotalarımız bitmesin...deneyimlerimizide paylaşalım...selamlar, iyi geziler.

Merhaba, sizin dün Gezenbilir standındaki sunumunuz ile tanıdım. Hayranlık uyandıran bir yolculuk yapmışsınız. Sunum sırasında kaçırdığım detayları da burada araştıracağım. Teşekkürler.
İlginize çok teşekkür ederim, detayları burada paylaştım, onun dışında sorunuz olursa özelden de sorabilirsiniz, bildiğim kadarı ile yanıtlarım.

Uzak doğu derken, Birma, Tayland, Malezya, Endonezya . forumlarda çok aradım ama Türkiye' den kendi arabasyla çıkan birini bulamadım. Sizin bu konuda bilginiz var mı? Ayrıca moğolistana giderken geçtiğiniz ülkeler araç için hangi belgeleri istediler? Turing de Avrupa için yeşil sigorta yaptırıyoruz ama diğer ülkeler için birşey gerekiyor mu? Çok teşekkür ederim, iyi günler

Orta Asyada Moğolistana kadar gittim. Uzak Doğu'yu açıkcası bilmiyorum. Ancak motosikletle gidenler var onun da prosedürü farklıdır herhalde, araçla giden bende duymadım.
Benim geçtiğim Orta Asya ülekelerinde uluslar arası sigorta istemiyor. Ancak gümrük geçişlerinde girişte trafik sigortası yaptırmak zorunda bırakıyorlar çoğunlukla. O da 20~50 $ arasında bir rakam.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri